Női Euroliga: Kikapott a Sopron Kurszkban
04
2019
2019. december 4.  |  19:20
Az Euroliga 6. fordulójában a Sopron Basket 78-47-es vereséget szenvedett a Dinamo Kurszk otthonában.

Egyik csapat sem várta jó formában ezt a találkozót. Az orosz csapatban bemutatkozhatott a legújabb igazolás Glory Johnson is. Aleksandra Crvendakic találatára éppen a montenegrói papírokkal versenyző amerikai légiós válaszolt. Az első percekben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, a nyitó negyed felénél 11-10 állt az eredményjelzőn. A következő négy és fél percben azonban nem talált be a Sopron és ez idő alatt 22-10-re elléptek Roberto Iniguez tanítványai. Lélektanilag a lehető legrosszabbul jött ki, hogy Epiphanny Prince egy 2+1-es helyzettel éppen az első szakasz végén növelte 10 egység fölé a differenciát. A második szakaszra sem tudta rendezni sorait a Sopron. Sok hiba csúszott a támadások befejezésébe és az eladott labdák száma is 9-re ugrott a félidőig. A Kurszk 32-11-nél növelte 20 egység fölé az előnyét.

Az első mezőnykosarát a második negyedben hét és fél perc játék után jegyezték a mieink. A félidőben 37-19 állt az eredményjelzőn. Az előbb már kiemelt 9 eladott labda mellett a 25%-os mezőnymutató bizonyult döntőnek. Főleg, hogy a hazaiak eközben a 27 kísérletükből 14-et értékesítettek. A harmadik negyedre jó mentalitással futott ki a Sopron. Érezhetően nem akarták elengedni a meccset Gáspár Dávid tanítványai. Amikor Aleksandra Crvendakic triplája célt ért, 48-35-nél felcsillant a remény egy szorosabb találkozóra. Az oroszok azonban erre 8-0-val válaszoltak. Az 56-35-ről induló záró szakaszban pedig esélyt sem hagytak. Ekkor már egyértelműen kiütközött a házigazda fölénye. Az utolsó öt percben nem volt kérdés a győztes kiléte. Ezt az időszakot a szakmai stáb arra használta, hogy Briann January irányítása mellett a magyar mag gyűjtsön nemzetközi perceket. Varga Alíz is lehetőséget kapott. Végül az erőviszonyoknak megfelelő 78-47-es eredmény született.

Dinamo Kurszk – Sopron Basket 78-47 (22-10, 15-9, 19-16, 22-12)