Női NB I: A PEAC hosszabbításban verte a Vasast
19
2020
2020. január 19.  |  09:50
Az Aluinvent DVTK 87-82-re legyőzte a ZTE NKK gárdáját a 16. forduló szombati játéknapjának rangadóján. Shatori Walker-Kimbrough 37 pontot elérve vezette győzelemre a csapatát.

A ZTE kezdte jobban a találkozót és 7-5 után egy 7-0-s futással 14-5-ös előnyre tett szert az első negyedben. Cziczás László időt kért, de a ZTE ritmusa nem tört meg. Amikor az első negyed végén Nagy Dóra triplája célt ért, már kétszer annyi pontjuk volt a zalaegerszegieknek, mint a DVTK-nak. A 22-11-ről induló második negyedben 41-30-ig őrizte kétszámjegyű előnyét a ZTE, de a félidő hajrájában 47-41-ig felzárkózott a DVTK. A hat triplát értékesítő zalai oldalon Keyona Hayes 16, Kirby Burkholder 10 egységnél járt. A DVTK-nál Shatori Walker-Kimbrough neve mellett szerepelt 16 pont. Amíg a vendégek 26-ból 16, addig a DVTK 31-ből 16 mezőnykísérletet értékesítettek.

A harmadik negyed nagy fordulatot tartogatott. Walker-Kimbrough mellé Cyesha Goree is felzárkózott támadásban és 48-47-nél már át is vette a vezetést a DVTK, mely a játék minden elemét uralta ekkor. A Győr ellen mutatott határozott védekezést láthattuk. Amíg a félidőben mindössze 3, a harmadik negyed végén már 8 szerzett labdájuk volt a hazaiaknak. A folytatásban a ZTE még 57-56-ra felzárkózott, de innen a negyed végére 14-3-as sorozattal 71-59-re elszakadt a miskolci gárda. Walker-Kimbrough 30, Goree 19 pontnál tartott a negyed végén. A ZTE a záró szakaszra rendezte a sorait és a rendkívül domináns periódus után a DVTK is megtorpant. Az utolsó négy percben 81-70 után a ZTE 85-82-ig felzárkózott. Kulcspillanatban azonban Walker-Kimbrough keze nem remegett meg a büntetőnél, így végül a játéknap rangadóját 87-82-re megnyerte a DVTK.

Aluinvent DVTK – ZTE NKK 87-82 (11-22, 30-25, 30-12, 16-23)

Legjobb dobók

Aluinvent DVTK: Shatori Walker-Kimbrough 37/12, Cyesha Goree 21, Ziomara Morrison 13.

ZTE NKK: Keyona Hayes 30/6, Kirby Burkholder 14/6, NAgy Dóra 13/2.

A hazai élvonal 16. fordulójában a PEAC-Pécs hosszabbítás után 92-91-re legyőzte a Vasas Akadémiát.

Az első negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Egyik oldalra sem alakult ki 5 pontnál nagyobb különbség. A pécsiek 20-15-ös vezetése után a Vasas 23-22-re fordított a játékrész végére. A második szakaszban is lendületben maradt Földi Attila együttese, így 30-24-nél már pécsi időkérés miatt állt a játék. Ez 15-4-es fővárosi szériát jelentett. A Vasas kézben tartotta az irányítást, a folytatásban a 8 pontot is elérte a differencia. A félidőig azonban nagy hajrát mutatott be a PEAC és 38-30 után 41-41-nél egyenlített. A Vasasnál Böröndy Vivien járt 16 pontnál, míg a pécsieknél Taisiia Udodenko 10-nél.

A harmadik negyedben 45-45 után a PEAC került lépéselőnybe, így 52-45-nél Földi Attila kért időt. A rövid eligazítás után a Vasas 54-54 utolérte a hazaiakat és innentől megint fej-fej melletti csata bontakozott ki. A negyedik negyednek 65-64-ről futottak neki a csapatok. A rendes játékidő utolsó két perce a Vasas 79-73-as vezetéséről érkezett el. Innen azonban a pécsiek mutattak be egy 8-0-s sorozatot, aminek eredményeként 21 másodperccel a vége előtt 81-79-re mentek. A fordulatokban gazdag találkozót végül Brianna Fraser mentette hosszabbításra a Vasasnak. A ráadásban egyik fél sem tudott ellépni. Az utolsó percben 90-88-as pécsi előnynél Tóth Orsolya triplájával 91-90-re fordított a Vasas. A következő akcióból erre Gémes-Sarok Nikolett válaszolt egy duplával, amiről utóbb kiderült, hogy a győztes találatnak bizonyult. A Vasasnak volt támadása a győzelemhez, de ebből nem tudott pontokat szerezni.

