Női NB I: Nincs már nyeretlen a női élvonalban
05
2020
2020. január 5.  |  08:10
Nincs már nyeretlen a női élvonalban

A hazai élvonal 14. fordulójának nyitó mérkőzésén a PINKK Pécsi 424 hosszabbítást követően 85-79-es győzelmet aratott az ELTE-BEAC Újbuda otthonában.

A két ünnep között az ELTE-BEAC Újbuda nem lépett pályára, de így is eseménydús időszak áll a csapat mögött és kerete is változott. Ameela Li-től megvált a klub és a helyére egy amerikai kisember, Jennifer Schlott érkezett. Kiválóan kezdett Balogh Judit együttese, így 18-6-ra ellépett hat perc alatt. Az első szakasz végén pedig 25-17-re vezetett. A második szakaszt a PINKK kezdte jobban és 11-2-es futással a vezetést is átvette 28-27-nél. A félidőig innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok. A nagyszünetben 43-41-nél a BEAC járt előrébb.

A harmadik negyedben 49-46-ig őrizte előnyét a BEAC, majd innen 10-2-es futással 56-51-re fordított a PINKK. A játékrész hajrája a hazaiaknak sikerült jobban és egy 8-1-es futás végén 59-57-nél újra a hazaiak mentek. Abigail Fogg 18 pontnál járt a BEAC-nál, míg a PINKK-nél Shenita Landry 20 egységnél. A záró szakasz hajrájában is lendületben maradt a BEAC és egészen 69-60-ig tartott ezen jó sorozata. A folytatásban fokozatosan a PINKK került fölénybe. A vendégek 72-72-nél egyenlítettek. Erre Szabó Dóra büntetőkkel válaszolt, de Tenyér Zsófia hat másodperccel a vége előtt hosszabbításra mentette az utolsó két helyezett rangadóját.

A ráadásban Vári Zita öt pontjával a PINKK 79-74-es előnybe került. A BEAC még 81-79-re visszajött, amire ismét Vári válaszolt, majd Tenyér Zsófia alakított ki a 85-79-es végeredményt. A PINKK sikere azt jelenti, hogy nincs már nyeretlen gárda a hazai élvonalban.

ELTE-BEAC Újbuda – PINKK-Pécsi 424 79-85 hosszabbítás után (25-17, 18-24, 16-16, 15-17, 5-11)

Legjobb dobók:

ELTE-BEAC Újbuda: Abigail Fogg 26/3, Jennifer Schlott 19, Laklóth Anna 15.

PINKK-Pécsi 424: Shenita Landry 22, Emma Stach 17/3, Vári Zita 16/9.

Száz fölé ment a Sopron a TFSE ellen

A hazai élvonal 14. fordulójában a Sopron Basket 105-73-ra legyőzte a TFSE-MTK gárdáját.

A címvédő Sopron Basket csütörtökön magabiztosan győzte le közvetlen üldözőjét, a Csatát, így második 2020-as meccsére készült. Gyorsan magához ragadta a kezdeményezést Gáspár Dávid együttese: 11-9 után 12-0-s futással 23-9-re lépett el a Sopron. Az első szakasz végén pedig 27-18-ra vezetett. A második negyedben sem változott a játék képe. Aleksandra Crvendakic triplája 30-18-as soproni előnyt jelentett. A legnagyobb differencia 14 egység volt a felek között, de ezt 45-38-nál még megfelezte a TFSE. Sőt, a félidőig egészen 51-46-ra visszajött.

A harmadik negyedben a TFSE 67-63-ig látótávolságban követte a Sopront. Ekkor még két és fél perc volt a harmadik negyedből és innen a címvédő 7-0-val 74-63-ra lépett el. Újra a lélektani 10 egység felett járt a soproni előny. A záró szakaszt még Crvendakic és Süle Krisztina triplaváltása vezette fel, amivel 77-66-ra módosult az állás. A folytatásban azonban egyre inkább érvényesült a Sopron fizikális fölénye. Végül 31-10-re hozták ezt a 10 percet a hazaiak. Dubei Debóra két büntetőjével lépte át a 100 pontot a Sopron. A vége 105-73 lett, ami azt jelenti, hogy a címvédő hat nap alatt a harmadik sikerét ünnepelhette.

