Női NB I: A DVTK nyerte a rangadót, a TFSE legyőzte a Győrt
23
Nov
2019
2019. november 23.  |  23:20
Folytatja minden előzetes várakozást felülmúló menetelését az idei évadban a TFSE-MTK. Magyar Bianka együttese remek mérkőzésen 70-62-re legyőzte az UNI Győr – MÉLY-ÚT gárdáját.

A találkozó elején 13-6-os előnyt épített fel a Győr, melynek keretébe visszatért Raksányi Krisztina és újra játszhatott Papp Klaudia is. A TFSE azonban 15-15-nél már egyenlített és innentől sokáig nem alakult ki nagy különbség a felek között. A győriek 19-17-es vezetéséről induló második negyedben Bernáth Réka és Alisia Jenkins vezetésével – ketten együtt 20 pontot szereztek a félidőig – 30-22-re elszakadt a TFSE. A nagyszünethez érkezve azonban 35-34-re fordított a Győr.

Milos Pavlovic együttese a harmadik negyed elején is lendületben maradt, így 43-38-as előnyre tett szert. A folytatásban ugyan egyszer utolérte riválisát a TFSE, de jellemzően a győri gárda járt előrébb. A záró szakaszra fordulva is 50-47-es vezetéssel számolhattak. Az utolsó 10 perc hozta el a döntő futást, amikor 52-49 után 12-0-s szériával 61-52-re fordított a TFSE. Kevesebb, mint három perc volt hátra, amikor Papp Klaudia triplájával még 64-62-re visszajött a Győr. A folytatásban azonban a vendégek nem találtak be és a TFSE szinte extázisban játszva bravúrgyőzelmet ért el.

TFSE-MTK – UNI Győr – MÉLY-ÚT 70-62 (17-19, 17-16, 13-15, 23-12)

Legjobb dobók

TFSE-MTK: Chanise Jenkins 20/3, Alisia Jenkins 16, Bernáth Réka 12/6.

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Zofia Hruscakova 15, Czank Tímea 10, Papp Klaudia 9/3.

A 8. forduló rangadóján az Aluinvent DVTK 83-79-re legyőzte az NKE-FCSM Csatát.

A tabellát tekintve a második fogadta a harmadikat a szombati játéknap legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzésén. Puszta Petra öt pontja vezette fel a rangadót, de ezt követően rendezte sorait a Csata és kiegyenlített mederben haladt az első negyed. Végül 19-19 után Zele Dorina találataival került lépéselőnybe a házigazda. A 23-21-ről induló második szakasz első találatát ismét Pusztai Petra szerezte, majd 6-7 ponttal is ellépett a DVTK. Shatori Walker-Kimbrough két triplája után 39-32 állt az eredményjelzőn. Hárompontosok terén azonban a Csata sem maradt el, betalált Mányoky Réka, illetve Zala Friskovec is távolról. Tursics Krisztián tanítványai így 43-42-re felzárkóztak. A félidőt azonban Pusztai Petra duplája foglalta keretbe.

A 45-42-es nagyszünetben Walker-Kimbrough 16, Pusztai 13 pontnál járt. A Csata keretében 20 perc után már hét pontszerzőt rögzíthettünk és a vendégek építhettek hatékony dobóformájukra: a 28 kísérletükből ugyanis 16 sikeres volt az első félidőben. A harmadik negyed elején Morrison és Pusztai 50-42-es előnyhöz juttatta a DVTK-t. A folytatásban még többször felzárkózott 4 egységre a Csata, de 54-50 után 13-2-es futással állva hagyta riválisát Cziczás László együttese. Az utolsó 10 percnek 69-56-ról futottak neki a felek. Walker-Kimbrough két triplája, majd Morrison villanása 77-60-nál kialakította a mérkőzés legnagyobb különbségét. Innen azonban 9-0-s futással visszajött a meccsbe a Csata és az utolsó percbe fordulva 83-79-nél teljesen nyílt lett a rangadó. Végül már egyik csapat sem talált be, így a DVTK értékes hazai sikert ünnepelhetett.

Aluinvent DVTK – NKE-FCSM Csata 83-79 (23-21, 22-21, 24-14, 14-23)

Aluinvent DVTK: Shatori Walker-Kimbrough 30/12, Pusztai Petra 18/3, Ziomara Morrison 16.

NKE-FCSM Csata: Megan Gustafson 21/3, Emma Cannon 20, Zala Friskovec 9/3.

A címvédő Sopron Basket az élvonal 8. fordulójában 95-60-ra legyőzte a Vasas Akadémiát.

