FIBA EC: Vereséggel kezdett a Körmend a második csoportkörben
11
2019
2019. december 11.  |  23:15
Ismerős ellenfél, a Falco által a BL-selejtezőkön oda-vissza legyűrt Ventspils érkezett ma este Körmendre. A lettek azóta szárnyalnak, a FIBA Europe Cup-sorozatban minden meccsüket megnyerték, átlagban több mint száz ponttal terhelve meg ellenfelei gyűrűjét.

Luther az első támadásukból rögtön bevágott egy triplát. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, eleinte a Ventspils, majd később már a Körmend járt előbbre pár ponttal. Edwards, Turner és Varnado voltak a pontfelelősök. A hetedik percben, 20-15-nél jött is egy vendég időkérés. Hiába, nem tört meg a piros-feketék lendülete, egy újabb 7-0-ás szériával meglett a közte tíz. Az első negyed után 29-20 volt az állás. Félelmetesen célzott a Körmend, a kétpontosokat 71, a triplákat 50, a büntetőket pedig 100 %-kal dobták Turnerék.

Beragadtak a vasiak a folytatásban, másfél perc alatt jött egy 0-8-as széria, egyre olvadt a különbség (29-28). Sőt, hiába kért időt Zollner, fordítaniuk is sikerült a baltiaknak. A hajrára visszavette az irányítást az MTE, 44-41-nél már a kék mezesek kértek időt. A félidő végéig maradt is ennyi az állás.

Nem változott a játék képe a fordulás után sem, továbbra is fej-fej mellett haladtak a felek. 50-50-nél Zollner kért időt. Kezdett egyre többet kapkodni a csapata, 61-66 állt a táblán a záró felvonás előtt.

Három negyeden át csendben volt, a végére aztán rázendített a körmendi publikum. Egy perc alatt vissza is jött egyre a hazai együttes. Aztán újra elkapta a fonalat a Ventspils, felpuhult a vasiak védekezése, szinte minden vendég akció kosárral zárult. A negyed derekán 71-78-nál Zollner időt kért. Hiába, egyre többet hibáztak Némethék, így a vége – akárcsak az Alpok Adria Kupában – kereken húsz lett. Az első harmincöt perc alapján ez nem volt benne a játékban, az utolsó öt percre viszont totálisan szétesett a magyar ezüstérmes - írta a BB1.hu.

Egis Körmend - BK Ventspils 76-96 (29-20, 15-21, 17-25, 15-30)

FIBA Europe Cup, K-csoport, 1. mérkőzés
Körmend, Városi Sportcsarnok

Körmend: Turner 14, Németh 2, Edwards 17/6, Varnado 29/9, Taylor 7. Csere: Durázi 3/3, Kastrati 4, Ferencz -.

Ventspils: Neocartes 13/3, Berzins 13/9, Gluditis 3/3, Luther 14/6, Cavars 8. Csere: Kaufmanis 25/15, Gulbis 9/3, Jaunzems 2, Vitols -, Zakis 9.