Férfi NB I B: Sima meccsek, szoros csaták
15
Nov
2019
2019. november 15.  |  11:45
Akadtak kiélezett csaták, sőt egy hosszabbításos mérkőzés is az NB I B zöld csoportjának hétközi fordulójában, de néhány egyoldalú, sima meccset is láthattak a szurkolók. A szolnoki fiatalok hosszabbítás után nyertek Egerben és szoros, izgalmas volt az előző évadban még a piros csoportban szereplő két együttes, a Bonyhád és a Békés, valamint a Pápa és a Cegléd összecsapása is - előbbi hazai, utóbbi vendégsikerrel zárult. Váratlanul sima lett a Hódmezővásárhely-Óbuda találkozó, a jelek szerint kezd magára találni a gyengén kezdő alföldi alakulat. A pécsi fiatalok fölényes győzelmet arattak Debrecenben, a Győr-Tiszaújváros és az Újpest-Kecskemét mérkőzések pedig sima hazai sikerrel zárultak.

Zöld csoport, 9. forduló

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Omnia Pub&Food Békés 87-80

Az előző évadban még a piros csoportban szerepelő két gárda összecsapásának első negyede után 10 ponttal vezetett a nagyrészt Papp Péter (20/12 pont, 3 gólpassz), Baki Sándor (20/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint Gébert Attila (16 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) eredményes, jó játékára alapozó Bonyhád. A folytatásban inkább a vendég viharsarki alakulat akarata érvényesült, amely szívósan küzdve Koma Dániel (16 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Danijel Krsztics (12/9 pont, 3 gólpassz), Lógár Bence (12 pont, 3 lepattanó) és Balog Gábor (11/6 pont, 6 lepattanó) vezérletével a záró etapban többször is kiegyenlített, így bő 2 perccel a befejezés előtt, de a végjátékot 8-1-re nyerve végül a valamivel jobban büntetőző (15/20, 75%, ill. 16/23, 69.56%), lepattanózásban a békésieket 42-31-re felülmúló hazaiak örülhettek.

Concordia Motax Pápai KC - Ceglédi KE 61-64

Az első 10 perc után még a Sonyák Béla (19/6 pont) vezette hazaiaknak 9 pontos előnyük volt, ám mivel a folytatásban a bedobó mellé pontszerzésben nem nőtt föl, azaz 10 pont fölé nem jutott senki a gyengén triplázó (4/25, 16%) vendéglátóktól, a lepattanócsatát 39-23-ra megnyerő vendég ceglédiek elsősorban Fekete Viktor (17/12 pont, 5 lepattanó), Darren Miller (16 pont, 11 lepattanó) és Kovács Bálint (12 pont, 10 lepattanó) jóvoltából a Pápa fölé tudtak kerekedni.

DEAC U23 - Pécsi NKA 47-78

Mivel hazai részről egyedül a 11 pontos, 10 lepattanós dupla-dupláig jutó Fábián Szabolcs játszott igazán jól, nem férhetett kétség a Meleg Gergő (28/6 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Aleksza Dobrijevics (18 pont, 13 lepattanó, 6 eladott labda)-Rosic Uros (10/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) trió vezette, a lepattanócsatát 60-39-re nyerő pécsi gárda magabiztos győzelméhez, amely a vendégek által 29-11-re megnyert záró etap után lett igazán fölényes.

Vásárhelyi Kosársuli - Óbudai Kaszások 92-63

Amíg a hazaiak csapatként a szezon során messze a legjobb teljesítményüket nyújtották, addig a vendégek szinte csak árnyékai voltak korábbi önmaguknak. A Hódmezővásárhely Molnár Bence (17/6 pont, 5 szerzett, 3 eladott labda), Kovács József (14/12 pont), Varga Zalán (13/3 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Rostás Imre (12 pont, 9 lepattanó) és Varga Ákos (11/3 pont, 11 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezérletével, az első három negyedben helyenként nyomasztó fölényben játszva, a lepattanózást 48-30-ra nyerve simán verte a Bencsik Barnabás (18/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Steve Rosemond (16/6 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) duó vezette Kaszások együttesét.

EKE Eger KOK - Szolnoki Olajbányász U23 70-74 hosszabbítás után

A végig kiélezett, szoros összecsapás félidejében még 6 ponttal a leginkább Gilszki Erik (22/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott, 4-4 lepattanó és szerzett labda), Pallai Tamás (15/3 pont) és Taiwo Samuel (14 pont, 12 lepattanó) kosaraira építő szolnoki fiatalok vezettek, de a rendes játékidő lejárta előtt már a Papp Bendegúz (23/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Szicsák Bence (16 pont, 8 lepattanó), Máté Balázs (11/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3 eladott labda) és Illés Balázs (11 pont, 4 lepattanó) vezette vendéglátó egrieknek volt 4 pontos előnyük. A szolnokiak azonban egy 7-0-lal fordítottak, majd Papp 3 sikeres büntetőjével hosszabbításra mentette a találkozót az Egernek. A ráadás elején úgy tűnt, a hazaiak érvényre juttatják lélektani előnyüket, 4 egri ponttal indult a hosszabbítás, ám erre 8-cal feleltek, így nyertek a szolnoki fiatalok.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Tiszaújvárosi Phoenix KK 93-63

Elsősorban a Csaba György (26/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Rátvay Tamás (23/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) duó ponterőssége - "alátámasztva" Nagy Tamás 10/3 pontjával, valamint Berneczei László és Horváth Ádám 8-8 pontjával és 11-11 lepattanójával - jóvoltából, három negyeden át nagy fölényben játszva, még gyöngécske (24/45, 53,33%) büntetőzéssel is biztosan verte a Győr a légiósa, Jake Martin hiányában igazi vezér nélkül maradó, leginkább Lenke Balázs (12 pont), Szilasi Bence (11/9 pont, 6 eladott labda) és Lajsz Gergely (11 pont, 6 lepattanó) kosaraira építő Tiszaújvárost.

Újpest-MT - KTE-Duna Aszfalt 86-66

Egy negyed után még 5 pont előnye volt a Plézer Gábor (16/3 pont, 4 eladott labda)-Molnár Dániel (14 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz)-Lukács Döme (10/6 pont, 3 lepattanó) trió vezette vendég Kecskemétnek, de a folytatásban átvéve a játék irányítását, s a páros negyedekben meggyőző fölénnyel zárva, a megszokott hármasa - Darion Rackley (29/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), dr. Franczva Ádám (16/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Surmann Gábor (14/9 pont, 3 lepattanó) - vezérletétével simán, 20 ponttal győzött az Újpest.