Férfi NB I B: MAFC: otthon, édes otthon - két hosszabbítás a zöld csoportban
11
2019
2019. december 11.  |  13:50

Amióta saját pályáján játszhat, sorra nyeri mérkőzéseit a MAFC a férfi másodosztály piros csoportjában. Előbb a BKG elleni rangadón nagy küzdelemben győzött Hencsey Tamás legénysége, majd simán verte a Salgótarjánt. Nagy hajrával nyerte meg a fővárosi derbit a magára találó Honvéd a TF-BP ellen, a MEAFC az MTK-t, a Veszprém pedig a Nagykőröst verte könnyedén. A múlt hét vége rangadóján a Nyíregyháza váratlanul nagy különbséggel tudott nyerni Budafokon. A zöld csoportban hosszabbításba torkollott a forduló záró, hétfői, szolnoki összecsapása, és a pécsi fiatalok is ráadás után győzték le a kecskemétieket. Meglepetés született Debrecenben, ahol a DEAC fiataljai két extra egyéni teljesítményre építve a Ceglédet, és Tiszaújvárosban, ahol a borsodiak az Újpestet "kapták el".

MAFC - BKG-Príma SE 80-77

Ahogy legutóbb a Baja ellen, ezúttal is jól kezdett, s 28-21-re megnyerte az első negyedet, szünetben pedig 9 ponttal járt ellenfele előtt a Tóth Péter (13 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Katona Bence (11/9 pont - 14 mezőnykísérlet), Misek Levente (11 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) és Ryan Richmond (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira támaszkodó MAFC. A harmadik etap óriási fordulatot hozott, Nagy Botond (22/12 pont, 7 eladott labda, 6 gólpassz) és Nick Allen (22 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda) vezérletével a játék irányítását, s a negyed végén a vezetést is átvette a BKG. A záró etapban végig fej-fej mellett haladtak a felek. Az utolsó percre 76-74-es hazai vezetéssel fordultak a csapatok. Nagy B. négy büntetőjéből hármat bedobott, s fordítottak a vendégek, de a legvégén Tóth P. keze nem remegett meg a vonalon, ő 4-ből 4-et értékesített, így a hazaiak örülhettek az izgalmas, rangadóhoz méltó összecsapás végén. A vendégek aránylag jól (12/16, 75%) büntetőztek, de ha ők aránylag jól, akkor a pattanózást 46-34-re nyerő hazaiak kiválóan (16/17, 94,1%) céloztak a vonalról, s mindezzel sikerült ellensúlyozniuk az ellenfelükénél jóval gyengébb (4/25, 16%, ill. 9/25, 36%) triplamutatójukat.

MEAFC-Miskolc - MTK-Elite Basket 102-72

A nagyrészt Takács András (17 pont, 7 lepattanó), Horváth Barnabás (12/9 pont), Bognár Mátyás (10/6 pont) és a hazaiak által hatékonyan "féken tartott" Jakab Péter (10 pont, 6-6 szerzett és eladott labda) pontjaira építő MTK csupán az első negyed végéig tudta tartani a lépést a nagy kedvvel és jól játszó miskolciakkal. A második etaptól egyértelműen a hazai gárda akarata érvényesült, amely parádés negyedik negyedének, a 45-26-ra megnyert pattanózásnak, valamint Homoki Donát (25 pont, 9 lepattanó), Austin Thornton (22/6 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz), Kozák Bertalan (18/3 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz), Takács Dániel (15/9 pont, 4 gólpassz) és Kozák Márton (11 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) jó, hatékony játékának köszönhetően végül 30 ponttal győzött.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Nagykőrösi Sólymok KE 93-66

Egységes csapatjátékkal, Madár András (18/18 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Kovács Ádám (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Czirbus József (15 pont, 13 lepattanó), Füzi Róbert (15 pont, 4 eladott labda) és Medve Máté (12/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda) eredményessége révén a Veszprém szünetig 28 pontos előnyt szerezve gyakorlatilag 20 perc alatt eldöntötte a találkozót a Fehér Péter (22/12 pont, 3 szerzett 4 eladott labda) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát "kitermelő" nagykőrösiek ellen, akiknél csak a mérkőzés legjobb dobója jutott 10 pont fölé.

