Győzelemmel zárták az ORV-t az U16-os lányok
30
2019
2019. december 30.  |  19:35
U16-os lány válogatottunk zárta ma este a lévai Olimpiai Reménységek Versenyét, az ellenfél a házigazda Szlovákia együttese volt, amely az első két napon két vereséget szenvedett Lengyelország (59-60) és Csehország (53-93) ellen.

Sok volt a hiba mindkét oldalon az első percekben, de a mieink a Pfeiffer Virág - Holcz Rebeka duó vezérletével megléptek ellenfelüktől a 6. perc közepére (3-11). Egy szlovák tripla után folytatódott az eléggé egyoldalú küzdelem, a cserék pályára lépésével sem csökkent ak ét együttes közötti különbség, sőt... Markusz Lilla, Kastl Dóra és Darázsi Dóra kosaraival 16 ponttal vezettünk 10 perc játékot követően (6-22). A második felvonás sokkal kiegyenlítettebb volt, ezúttal mindkét oldalon kevés kosár esett. A mieink némileg megtorpantak, de vezetésüket igazán komoly veszély nem fenyegette, a szlovákok egyetlen egyszer sem tudtak közel kerülni a magyar válogatotthoz (18-34).

A második félidőt egy 10-0-s három és fél perccel kezdtünk, itt már kezdett kiütésessé válni a mieink fölénye (18-44). Ezt követően kezdett el ébredezni Szlovákia, de Laczkó Sáráék végig kezükben tartották a találkozó irányítását - 30 játékperc után több mint duplaannyi dobott pontunk volt, mint északi szomszédainknak (25-52). A záró játékrész elején Darázsi triplájával 30 pont fölé nőtt a távolság, és innentől kezdve végig nagyjából ennyi is maradt a differencia. Mészárosné Kovács Andrea együttese végül nagyon könnyedén, 63-34-re verte Szlovákiát, így 2-1-es mérleggel a hibátlan Csehország mögött a második helyen zárta az idei ORV-t.

Mészárosné Kovács Andrea szövetségi kapitány: "Nagyon örülünk a győzelemnek! Az egész mérkőzés során kézben tartottuk az irányítást. Szerkezetileg és játéktudásban is az ellenfél fölé sikerült nőnünk. Nagyon sok munka vár ránk a jövőben, hogy agresszivitásban, küzdeni akarásban felzárkózzunk az A divízió színvonalához."