FIBA EC: Elszenvedte első hazai vereségét a Körmend
14
2019
2019. november 14.  |  09:40
Jordon Varnado betegség – mandulagyulladás – miatt nem játszott a hazaiaknál, akik ma nagy lépést tehettek volna a győzelem, illetve akár a csoportelsőség felé is.

Nem indult jól a meccs a magyar csapat szempontjából, két és fél perc után 0-7 állt a táblán. Durázi büntetőből törte meg a közel háromperces körmendi kosárcsendet (csak az elsőt dobta be). 1-9 után aztán 12-12-nél már egál volt, köszönhetően Kastrati hármasának. Sőt, nem sokkal később, 17-15-nél már a Körmend vezetett. A nyolcadik percben, öt pontos hátrányuknál időt kértek a dánok. 24-15 után még kaptak kaptak két hármast a vasiak, így egy negyed után 25-21 volt az állás. Durázi elemében volt, tizenkét pontig jutott. Érdekesség, hogy míg a körmendiek tizenkét, addig a dánok egy büntető sem dobtak. Beakadt viszont öt tripla is a fekete mezeseknél, hat kísérletből.

Sorban adogatták el a labdákat a körmendiek, másfél perc után vissza is vették a vezetést a „medvék”, 27-29-nél időt kért Zollner. Taylor vitte hátán a csapatát, jóformán csak ő talált be a második negyedben, pedig az első felvonás után még pontja sem volt a centernek. Pontatlan volt a vasi együttes, a tizenhetedik percben, 34-36-nál újra magához hívta játékosait Zollner. Húsz perc játék után 41-41 volt az állás.

Az ex-paksi Evans vezérletével 43-48-ra újra megléptek az északiak, majd 55-55-nél lett ismét döntetlen. Nagyot birkóztak egymással a csapatok, semmi sem változott, semmi sem dőlt el, 60-60-ról indult a záró felvonás.

Továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, de inkább a dánok irányítottak, akiknek mindenre volt válaszuk. Másfél perccel a vége előtt hat pont volt közte (77-83), amikor időt kért Zollner. Edwards üresen maradt, be is vágott egy triplát. A vendégek rontottak távolról, és róluk is ment ki a labda. Edwards újabb triplakísérlete azonban lejött, Durázi faultja után pedig dobhatott a Bakken. Darboe mindkettőt bedobta, majd Evans is a vonalra állhatott, ő csak a másodikat, így tehát ugyanúgy hattal nyert a Bakken Körmenden, mint Ferenczék náluk.

A magyar csapat továbbjutására még várni kell - írta a BB1.hu.

Egis Körmend - Bakken Bears 80-86 (25-21, 16-20, 19-19, 20-26)

FIBA Europe Cup, H-csoport, 4. forduló
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Mavisu (török). Jokic (montenegrói), Gracin (horvát)

Körmend: Turner 18/3, Edwards 16/6, Ferencz 2, Durázi 17/6, Taylor 14. Csere: Kastrati 10/6, Takács 3/3, Németh -, Filipovic -.

Bakken Bears: Darboe 7/3, Ongwae 5, Evans 16/3, Jukic 14/6, Diouf 14/3. Csere: Hilliard 19/9, Ortiz 3/3, Sahlertz 6/6, Galloway 2, Efianayi -, Laerke -.