Férfi NB I: A DEAC is ott lesz a kupadöntőn
2019
2019. december 28.  |  21:20
A végén hengerelt a Falco

Pontosan tíz évvel ezelőtt hunyt el autóbalesetben Horváth Zoltán, ma pedig két olyan csapat találkozott egymással Szombathelyen, amelynek játékosa volt, természetesen a kezdés előtt megemlékeztek az „égi centerre”.

Váradi egy büntetőjével indult a mérkőzés. Budimir dobta a Pécs első öt pontját, három perc után 10-5 volt az állás. Lassú, puha, ritmustalan volt a Falco, a PVSK jól tartotta magát, az első negyed után 16-15 volt az állás.

Csirics triplájával fordítottak a fekete mezesek. A tizenharmadik percben, 24-20-nál időt kért Csirke. Hiába, kétszámjegyű lett a különbség. A 21 pontos Budimir extra megmozdulásai tartották életben a baranyaiakat. 45-35 a szünet.

A fordulás után sem változott a játék képe, a Falco dominált, a Vasút futott az eredmény után. Megint bealudt a bajnok, Diggs a huszonhatodik percben megszerezte első kosarát, távolról köszönt be, 54-49-re feljött a PVSK. Benke kétszer villant, visszaállt a közte tíz, Csirke azonnal időt is kért. 65-55-ről indult a záró felvonás.

Egy perc után, 72-58-nál Csirke újra magához hívta csapatát. Hiába. A Falco annyit adott ki magából, amennyi a győzelemhez kellett, nem pörgött túl magas hőfokon, de végére így is átlépte előbb a húszat, majd a harmincat is a differencia.

A fekete-fehérek zsinórban hetedik vereségüket szenvedték el, és innentől figyelniük kell, hogy mi történik a többi pályán, mert a kuparészvétel már nem az ő kezükben van - írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Pécsi VSK-Veolia 101-69 (16-15, 29-20, 20-20, 36-14)

Bajnokság, 13. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2870 néző
V.: Papp P., Farkas G., Török R. (Bodrogváry I.)

Falco: Váradi 5, Curry 9/6, Benke 14/9, Washington 3/3, Reddic 12. Csere: Perl 17, Filipovity 9/3, Hooker 6, Lake 15, Bíró 6/6, Verasztó -, Krivacsevics 5/3.

PVSK: Ruják 10/3, Diggs 4/3, Smith 1, Budimir 32/15, Horti 4. Csere: Csirics 8/3, Pongó 5/3, Sulovics 2, Antoni 3/3.

A DEAC is ott lesz a kupadöntőn

Nagyon fogadkoztak a debreceniek, hogy a két évvel ezelőtti eseményekkel ellentétben, ezúttal nem engedik kiénekelni a sajtot a szájukból, és ott lesznek a „hazai” rendezésű kupadöntőn. Ehhez ma este le kellett gyűrniük a ZTE-t.

Semmit nem bízott a véletlenre Kovács Adrián csapata, amely Borisov és Moody kosaraival két perc után 8-0-ra vezetett. Hiába kért időt Bencze, nem sokkal később már 12-0 állt az eredményjelzőn. Nagy nehezen betalált a Zete, de aztán a hatodik percben, Polyák hármasa után már 23-4 volt az állás. Az első negyedben csak Williams (13 pont) és Bibbins (2 pont) talált be a vendégektől, ráadásul utóbbi sem mezőnyből, csak a büntetővonalról... Tíz perc után 28-15-re ment a DEAC.

Bognár köszönt be a folytatásban, majd Szabó dobott egy triplát. Egy darabig állandósult a tíz pont körüli differencia, aztán elkezdett araszolni a ZTE. A tizennegyedik percben, 38-32-nél Kovács Adrián kért időt. Johnson is elkapta a fonalat, 42-39-nél már csak egy triplányi volt a cívisvárosiak előnye, újra időt kért a fiatal magyar szakember. A hajrára megrázta magát a hajdúsági együttes, 55-45-ös előnnyel mehetett pihenőre a szünetben.

Bibbins 2+1-es akciót hozott össze, de nem igazán tudott közelebb férkőzni a ZTE, mert mindig akadt valaki a DEAC-ból, aki átlendítette a társaságot a holtpontról. Szépen lassan újra visszatornázta a különbséget a házigazda. 72-60-nál időt kért Bencze Tamás. Ismét életjelet adott magáról a ZTE, egy 0-7-es szériát követően Kovács Adrián is lépett az asztal felé. Tóth kosarával ért véget a harmadik etap (74-67).

Két és fél perc után a kék mezesek 78-75-re megint visszajöttek. Sőt, 0-0 után 80-79-nél voltak a legközelebb ellenfelükhöz. Hat perccel a vége előtt Djurics sportszerűtlenül faultolta Manigatot, amit ki is használtak a hajdúságiak. Elfáradt a ZTE, amely végig rohant a eredmény után, és túl sok energiát felemésztett Szabóékból a felzárkózás. A szenzációsan kezdő DEAC teljesen megérdemelten nyert, hiszen az első perctől az utolsóig vezetett. Jutalmul részt vehet a Főnix Csarnokban a kupadöntőn - írta a BB1.hu.

DEAC - Zalakerámia ZTE KK 98-92 (28-15, 27-30, 19-22, 24-25)