04
2019
2019. december 4.  |  19:10
Első hazai Alpok Adria-mérkőzését játszotta a Sencur ellen a Körmend.

4-2-ig még Patai Benjamin együttese vezetett, de aztán Ivkovic és Brkic tarthatatlannak bizonyult. Hiába a hazai időkérés, az első negyed 18-26-os állással zárult.

Martinez és Kozma vezérletével, másfél perc alatt 10-2-vel nyitott az MTE, amely ki is egyenlített (28-28). Sőt, nem sokkal később fordítani is sikerült. Németh is belelendült, a félidőre mégis minimális szlovén előnnyel fordultak a csapatok (46-47).

A folytatásban is fej-fej mellett haladtak a csapatok, a harmadik negyedet sikerült hárommal hoznia a címvédőnek, így a záró játékrésznek már körmendi vezetéssel vágtak neki a felek.

Takács és Németh nem állt le, gyakorlatilag ketten intézték el a szlovén bajnokság utolsó előtti helyezettjét, amely egyébként ma szintén a B-csapatával, juniorjaival állt fel - írta a BB1.hu.

Egis Körmend - KK Sencur 85-79 (18-26, 28-21, 21-18, 18-14)

Alpok Adria Kupa
Körmend, Városi Sportcsarnok, 500 néző
V.: Söjtöry T., Szalai Zs., Benedek Z.

Körmend: Martinez 11/3, Oroszi 3/3, Németh 21/9, Balogh 7, Takács 25/18. Csere: Kozma 9/6, Érsek 2, Kelechi 7, Kiss M. -.

Sencur: Ivkovic 23/9, Markovic 11, Novak 4, Brkic 21, Tesic 3. Csere: Cebulj 2, Klenovsek 5/3, Radonjic 2, Sucur 6, Znidar 2.