Férfi NB I: Kilenc vereség után állt talpra a Sopron
13
2019
2019. december 13.  |  21:45
Kilenc vereség után állt talpra a Sopron

Három vereséggel a háta mögött, azzal a tudattal lépett ma pályára a Pécs, hogy ha nyer, akkor – a Falco és a Paks után – biztosíthatja helyét a Magyar Kupa nyolcas döntőjében. Nem így lett. Már erre is kevesen fogadtak volna, arra pedig, hogy fikarcnyi esélyük sem lesz, talán senki…

Villámrajtot vett az egyébként zsinórban kilencet bukó Sopron, állva hagyta a hazaiakat, még három perc sem telt el, máris 0-11 állt az eredményjelzőn. Egy időkérést követően éledezett ugyan a Pécs, de az SKC nem engedte közelebb a hazaiakat. 11-22-es eredménynél a kék mezesek hibátlan dobásmutatóval álltak (6/6 dupla, 3/3 tripla), totális csődöt mondott a PVSK-védekezése. Ruják ziccerével a pontgazdag első negyed 18-29-cel zárult.

Thompson hármasára Antóni felelt. Hiába dobott még egyet kintről Antóni, már 24-39 is volt az állás. Tízig visszajött a Vasút, a félidő után 38-49-cel fordultak a csapatok. Thompson és Carter ellenállhatatlan volt, mindkét légiós 16-16 pontnál járt.

Carter köszönt be először a folytatásban, egymás után kétszer is. Két perc alatt 0-8, már majdnem húsz közte, időt kért Csirke, miközben a szurkolók a „Hol a csapatunk?!” rigmus skandálásába kezdtek. Húsz fölé kúszott a differencia. Megrázták magukat a baranyaiak, 7-0 után, 45-59-nél Flevarakisz kért időt. A Sopron igyekezett okosan lemenedzselni tetemes előnyét. Werner kosara után 54-74-ről indult a záró felvonás.

A nagy kérdések persze már eldőltek, de azért az utolsó negyedet is le kellett játszani. Enerváltan játszott a Pécs, amely nem tudott kikecmeregni a gödörből. Csirke Ferenc együttese egy másodpercig sem vezetett a találkozón, a nagyot küzdő soproniak megérdemelt győzelméhez nem férhetett kétség. A kék-fehérek ezt megelőzően még az első fordulóban, Jászberényben nyertek utoljára - írta a BB1.hu.

Pécsi VSK-Veolia - Sopron KC 73-91 (18-29, 20-20, 16-25, 19-17)

Bajnokság, 10. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 2200 néző
V.: Cziffra Cs., Ádám J., Söjtöry T. (Fekete L.)

PVSK: Pongó 5/3, Diggs 2, Smith 10/3, Budimir 6, Horti 5. Csere: Csirics 20/3, Ruják 7/3, Antóni 12/6, Kocsis 2, Bíró 2, Dragasevic 2, Riskó -.

Sopron: Kinney 9, Thompson 29/12, Takács 6/6, Rivers 9/3, Carter 26. Csere: Jogela 8/3, Werner 4, Molnár -, Élő -, Fazekas -.

Borisov extrája győzelmet ért a Debrecennek

Remek passzban érkezett a Jászberény Debrecenbe, hiszen az elmúlt fordulóban megszerezte első győzelmét az idei szezonban, ugyanakkor legalább akkora bravúrra volt szüksége most, mint amekkorát véghezvitt Kaposváron.

Tóth Ádám és a Debrecen is bekezdett az első percekben, a magasember hamar 8 pontnál járt, míg a DEAC 12-4-re vezetett. A JKSE Nelson és Miller pontjainak köszönhetően 21-21-re kiegyenlített és bár ezután úgy tűnt, hogy a hazaiak fejezik be jobban az első negyedet, végül Ruják hármasával 24-23-ra módosította az állást a Jászberény.

A második játékrészben Borisov játékára építve 11-2-t futott a DEAC, amivel nyolcpontos fórt alakított ki. Tartották magukat a vendégek, de végül a tízet is átlépte a különbség. Borisov már 18 perc játék után összehozta a dupla-duplát, a nagyszünetben 16 pontnál és 10 lepattanónál tartott (30 VAL). 49-36.

A fordulás után kiegyenlített volt a játék, egyik csapat sem tudott érdemben ellépni a félidőben kialakult különbségről. Ezután megtáltosodott a JKSE és 7 pontra is feljött, de megrázták magukat a hazaiak és tovább növelték az előnyüket a periódus végére. 67-51.

A záró felvonás elején habár át még nem lépte a húszpontos határt a differencia, akörül mozgott, amikor Lo Elhaji Malick időt kért. A kis szünet után a vendégek tudtak váltani, de ez is csak arra volt elég, hogy tizennyolcról tizennégyre jöjjenek fel. Itt már nem változott a játék képe, az összes felzárkózási kísérletet visszaverte a Debrecen és megérdemelten húzta be a találkozót - írta a BB1.hu.

DEAC - Jászberényi KSE 83-66 (23-24, 26-12, 18-15, 16-15)