12
Dec
2019
2019. december 12.  |  10:25
A hazai élvonalban a 9. fordulóból elhalasztott mérkőzésen az Aluinvent DVTK 88-61-re legyőzte a PINKK Pécsi 424 együttesét.

A DVTK a soproni veresége után fogadta az idei évadban még nyeretlen PINKK-et. Az első negyedben sokáig fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A PINKK 11-10-es előnye után zárta 7-0-val a DVTK az első szakaszt. Cyesha Goree remekelt, aki már az első negyedben 7 egységnél járt. A második etap elején viszont nem tudták ezen jó sorozatukat folytatni a hazaiak, akik két és fél percig nem találtak be. Ez idő alatt a vendégek 17-15-re visszajöttek. A folytatásban ugyan 8 ponttal is meglépett Cziczás László együttese, de a döntő futás még váratott magára. A félidő hajrájában újra visszajött 29-26-ra a PINKK. Végül 20 perc játék után 36-29 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedet Landry és Walker-Kimbrough kosárváltása vezette fel. Ezt követően azonban küzdős percek következtek. Mindkét oldalon maradtak ki lehetőségek. A döntő futás a harmadik negyed közepén jött el, amikor 41-34 után 8-2-es hazai széria 49-36-ra alakította az eredményt. Innentől jellemzően 10 pont feletti különbséggel haladtak a negyed végéig a felek. Az 55-43-ról induló záró szakaszban Walker-Kimbrough, Goree és Szücs 12-2-es futást vezényelt, így 67-45-re ellépve. Ekkor már egyértelműen kiütköztek a fizikális különbségek a felek között. Érezhetően felszabadult a DVTK. Pörögtek a támadások és szép megoldásokkal 33 pontig jutott 10 perc alatt a miskolci csapat. Ezzel az extra ritmusú szakasszal alakult ki a 88-61-es végeredmény.

Aluinvent DVTK – PINKK Pécsi 424 88-61 (17-13, 19-18, 19-16, 33-16))

Legjobb dobók:

Aluinvent DVTK: Cyesha Goree 25, Sahtori Walker-Kimbrough 24/6, Ziomara Morrison 8, Kiss Angelika 8, Szűcs Réka 8/6.

PINKK Pécsi 424: Shenita Landry 20, Jáhni Zsófia 11/3, Emma Stach 10/3, Szücs Lilla 7/3, Tenyér Zsófia 6.