Férfi NB I: Megőrizte hazai pályáját a KTE
23
2019
2019. november 23.  |  15:35
Bencze Tamás még mindig nem találta meg Many Ubilla utódját – aki egyébként még mindig Zalaegerszegen van –, így a vendégek légiós-irányító nélkül álltak fel Kecskeméten is.

Kezdetben a KTE irányított, de a ZTE sem maradt le, rendre visszajött. Fej-fej mellett haladtak a csapatok az első negyedben, amely Gulyás ziccerével zárult (22-20).

Nem változott a játék képe, a folytatásban is sokat birkóztak a csapatok. Az egyik oldalon Djuraszovics és Karahodzsics, a másikon Johnson és Williams szállította a pontokat. A vendégek jobban tripláztak, de a félidőben mégis a hazaiak vezettek (37-36).

Djuraszovics hármasára Agafonov válaszolt közelről. 40-41-nál már a ZTE vezetett. Fordult a kocka, a harmadik negyed nagy részében már inkább a kék mezesek jártak előbbre pár ponttal. A huszonhetedik percben, 51-51-nél Bencze Tamás kért időt. A színvonal nem volt túl magas, a hangulatra és az izgalmakra azonban nem lehetett panasz. Semmi nem dőlt el, 57-56-ról indult a záró felvonás.

Többször is lett volna lehetősége megnyerni a meccset a Kecskemétnek, de a kritikus pillanatokban sorra eladták a labdát Djeraszimovicsék, a hibákat pedig könyörtelenül megbüntette a ZTE. Két perccel a vége előtt, 72-70-nél Wittmann dobhatott hármat, mert Johnson fellökte. Hibátlanul célzott az irányító. 78-75-ről indult az utolsó perc. Wittmann rontott ziccert, majd Johnson dobott egy homályt távolról. Djuraszovics két büntetője bement, 80-75-nél újra időt kért Bencze, 12 másodperc volt vissza. Doktor floatere lejött, ezzel megnyerte a Kecskemét a küzdelmes találkozót, és hazai pályán továbbra is őrzi veretlenségét, nem mellesleg elrontotta Bencze Tamás 51. születésnapját - írta a BB1.hu.

KTE-Duna Aszfalt - Zalakerámia ZTE KK 80-75 (22-20, 15-16, 20-20, 23-19)