Női NB I: Kiélezett végjátékban nyert a Csata Pasaréten
06
2020
2020. január 6.  |  11:05
A hazai élvonal 14. fordulójában az NKE-FCSM Csata fordulatos küzdelem végén 76-72-es győzelmet aratott a Vasas Akadémia otthonában.

Villámrajtot vett a Csata és négy perccel elteltével 13-4-nél már hazai időkérés szakította meg a játékot. Ezt követően 15-11-re visszajött a Vasas, majd innen gyorsan növelte előnyét a Csata. A legnagyobb különbség 16 egység volt a felek között. Az első negyed végén pedig 30-16-os állást rögzíthettünk. A második negyedben már kiegyenlítettebb mederben haladt a küzdelem, de 41-26-ig őrizték jelentős előnyüket Horváth Bernadették. A félidő hajrája a hazai oldalnak sikerült jobban és a Vasas 43-37-re visszajött. A statisztikán azt láthattuk, hogy Brianna Fraser állt 16 pontnál, míg a vendégeknél Lelik Réka 13 egységnél.

A harmadik negyed hasonló forgatókönyv szerint haladt, mint a második. A Csata sokáig 9-10-egység környékén menedzselte előnyét. Közönségszórakoztató, küzdelmes meccset láthattunk. 56-46 után a játékrész hajrájában megfelezte viszont hátrányát a Vasas. Végül az utolsó 10 percnek 61-56-ról futottak neki a felek. A negyedik negyed elején is folytatódott a hazaiak felzárkózása. Két perc telt el, amikor Megan Gustafson kipontozódott a Csatánál, míg a Vasas Tóth Orsolya triplájával 61-61-nél egyenlített. Innentől fej-fej mellett váltott vezetéssel mentek előre a csapatok. Az utolsó négy percbe 69-67-es Vasas-vezetésről fordultak. Horváth Bernadett egyenlített, majd Lelik Réka triplája 72-69-es előnyt hozott a Csatának. Az utolsó percben Sara Heljic egy hárompontossal 72-72-re alakította az állást, de a folytatásban Lelik Réka keze nem remegett meg és négy büntetőt értékesítve bebiztosította a sikert csapatának.

Vasas Akadémia – NKE-FCSM Csata 72-76 (16-30, 21-13, 18-18, 17-15)