Férfi NB I: Gasper Potocnik győzelemmel mutatkozott be a Szolnok kispadján
06
2019
2019. december 6.  |  23:30
Center-kosarakkal indult a mérkőzés (Asbury-Morant 6-2), majd Wirth is betalált, a harmadik percben már 8-2 volt az állás. Sikerült rendeznie a sorokat Potocniknak egy időkéréssel, hiszen 12-4 után 12-10-re visszajött a csapata. Krapic öt perc alatt összeszedett három hibát, le kellett ülnie. Morant a félpályánál sportszerűtlenül faultolta Olaszt (három percnyi játék után a szolnoki center is megkapta a harmadik hibát), az első negyed Kerpel-Fronius Balázs büntetőivel zárult (21-16).

A folytatásban lendületbe jött a Szolnok, és alig két perc alatt, Juhos első kosarát követően már át is vette a vezetést. 23-24-nél Szekulovics kért időt. Asbury és Jones nagy csatát vívott egymással, 33-34-nél Potocnik hívta magához a csapatát. A félidő Rudner kosarával zárult (41-47).

A fordulás után Tucker növelte nyolcra a különbséget, majd Jones hármasával kezdtek elhúzni a piros mezesek. Szétesett a Szeged védekezése, a Szolnok könnyedén szerezte a kosarakat. A hazaiak támadásban is rengeteget rontottak (az első harminc percben például csak büntetőből kihagytak tízet). 50-70-nál már húszra rúgott a differencia. Tóth középtávolijával zárult a harmadik felvonás.

53-72-ről indult a negyedik etap, rögtön Kovács sportszerűtlen faultjával. Ettől függetlenül teljesen kicsúszott a meccs a Szedeák kezéből, sorra adták el a labdákat Krapic-ék. A vége már örömjáték lett szolnoki részről, ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyertek a vendégek - írta a BB1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Szolnoki Olajbányász KK 69-90 (21-16, 20-31, 12-25, 16-18)