Női Amatőr NB: Felemás debreceni és baranyai évzáró
28
2019
2019. december 28.  |  13:35
Négy mérkőzés maradt - jórészt az országjárás jegyében - az ünnepek előtti hétre a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban a DEAC kétszer is pályára lépett, a mérlege egy-egy győzelem és vereség. Felemásan végzett a két baranyai alakulat is: az NKA-Pécs-PEAC Sopronban kikapott, a PINKK viszont nyerni tudott Debrecenben. A zöld csoportban a szombathelyiek színvonalas találkozón múlták fölül a diósgyőri fiatalokat.

Sportdarázs - NKA-Pécs-PEAC 65-49

A páros negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le a soproni együttes Kocsis Fanni (20 pont, 16 lepattanó), Varga Sára (19/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), valamint Varga Kamilla (10/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 gólpassz) hatékony játéka révén a Milica Vojinovics (14/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó)-Varga Eszter (12/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 gólpassz)-Csényi Anna (10/6 pont - 2/2 dupla és tripla -, 3 eladott labda) trió vezette pécsi csapatot.

DEAC DSI - Kecskeméti KC 55-35

Minden negyedet megnyerve - az elsőt fölényesen, a többit szorosan - győzte le Mezei Dóra (14/6 pont, 5 pont, 4 szerzett, 7 eladott labda, 6 gólpassz), Foltin Blanka (14 pont, 21 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda) és Göttlinger Anna (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 3 blokk) vezérletével a DEAC a nagyrészt Burján Laura (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 szerzett labda), Schlégl Odett (9 pont - 11 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda) és Burján Bianka (9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) találataira építő kecskemétieket.

DEAC DSI - PINKK SE 54-68

A két középső negyedben Jáhni Zsófia (19 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Szabó Laura (10/3 pont, 6 lepattanó) vezérletével a PINKK rákényszerítette akaratát az otthon játszó, leginkább Nagy Lili (16/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda) és Göttlinger Anna (11/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) kosaraira alapozó debreceni együttesre. Érdekesség, hogy a lepattanózás (50-48) és a gólpasszok (15-13) tekintetében is a hazaiak bizonyultak jobbaknak, de mindezt a szerzett (6, ill. 17) és az eladott (23, ill. 12) labdákkal jócskán kompenzálták a vendégek.

Szombathelyi Egyetem - Aluinvent DVTK Miskolc U23 78-65

A hazaiak a Jakubovics Dóra (18 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 7 gólpassz)-Mezősi Anna (15/9 pont, - 3/3 tripla -, 3 gólpassz)-Balogh Viktória (14 pont - 18 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda)-Püspöki Lotti (11/9 pont, 4 lepattanó, 9 gólpassz) hatékony, eredményes játéka révén remekül kezdtek, s 15 pontos előnyt szereztek az első negyed végére. Utána rendezték soraikat a diósgyőri fiatalok, akik elsősorban Kecskés Karina (16/12 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Bacsó Zsófia (13/9 pont), Ocsenás Flóra (13-13 pont - 14 mezőnykísérlet - és lepattanó), valamint Frindt Nikolett (12/6 pont, 5-5 lepattanó, gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) jóvoltából a harmadik negyed hajrájában 3 pontra megközelítették a hazaiakat. A végjátékba is csupán 6 pontos előnnyel ment bele a Szombathely, a hajrát azonban a vendéglátók bírták jobban, akik egy 7-0-lal tették 10 pont fölöttivé a különbséget a végére.