Sopron Basket – TFSE-MTK 105-73 (27-18, 24-28, 23-17, 31-10)

Sopron Basket: Aleksandra Crvendakic 23/9, Dubei Debóra 16/9, Jelena Brooks 14/3.

TFSE-MTK: Chanise Jenkins 20/6, Alisia Jenkins 19, Süle Krisztina 13/3.

Magabiztosan verte a DVTK a Győrt

A hazai élvonal 14. fordulójának rangadóján az Aluinvent DVTK 89-64-re legyőzte az UNI-Győr – MÉLY-ÚT gárdáját.

A két csapat 10-8-ig haladt fej-fej mellett, de ezt követően már az első szakaszban kétszámjegyűre nőtt a DVTK előnye. Ziomara Morrison remekelt, aki egy negyed alatt 11 pontot és 4 lepattanót jegyzett. Végül 10 perc után 25-13-ra ment a DVTK. Medgyessy Dóra tripláját követően már a második etapban átlépte a 20 egységet a differencia a felek között. A félidő hajrájában 16 pontra visszajött a Győr, de összességében a DVTK magabiztos vezetése nem forgott veszélyben. Nem volt egy súlycsoportban a két gárda. Elsősorban az eladott labdák és a mezőnyszázalék tekintetében mutatkozott jelentős különbség.

A harmadik szakasz közepéig, 57-35-ig 20 egység környékén mozgott a differencia. A döntő futást ezt követően vitte be a DVTK. Innen ugyanis a negyed végéig 72-42-re ellépett a házigazda. A záró etapban stabilan menedzselte előnyét Cziczás László gárdája. Úgy ért véget a bajnoki rangadó, hogy mindkét keretből minden nevezett játékos lehetőséget kapott. A Győr nem engedte el a végét és 87-55 után egy 9-2-es sorozattal zárta a meccset. A DVTK azonban így is magabiztos sikerrel hangolt az Olympiacos elleni Európa Kupa rájátszás találkozóra.

Aluinvent DVTK – UNI Győr – MÉLY-ÚT 89-64 (25-13, 20-14, 27-15, 17-22)

Aluinvent DVTK: Ziomara Morrison 28/6, Shatori Walker-Kimbrough 18/3, Cyesha Goree 14.

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Zofia Hruscakova 17 /3, Sandra Ygueravide 12/6, Dombai Réka 8.

Kiütötte a ZTE a Ceglédet

A hazai élvonal szombati játéknapjának záró mérkőzésén a ZTE NKK 96-63-ra legyőzte a VBW CEKK Ceglédet.

Az első percekben fej-fej mellett haladt a két gárda, de jellemzően pár ponttal a ZTE járt előrébb. A hazaiak 18-17 után két triplával kerültek lépéselőnybe. A 24-19-ről induló második negyed bizonyult döntőnek. Ezt a szakaszt egy újabb zalaegerszegi tripla vezette fel. Kiemelkedő dobóformát mutatott Horváth Zsófia együttese. A nagyszünetben már 11 triplánál járt a ZTE, mely a második negyedet 30-15-re nyerte. A félidőben így 54-34-re vezetett. Kirby Burkholder 15 pontnál és 7 lepattanónál járt ekkor.

A harmadik etap már kiegyenlítettebb játékot hozott. A különbség 20 pont környékén állt be a felek között. A ZTE magabiztos vezetése nem forgott veszélyben. Az utolsó 10 percnek 71-48-ról futott neki a két gárda. Horváth Zsófia 84-60-nál kért időt, hogy az utolsó percek megfelelő koncentrációjára felhívja a figyelmet. Ez sikerült is. A ZTE 12-3-a szériával zárta le a meccset és ezzel alakult ki a végeredményben megjelenő jelentős differencia.

ZTE NKK – VBW CEKK Cegléd 96-63 (24-19, 30-15, 17-14, 25-15)

ZTE NKK: Kirby Burkholder 20/12, Andela Djelic 15/3, Nagy Dóra 14/12.

VBW CEKK Cegléd: Gorjanácz Ágnes 19/12, Renata Brezinova 14/9, Kristina Higgins 12.