PEAC-Pécs – Vasas Akadémia 92-91 (22-23, 19-18, 23-24, 17-16, 11-10)

PEAC-Pécs: Taisiia Udodenko 26/3, Wentzel Nóra 21/3, Gémes-Sarok Nikolett 13/3.

Vasas Akadémia: Brianna Fraser 29/3, Böröndy Vivien 18, Taylor Murray 17/6.

Kiemelkedő dobóformát mutatva a TFSE-MTK 85-62-re legyőzte a VBW CEKK Ceglédet a hazai élvonal 16. fordulójában.

A TFSE már a mérkőzés elején igyekezett magához ragadni a kezdeményezést és négy perc alatt 10-2-re lépett el. A folytatásban a Cegléd 16-10-ig visszajött, de innen egy 12-2-es szériával 28-12-re elszakadt a házigazda, melynek keretében már hét pontszerzőt regisztrálhattunk. A második negyed elején 37-16-nál lépte át a 20 egységet a differencia. A játék minden elemében riválisa fölé nőtt Magyar Bianka együttese. A félidőben már 53-25 állt az eredményjelzőn. Az első 20 percben 33-ból 19 mezőnykísérlete célt ért a TFSE-nek, ami mellett 20-13-ra vezetett a lepattanócsatában és már 9 szerzett labdája volt.

A harmadik negyedet Licskai Zsófia és Alisia Jenkins triplaváltása vezette fel. A folytatásban jóval kiegyenlítettebb játék mellett  20 pont feletti különbséggel haladtak a csapatok. Az utolsó 10 percnek 71-46-ról vágtak neki a felek. A záró szakaszt 7-0-val indította a TFSE, így 78-46-nál már átlépte a 30 egységet a differencia. A hazaiak 81-50-ig őrizték ezen előnyüket. Ezt követően a hajrában faragott a hátrányán a CEKK, így alakult ki a 85-62-es végeredmény.

TFSE-MTK – VBW CEKK Cegléd 85-62 (28-12, 25-13, 18-21, 14-16)

TFSE-MTK: Alisia Jenkins 28/9, Chanise Jenkins 17/9, Süle Krisztina 13/3, Kristina Arsenic 8.

VBW CEKK Cegléd: Gorjanácz Ágnes 15/3, Ketia Swanier 15, Kristina Higgins 10, Licskai Zsófia 10/6.

Az NKE-FCSM Csata a 16. forduló szombati játéknapjának nyitányán 81-68-ra verte az ELTE-BEAC Újbudát egy 25 triplát hozó látványos küzdelem végén.

Szabó Dóra és Emma Cannon triplaváltása után pontgazdag első negyed vette kezdetét. A két csapat fej-fej mellett haladt. Végül Zala Friskovec hárompontosa 18-15-ös előnyt hozott a Csatának 10 perc játék után. A második etapban egyik fél sem tudott stabilan jelentős vezetésre szert tenni. A BEAC 8-0-val indított és ezzel 23-18-ra fordított. Válaszul azonban 12-0-val 30-23-nál ismét magához ragadta az irányítást a Csata. A félidő hajrája viszont Balogh Judit tanítványainak sikerült jobban: Tóth Franka triplája a nagyszünetre 38-37-es hazai előnyt jelentett. A két csapat az első 20 percben összesen 14 alkalommal volt eredményes távolról.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe, bár fokozatosan a Csata fölénye rajzolódott ki. Tursics Krisztián tanítványai 43-40-nél vették vissza a vezetést és legnagyobb differenciát 56-49-nél regisztrálhattuk a javukra ebben az etapban. Innen azonban 58-54-re visszajött a BEAC, majd a záró szakasz első támadásából Laklóth Anna hármasával 58-57-ig felkapaszkodtak a hazaiak. A két gárda 64-62-ig haladt fej-fej mellett. A hajrát fizikálisan jobban bírta Emma Cannon és Lelik Réka vezetésével a Csata, így végül az utolsó hat percet 17-6-ra hozva behúzta a sikert.

ELTE BEAC Újbuda – NKE-FCSM Csata 68-81 (15-18, 23-19, 16-21, 14-23)

ELTE-BEAC Újbuda: Laklóth Anna 18/12, Abigail Fogg 15/6, Szabó Dóra 13/9.

NKE-FCSM Csata: Emma Cannon 18/3, Lelik Réka 18/12, Megan Gustafson 15/3.