Két nemzet válogatottjába összesen hat játékost adott az Eb-selejtezőkre a Sopron Basket, de nem érződött, hogy ettől ritmusát veszítette volna a bajnoki címvédő. Három és fél perc játék után 12-2-nél már Földi Attila szakította meg időkéréssel a találkozót. Magabiztosan tartotta kézben az irányítást a Sopron, az első szakaszban a 15 egységet is elérte a differencia. Böröndy Vivien két találatával 27-16-ra visszajött a negyed végére a Vasas. A második etapban azonban állva hagyta riválisát a Sopron. A félidőig 12 egységig jutó Aleksandra Crvendakic, illetve a 8 pontot szerző Határ Bernadett vezetésével gyorsan növelte előnyét a házigazda. A félidőben 51-21 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedet 7-0-val indította a Vasas, így kevesebb, mint két perc elteltével magához rendelte tanítványait Gáspár Dávid. A Sopron visszaállította a 30 pontos különbséget a folytatásban. A harmadik szakaszt viszont így is a Vasas foglalta keretbe. Az utolsó két percben 9-2-es sorozatot láthattunk a fővárosiaktól, akiknél kifejezetten megoldásokat mutattak a fiatalok. Az utolsó 10 percnek 65-42-ről vágtak neki a felek. Mindkét szakvezető bő rotációt alkalmazott, hiszen komoly feladatok várnak a csapatokra az előttünk álló hetekben. A Sopron számára folytatódik az Euroliga, míg a Vasas éles versenyfutásban van a Magyar Kupa nyolcas döntőjéért. Az utolsó 10 percben ismét nagyobb soproni fölény alakult ki, mely magával hozta a 95-60-as végeredményt.

Sopron Basket – Vasas Akadémia 95-60 (27-16, 24-5, 14-21, 30-18)

Sopron Basket: Határ Bernadett 16, Aleksandra Crvendakic  15/6, Tina Krajisnik 15.

Vasas Akadémia: Tóth Orsolya 14/6, Sara Heljic 12/3, Madár Kata 8.

A hazai élvonal 8. fordulójában az Atomerőmű KSC Szekszárd 82-44-re legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát.

A szorosabb első perceket követően gyorsan előnybe került a Szekszárd: a BEAC 7-6-os vezetése után 14-2-es sorozattal hagyta állva riválisát. Amikor az ujjsérüléséből felépülő Ty Marshall triplája célt ért, 27-13-ra vezetett 10 perc után a KSC. A hazaiak keretében Marshall mellett már a héten igazolt Sara Krnjic is helyet kapott.

A második szakaszban 30-20-ra visszajött a Szekszárd. Ennél közelebb azonban nem került. A fővárosi együttes 11 labdát adott el a nagyszünetig és mindössze 7 mezőnykosarat szerzett, szemben a hazai 17-tel. Stabil védekezésére építve végül a felzárkózási kísérletre 14-3-as sorozattal reagált a Szekszárd. A félidőben pedig 45-26 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed első fele a BEAC-nak sikerült jobban: 50-34-nél már Zeljko Djokic időkérése szakította meg a játékot. Gyorsan rendezte sorait a KSC és innen a negyed végére 63-36-ra elszakadt. Az utolsó 10 percben végig magas szinten tartotta koncentrációját a házigazda. Jól szálltak be a pályára kerülő játékosok. Végül 19-8-ra nyerte ezt a 10 percet a házigazda és így alakult ki a végeredményben megjelenő nagyobb differencia.

Atomerőmű KSC Szekszárd – ELTE-BEAC Újbuda 82-44 (27-13, 18-13, 18-10, 19-8)

Atomerőmű KSC Szekszárd:  Erica McCall 18, Ty Maeshall 14/3, Studer Zsuzsa 12/3.

ELTE-BEAC Újbuda:  Li Ameela 12, Szabó Dóra 12/6, Abigail Fogg 8.

A 8. forduló szombati játéknapjának nyitó mérkőzésén 85-55-re nyert a ZTE NKK a PINKK Pécsi 424 otthonában.

A PINKK szerezte az első két találatot, de ezt követően az edzőváltáson átesett ZTE 9-0-val fordított és azóta már tudjuk, hogy végig Horváth Zsófia tanítványai jártak előrébb. Az első negyed végén 19-11-re vezetett a ZTE. A második szakaszban Keyona Hayes és Horti Dóra is betaláltak távolról, így 10 egység környékén állandósult a differencia. A félidőben 38-30-as állást rögzíthettünk.

A harmadik negyed elején Jáhni Zsófia villanásaival 43-35-ig tartották a lépést a pécsiek. Innen azonban 11-4-es futással hagyta állva a házigazdát a ZTE. Az utolsó 10 percnek 63-48-ról futottak neki a felek.

Az utolsó 10 percben már nem volt kérdés a győztes kiléte. Két és fél perc játékot követően Kirby Burkholder triplája után 68-49-nél nél már ismét hazai időkérés szakította meg az összecsapást. Remek dobóformát mutatott a ZTE, mely nyolc hárompontost is értékesített. A különbség 20 egység környékén állandósult, majd 71-51 után 14-4-es sorozattal zárták a meccset zalaegerszegiek és így alakult ki a végeredményben megjelenő nagyobb differencia.

PINKK-Pécsi 424 – ZTE NKK 55-85 (11-19, 19-19, 18-25 ,7-22)

PINKK-Pécsi 424: Jáhni Zsófia 15, Shenita Landry 13, Kovács Kitti 8.

ZTE NKK: Kirby Burkholder 16/6, Horti Dóra 15/3, Keyona Hayes 12/3.