Budafok - Hübner-Nyíregyháza BS 67-99

Váratlanul egyoldalú lett a harmadik Budafok és a második Nyíregyháza összecsapása, mivel a vendégek a nyíregyházi "korszaka" legjobb meccsét produkáló Bryton Hobbs (25/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 10 gólpassz), Bus Iván (17/9 pont, 3 gólpassz), Dancsecs András (16/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Tóth Gergely (15 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Bazsó Brúnó (13/9 pont, 5 lepattanó) ponterős, jó játéka jóvoltából az első három negyedben helyenként nyomasztó fölényben játszva simán győztek a Kovács Soma (19/9 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Jilling László (12/12 pont, 5 lepattanó) duó vezette Budafok otthonában.

Bajai Bácska FKE - PVSK-Cargate 104-80

A szinte hibátlanul kosárlabdázó Jakab Péter (25/6 pont, 7/7 dupla, 2/2 tripla, 8 lepattanó, 4 gólpassz), valamint dr. Ágfalvi Bálint (16/12 pont, 3 lepattanó), Goldring József (12/6 pont, 5 lepattanó), Pongó Martin (12/3 pont, 4 gólpassz), Milos Vukicsevics (11 pont, 6 lepattanó) és Goldring Gergő (10/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) jóvoltából a Baja minden negyedet megnyerve, szünetig csaknem 20 pontos előnyt szerezve, s a lepattanócsatát 40-23-ra hozva simán verte a játékot szünet után elsősorban Veljko Dragasevic (24/12 pont), Alekszej Carev (17/3 pont), valamint Kocsis Zalán (10/3 pont, 9 lepattanó) révén kiegyenlítetté tevő pécsi fiatalokat.

MAFC - Salgótarjáni KSE 86-58

A Salgótarján - amelynek legeredményesebb játékosa Sömenek Martin (9/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) volt - csupán a harmadik negyedben tudott felnőni a feladathoz, s volt egyenrangú ellenfele a Ryan Richmond (21/3 pont, 3 lepattanó)-Tóth Péter (18 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda)-Csapai Péter (16/6 pont) trió vezette MAFC-nak, így egészen sima hazai siker született.

Budapesti Honvéd SE - TF-BP 82-75

A küzdelmes, végig szoros, kiélezett fővárosi derbi - amelynek két főszereplője két "régi motoros", rutinos kosaras volt - csak a végjátékban dőlt el. A 38. percre úgy fordultak a felek, hogy 5 ponttal még a Beák Gábor (18/9 pont, 5 lepattanó), Timkó Norbert (17 pont, 8 lepattanó, 3 blokk), Czura Attila (15 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda, 8 gólpassz), Somogyfoki Péter (12/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz) és Kovács Barnabás (10/6 pont, 8 lepattanó) vezette vendégek álltak jobban. Az utolsó bő két és fél percben azonban a nagyrészt Horváth Ákos (24/12 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), Stefán Dávid (17 pont, 8 lepattanó), Tichov Dominik (12/9 pont, 3 lepattanó) és Pintér Dávid (11/6 pont, 8 lepattanó) pontjaira építő Honvéd csapatáé volt, amely a végjátékban egy 12-0-s rohammal a maga javára fordította az összecsapást.

BKG-Príma SE - Vasas Akadémia 99-71

Hiába nyerte 47-35-re a lepattanócsatát a leginkább Debreceni Dániel (16 pont, 10 lepattanó), Boros Márk (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Moravcsik Áron (12/3 pont, 7 gólpassz) és Andrássy Géza (10 pont, 4 lepattanó) vezette Vasas, mégis simán kikapott Szigetszentmiklóson. A BKG magabiztos győzelmét elsősorban jobb, szervezettebb csapatjátékának (28-19-re múlta felül a hazai gárda a vendéget gólpasszok tekintetében), továbbá Nagy Botond (28/18 pont - 10/13 mezőnyből -, 3 lepattanó, 9 gólpassz), Nick Allen (20 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz, 2-2 blokk és eladott labda), Nagy Benedek (12/9 pont, 4 lepattanó, 7 szerzett labda, 8 gólpassz), valamint Nagy Simon (10/6 pont) eredményes játékának, és jóval hatékonyabb triplázásának (13/26, 50%, ill. 3/18, 16,66%) köszönhette.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Pécsi NKA 74-93

