Férfi NB I: Az Alba Kaposvár elleni győzelmével indult a 11. forduló
21
2019
2019. december 21.  |  10:55
Ljubicsics két triplával köszönt be az elején, majd Hendlein szépített közelről. 6-6-nál kiegyenlítettek a somogyiak, de aztán jött egy 9-0 az Albától, így a hetedik percben, 15-6-nál időt kért Fekete Ádám. Jól tette, csapatának sikerült össszezavarnia az ellenfelet, Ponjavics az utolsó percben kiegyenlített, majd Krnjajski büntetőkkel fordított, először vezetett a KKK (17-19).

Bekezdett, és egy 15-3-as rohammal újra meglépett az Alba, három perc után 32-21 állt az eredményjelzőn, amikor időt kért Fekete. Tizenhat percet kellett várni az első vendég triplára. 38-25-nél Csupkovics sportszerűtlenül faulta Dramicsanint, a szünetre 47-36-os fehérvári előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

Továbbra is hullámzó volt a meccs: 7-0-val kezdtek Norfleeték, aztán visszaállt a tíz pont körüli különbség. Govens és Molnár nagyon elemében volt, a másik oldalon Dramicsanin, Norfleet és Davis szállította a kosarakat. A pontzuhatag nem állt el, három negyed után 71-62 volt az állás.

Davis hármasa után, 77-70-nél időt kért Ramírez. Hiába futottak az eredmény után Hendleinék, puha volt a védekezésük, így a harminchetedik percben, 89-76-nál már Fekete kért időt. Sokat állt a játék, fél perc után, 89-81-nél a spanyol, újabb fél perc után, 92-81-nél pedig a magyar tréner kért szünetet. Az Alba hengerelt támadásban, egy híján százig jutott, és megérdemelten nyert hazai pályán - írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Kaposvári KK 99-88 (17-19, 30-17, 24-26, 28-26)