Női NB I: A Sopron kiütéses győzelmet aratott a forduló rangadóján
Dec
2019
2019. december 9.  |  10:00
A 10. forduló csúcsrangadóján a Sopron Basket minden előzetes várakozást meghaladó különbséggel 89-52-re legyőzte az Aluinvent DVTK-t.

Az első percekben még nem alakult ki nagy különbség a felek között. Amikor Pusztai Petra triplája célt ért, az első etap közepén még csak 10-9 állt az eredményjelzőn. Gáspár Dávid együttese azonban 14-4-es sorozattal zárta le a játékrészt. A negyed végén Briann January hármasa utat talált a gyűrűbe, amivel 24-13-ra módosult az állás. A második szakaszban 28-18 után érkezett el a döntő futás. A Sopron egy újabb 12-2-es szériát mutatott be, így 40-20-ra alakította a mérkőzést. A félidőben pedig 48-27-es állást rögzíthettünk.

A statisztikán azt láthattuk, hogy a Sopron 34 mezőnykísérletéből 18-at értékesített. A DVTK eközben 27-ből 11-et, amihez 11 eladott labda párosult. A Sopron emellett 22-15-re vezetett a lepattanókban, különösen a 10-4-es támadó-lepattanó arány tűnt jelentősnek.

A harmadik etapban sem változott a játék képe, nem telt el négy perc és 64-34-nél elérte a 30 pontot a differencia a felek között. A játékrész végén pedig 67-40-re ment a Sopron, melynek keretében January 13, Krajisnik 12, Fegyverneky 11 pontnál járt ekkor. A DVTK-nál a 13 egységig jutó Morrison igyekezett a lépést tartani az utolsó 10 percre fordulva. A záró szakaszban már csak a különbség volt kérdés. Varga Alíz és Dubei Debóra tripláival, illetve Krajisnik villanásaival 82-42-nél elérte a 40 pontot a hazai előny. A Sopron Basket magabiztos játékkal őrizte előnyét. Végül úgy zárták le a rangadót a felek, hogy mindkét oldalon 11-11 fő pályára kerülhetett a rotációból.

Sopron Basket – Aluinvent DVTK 89-52 (24-13, 24-14, 19-13, 22-12)

Legjobb dobók

Sopron Basket: Tina Krajisnik 16, Briann January 13/3, Dubei Debóra 13/3.

Aluinvent DVTK: Ziomara Morrison 13, Cyesha Goree 13/3, Medgyessy Dóra 7/3.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd a második negyedtől kézben tartva az irányítást 97-52-re győzte le a VBW CEKK Ceglédet.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd villámrajtot vett. Amikor Ivana Dojkic triplája célt ért, két és fél perc után 12-2-re vezetett Zeljko Djokic gárdája. A Cegléd azonban a folytatásban két pontra is felzárkózott és 10 perc után 25-21 állt az eredményjelzőn. A második etap elején nem kellett sokat várni, 34-23-nál ismét kétszámjegyű differenciát regisztrálhattunk. A különbség kicsivel 10 egység felett állt be a két gárda között és félidőben 47-35-ös állást regisztrálhattunk.

A félidőben hazai oldalon McCall 11, Krnjic és Dojkic 10-10 egységnél járt. A pontgazdag találkozóról ceglédi oldalon Stankiewicz és Brezinova 10-10 pontját kell kiemelni. A harmadik etap elején 53-39-ig tartotta a lépést a Cegléd. Ezt követően azonban 22-5-ös nyolc percet produkált a KSC és ezzel gyakorlatilag eldöntötte a győztes kilétét. A 75-44-ről induló záró szakaszt végül 22-8-ra hozták a hazaiak, amivel kialakult a végeredményben látható jelentős különbség.

Atomerőmű KSC Szekszárd – VBW CEKK Cegléd 97-52 (25-21, 22-14, 28-9, 22-8)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Erica McCall 19, Sara Krnjic 18, Tyaunna Marshall 15/3.

VBW CEKK Cegléd: Kristina Higgins 10, Angelika Stankiewicz 10, Renata Brezinova 10/3.