Női NB I: Hatalmas küzdelemben nyert a Csata a Győr otthonában
08
2019
2019. december 8.  |  08:45
Hatalmas küzdelemben nyert a Csata a Győr otthonában

A 10. forduló szombati játéknapjának rangadóján az NKE-FCSM Csata 76-74-es győzelmet aratott az UNI Győr – MÉLY-ÚT otthonában.

Rendkívül szórakoztató mérkőzést vívott a két csapat. A Csata 6-0-val kezdett, de az első szakasz hajrájában 16-15-nél már a Győr járt előrébb. 10 perc után pedig 27-24-es hazai előnyt regisztrálhattunk. Kiválóan céloztak távolról a csapatok, összesen hét triplát láthattunk az első negyedben. Győri oldalon Raksányi Krisztina járt 13 pontnál, míg a Csatánál Megan Gustafson 9-nél. A második negyed első felében jellemzően 2-4 pont között menedzselte előnyét a Győr, majd 31-28 után 36-28-ra lépett el. Dombai Réka triplája után így azonnal időt kért Tursics Krisztián. A folytatásban azonban elérte a 10 egységet a differencia és a félidőben 49-40-es állást rögzíthettünk. Mindkét csapat mezőnymutatója kiemelkedően alakult. Az eladott labdák adták a különbség okát elsősorban.

A harmadik negyedre szigorított védekezésén a Csata és ezzel fokozatosan ki is zökkentette ritmusából a Győrt. Ennek eredményeként 53-46 után egy 7-0-val egyenlített is a fővárosi gárda. Emma Cannon két sikeres büntetője pedig 58-57-nél vezetetést eredményezett a harmadik etap végén a Csatának, mely összességében 18-8-ra nyerte ezt a 10 percet. A döntő fordulatot a záró szakasz közepén rögzíthettük. Török Ági triplája után még 64-60-ra ment a Győr. Erre érkezett egy 16-2-es válasz a Csatától. Az utolsó négy percbe fordulva 76-66 után a hazaiak már nem tudták visszavenni a vezetést. A Győr nem engedte el a meccset és másfél perccel a vége előtt még 76-74-re visszajött. Ahogy azonban a végeredményből is kiderül, több pont nem született a rangadón. Volt labdája a hazaiaknak az egyenlítéshez, de a lehetőségekkel nem éltek. A döntő pillanatokban pontosabb Csata kétpontos sikert aratott, amivel a Szekszárd legyőzése után egy újabb nagy diadalt ért el.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – NKE-FCSM Csata 74-76 (27-24, 22-16, 8-18, 17-18)

Legjobb dobók:

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Raksányi Krisztina 17/9, Dombai Réka 13/3, Alicia DeVaughn 12.

NKE-FCSM Csata: Megan Gustafson 20, Lelik Réka 14/12, Emma Cannon 12/3.

A TFSE ötödik győzelme

A TFSE-MTK a 10. forduló szombati játéknapján 81-60-ra legyőzte a Vasas Akadémiát, ezzel az újonc immár 5. sikerét ünnepelhette.

Fordulatos negyed vezette fel a találkozót. Kezdetben a TFSE került lépéselőnybe, 12-6-ra is vezetett a házigazda. Ezt követően azonban 8-0-val fordított a Vasas. Az első negyed végén 22-21-nél mégis Magyar Bianka együttese járt előrébb. A második szakaszban hét percen át nem szerzett mezőnykosarat a Vasas. Mindössze két büntetővel gyarapította a pontjai számát, miközben a TFSE 34-23-ra módosította az állást. A félidőben pedig 39-30 állt az eredményjelzőn. Alisia Jenkins és Bernáth Réka járt 9-9 pontnál hazai oldalon. A Vasasnál pedig Brianna Fraser neve mellett szerepelt 9 egység.

A harmadik negyedben 46-35-ig jellemzően 9-11 pont között őrizte előnyét a TFSE. Ezt követően azonban a Vasas kapott el egy jobb sorozatot támadásban. Amikor Böröndy Vivien triplája célt ért, 46-42-nél teljesen nyílt lett a mérkőzés. A kisebb hazai kosárcsendet Süle Krisztina hárompontosa törte meg, majd a negyed végére visszaállította jelentősebb előnyét a TFSE. Az 57-48-ról induló záró szakaszban négy perc alatt egy újabb 9-2-es szériát láthattunk hazai részről, 66-50 után már nem volt kérdés a győztes kiléte. A TFSE ponterős játékkal zárta le a meccset és aratott végül 81-60-as sikert.

TFSE-MTK – Vasas Basket 81-60 (22-21, 17-9, 18-18, 24-12)

TFSE-MTK: Alisia Jenkins 20/3, Chanise Jenkins 13/3, Bernáth Réka 12/6.