A hazaiak Baki Sándor (18 pont, 3 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) és Tömösváry Máté (17/3 pont, 5 lepattanó) vezérletével csupán a harmadik negyedben támadtak igazán eredményesen, ám védekezésük nem igazán volt hatékony, így a vendég pécsiek a lepattanózást 48-30-ra nyerve Meleg Gergő (29/9 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda), Rosic Uros (20/15 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Aleksza Dobrijevics (15 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk) és Fülöp Zsombor (13/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 gólpassz) jó játéka révén simán nyertek.

Concordia Motax KC Pápa - EKE Eger KOK 85-75

A kiegyenlített első félidő után a 22. és a 27. perc között egy 15-3-mal lényegében eldöntötte a meccset a maga javára a Sonyák Béla (24/6 pont)-Burai Róbert (20/6 pont, 5 lepattanó)-Horváth Attila (14/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Balla Péter (11 pont, 5 lepattanó) négyesfogat "húzta" Pápa. A hazaiak a győzelmüket annak is köszönhették, hogy amíg tőlük négy, addig az egri együttesből csupán két játékos, Máté Balázs (27/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Papp Bendegúz (16/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé. Mindkét csapat játékosai 10-10 triplát dobtak be, nem elhanyagolandó különbség, hogy a hazaiak mindössze 20, az egriek viszont 29 kísérletből.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Vásárhelyi Kosársuli 99-90

A lepattanócsatát 47-35-re nyerve, a harmadik negyed végére egy híján 20 pontos előnyt építve győzte le Csaba György (31/6 pont, 10 lepattanó), Berneczei László (18/3 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Rátvay Tamás (12/12 pont), Domsitz Márton (12 pont, 10 lepattanó), valamint Geiger Bálint (10/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) eredményes, hatékony játékára építve a Győr a veresége mértékén a záró etapban "kozmetikázó", Varga Ákos (17/3 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Molnár Bence (16/3 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda), Bálint Erik (14/3 pont), Kelemen Balázs (13 pont, 3 lepattanó) és Hargitai Krisztián (11/3 pont, 7 lepattanó) pontjaira alapozó vásárhelyieket.

SMAFC - Óbudai Kaszások 70-51

Bár 10-0-s "repülőrajtot" vett a vendég óbudai együttes, a folytatásban fokozatosan magára talált a SMAFC, amely 20-2-re megnyert harmadik negyednek, valamint leginkább Soós Bence (13/6 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda), Márkus Tamás (13/3 pont, 4 gólpassz) és Panta István (10 pont, 5 lepattanó) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a Kaszások csapatát. A vendégektől csupán Bencsik Barnabás (14/3 pont, 3 lepattanó) és Ondima Olivér (13/3 pont, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) jutott 10 pont fölé. Gólpasszok tekintetében a SMAFC 16-7-re múlta fölül az óbudai együttest.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Újpest-MT 77-70

Ezen az összecsapáson nem lehetett panasz a légiósokra. Jobban kezdett, s az első negyed után 26-17-es előnyt szerzett egységes, jó csapatjátékot nyújtva Darion Rackley (24/6 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Dr. Franczva Ádám (14 pont, 8 lepattanó), Nagy Krisztián (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 5 eladott labda) és Széphelyi Tamás (12/6 pont) vezetésével az egyértelmű esélyes, a forduló előtt a második helyen álló Újpest. A második etap óriási fordulatot hozott: magukra találtak a hazaiak, akik az igen masszív 20 pont, 20 lepattanó fölötti dupla-duplát elérő Jake Martin (24/6 pont, 25 lepattanó, 3 gólpassz), a nagyot "alakító" Szilasi Bence (20/9 pont, 3 lepattanó), valamint Pöstényi Zoltán (11/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) jó játéka révén átvették az irányítást, s már szünetben a vezetést is. A hazaiak a második félidőben sokáig szoros találkozón a záró etap közepén egy 7-0-lal le is rázták magukról az Újpestet, s meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet arattak.

Pécsi NKA - KTE-Duna Aszfalt 94-90 hosszabbítás után

Remek mérkőzésen a hazaiak kezdtek jobban, de 10-4 után egy 14-2-t "repesztett" a leginkább Chester Lewis (29 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz)-Plézer Gábor (22/9 pont, 5 lepattanó)- Molnár Dániel (11/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 gólpassz) trió pontjaira építő Kecskemét. Bár volt, hogy a második etap elején rövid időre fordítottak ezt követően a pécsi fiatalok, Benke Krisztián (19/12 pont, 7 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda), Scherer Bálint (16/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Aleksza Dobrijevics (14 pont, 4 lepattanó), Rátvay Balázs (12/3 pont, 3 lepattanó) és Meleg Gergő (10/3 pont, 3 lepattanó) vezetésével sokáig leginkább futottak az eredmény, valamint a jól játszó kecskeméti gárda után. A záró etap közepén érte utól az NKA a KTE-t, sőt a hajrában már 4 pontos előnyük is volt a hazaiaknak, a végén egy jó büntetővel mégis ők mentették hosszabbításra a partit. A "túlóra" elején a vendégeknél volt az előny, de a közepén egy 5-0-lal a hazaiak a maguk javára fordították a két utánpótláscsapat remek összecsapását.

DEAC U23 - Ceglédi KE 81-76

Az első három negyedben az eredményesség mellett a játék szervezésében is "nagyot alakító" Tóth Bence (37/12 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 11 gólpassz), a szintén dupla-dupláig jutó Opre Roland (12 pont, 20 lepattanó, 3 szerzett labda) és Gáspár Mátyás (12/9 pont, 4 lepattanó) kosaraira építve a debreceni fiatalok a kezükben tartották a játék irányítását a csoport egyik élcsapata ellen. A záró etap közepén megnyitotta a hajrát a Fekete Viktor (19/9 pont, 8 lepattanó)-Tóth Zoltán (17/6 pont, 4 gólpassz) duó vezette Cegléd, amely a 39. perc elején egy 13-4-gyel 4 pontra felzárkózott, de fordítani nem tudott. A debreceni fiatalok meglepő, de megérdemelt sikerében Tóth és Opre extra egyéni teljesítménye mellett az is közrejátszott, hogy a hazaiak 10 pont alatt tudták tartani a Cegléd utóbbi hetekben remeklő légiósát, Darren Millert (9 pont - 11 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3 gólpassz).

Szolnoki Olajbányász U23 - Omnia Pub&Food Békés 99-96 hosszabbítás után

Látványos, színvonalas, végig szoros, kiélezett összecsapást nyertek meg hosszabbítás után a szolnoki fiatalok. Pedig a mezőny két legeredményesebb játékosát Danijel Krsztics (31/15 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) és Koma Dániel (29 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) személyében a Békés adta, ráadásul pontban Szabó Norbert (14/6 pont, 4 lepattanó), mezőnymunkában pedig Kertész Dániel (2 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 12 gólpassz) nőtt föl melléjük, mégis hazai siker született. A rendes játékidő végén Krsztics révén a Békés egalizált, majd a ráadásban jó ideig vezetett a lélektani előnyben játszó viharsarki alakulat. 95-92-es vendég előnynél finoman szólva nem jött jól a Békésnek Koma faultja, majd a "rá kapott" technikaija. A Szolnok elsősorban annak köszönhette sikerét, hogy csapatként "több lábon állt", mint ellenfele, hiszen hazai részről 5 játékos is - Csák Bence (25/18 pont - 6/10 tripla -, 5 lepattanó), Pallai Tamás (19/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Taiwo Samuel (15 pont, 19 lepattanó, 3 eladott labda, 6 blokk), Frank Áron (13/9 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda, 5 gólpassz) és Gilszki Erik (12/6 pont, 3 lepattanó) - 10 pont fölé jutott. A "nyerő találatot" egy tripla formájában Csák "vitte be" 15 másodperccel a befejezés előtt.