Vasas Basket: Brianna Fraser 11, Taylor Murray 8, Böröndy Vivien 8/3.

A negyedik negyedben hagyta állva a PEAC a PINKK-et

A hazai élvonal 10. fordulójában a PEAC-Pécs 77-64-es győzelmet aratott a PINKK Pécsi 424 otthonában.

A pontgazdag első negyedben már 9-5-nél lépéselőnybe került a PEAC és pár ponttal jellemzően Meszlényi Róbert tanítványai jártak előrébb. Összesen hat triplát értékesítettek a felek 10 perc alatt és végül egy negyednyi játék után 23-19-re vezetett a PEAC, mely a második etapot 7-0-val indította. Ezt követően azonban megtorpantak támadásban Szabó Fanniék. A játékrész közepén 32-27-re felzárkózott a PINKK és ekkor időt is kért Meszlényi Róbert. A folytatásban többször is felkapaszkodott egy pontra a házigazda, de fordítani nem tudott. A félidőben 40-36-ra ment a PEAC.

Az első 20 percben a PEAC a 28 mezőnykísérletéből 16-ot értékesített, de a nyolc eladott labdája és a lepattanókban mutatkozó kisebb hátránya miatt nem tudott jobban elszakadni. Hegedűs Janka 11 pontnál tartott a keretéből. A PINKK oldalán Emma Stach 13 pontját, közte a hazai felzárkózást hozó három tripláját kell kiemelni. A harmadik negyedben sem változott a játék képe. A PEAC öt pontnál jobban nem tudott elszakadni a sereghajtótól, sőt Stach újabb sikeres távoli dobásával 50-49-nél először vezettek a hazaiak. A záró szakasznak a PEAC 55-53-as előnyéről vágtak neki a felek. Ekkor már kijött a két keret közötti különbség. 61-60-as állást követően Gémes-Sarok Nikolett, Wentzel Nóra és Cierra Bravard révén 9-0-s futást láthattunk a PEAC-tól és innentől nem volt kérdés a győztes kiléte.

PINKK-Pécsi 424 – PEAC-Pécs 64-77 (19-23, 17-17, 17-15, 11-22)

PINKK-Pécsi 424: Shenita Landry 25, Emma Stach 20/12, Vári Zita 7/3.

PEAC-Pécs: Cierra Bravard 16, Hegedűs Janka 15, Szabó Fanni 11/3.

Simán nyert a BEAC otthonában a ZTE

Sorozatban harmadik sikerét ünnepelhette a ZTE. Az ELTE-BEAC Újbuda otthonában Horváth Zsófia együttese 94-71-es sikert aratott.

Először lépett pályára idén a Gabányiban az ELTE-BEAC Újbuda. Nem indult jól a hazaiak szempontjából a debütálás. Négy és fél perc után 13-5-ös ZTE vezetésnél Balogh Judit időkérése miatt állt a játék. Villámrajtot vett a ZTE és már az első negyed végére 30-14-es előnyt épített. A második negyedet egy hazai tripla vezette fel és ezzel a lendülettel 33-24-nél bejött 10 pont alá a BEAC. Innentől jellemzően ebben a dimenzióban 8-10 egység környékén mozgott a differencia. A félidőben 49-38-as állást regisztrálhattunk.

A statisztika a nagyszünetben reális képet adott a mérkőzésről. A ZTE a  31 mezőnykísérletéből 16-ot értékesített, amihez 20-13-ra megnyert lepattanócsata párosult. Hayes 12, Horti 10 pontnál járt. A harmadik negyed elején nem telt el három perc és 58-42-re ellépett a ZTE. A folytatásban 63-51-nél még akadt egy fellángolása a BEAC-nak. Erre azonban 11-4-es sorozattal válaszoltak Horváth Zsófia tanítványai. Azóta már tudjuk, hogy ez döntőnek bizonyult. A 74-58-ról induló záró szakaszban ugyanis a BEAC már nem tudta megközelíteni riválisát. A ZTE előnye gyorsan 20 pontra nőtt és innentől szép egyéni villanásokkal rutinosan lezárta a meccset a zalaegerszegi gárda. A kiegyensúlyozott csapatteljesítményt jól mutatja, hogy hatan kétszámjegyű pontot ért el.

ELTE-BEAC Újbuda – ZTE NKK 71-94 (14-30, 24-19, 20-25, 13-20)

ELTE-BEAC Újbuda: Laklóth Anna 18/3, Galántai Alma 12/3, György Tímea 10.

ZTE NKK: Keyona Hayes 25, Kirby Burkholder 15/6, Nagy Dóra 12/6, Horti Dóra 12.