Női Amatőr NB: Egy-egy pont pirosban és zöldben
11
2019
2019. november 11.  |  11:00
Néhány egyoldalú találkozó mellett több izgalmas, szoros mérkőzést játszottak a múlt hét végén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. Mindkét csoportban akadt egy-egy olyan összecsapás, amely minimális különbséggel zárult: egyetlen pont döntött a MAFC javára a Győr ellen, s ugyanígy a lehető legkisebb különbséggel tudott nyerni a TF második csapata is az első félidő hajrájában 23 ponttal is vezető Kanizsai Vadmacskák együttesével szemben. A piros csoportban fölöttébb fordulatos mérkőzést nyert meg a jól kezdő és nagyszerűen hajrázó DEAC az MTK otthonában, az újonc Törekvés pedig egy színvonalas találkozón, szintén a végjátékban kerekedett az ELTE Fortis csapata fölé.

Ajka - Széchenyi KA Győr 85-46

Az erősen tartalékos összetételben pályára lépő győri fiatalok - akik közül egyedül Ferenczi Kata (11 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé - csupán a harmadik negyedben tudtak felnőni a feladathoz és az Ajkához, így a hazaiak egységes csapatjátékkal, a Szabó Petra (12 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz)-Mányoky Judit (11/9 pont, 7 szerzett labda, 4 gólpassz)-Lendér Lilla (10 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Shirian Fatime (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) kvartett vezetésével simán győztek.

MAFC - Széchenyi KA Győr 79-78

Hihetetlen "hullámvasutazás" drámai végjátékkal - dióhéjban így lehetne jellemezni ezt a színvonalas és roppant izgalmas találkozót. Egy negyed után 9 ponttal a hazai, félidőben viszont 4-gyel, a harmadik negyed után pedig 6-tal a vendég győri csapat állt jobban. A 39. percre úgy fordultak a felek, hogy 4 ponttal a Keita Aya (27/3 pont, 3 szerzett labda)-Baffy Fanni (20/9 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz)-Bánszegi Borbála (11 pont, 7 lepattanó) trió tagjainak találataira építő vendégek vezettek. A nagyrészt Aradi Zsanett (22 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda), Horváth Enikő (17/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda), Rozsics Lilla (11/3 pont) és Tarnai Kata (10/3 pont, 7-7 gólpassz és eladott labda) eredményességére építő hazaiak még ebben a percben ledolgozták ezt a hátrányt. Az utolsó perc Baffy hármasával indult, amelyre Aradi révén feleltek a hazaiak, majd a vendégek elhibázták akcióikat, s a legvégén Aradi a MAFC sikeréért büntetőzhetett. Nem remegett meg a keze, így végül a hazaiak örülhettek a remek, rendkívül izgalmas összecsapás végén.

Ajka - Tatabányai KC 97-47

Szünetben közel 40 ponttal, 59-20-ra vezetett, így 20 perc alatt eldöntötte a meccset elsősorban Kulcsár Bianka (19/9 pont, 3 lepattanó), Mányoky J. (18/18 pont), Szabó P. (13 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Zsovár Orsolya (11/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) hatékony játéka, no meg az 55-23-ra megnyert pattanózás révén az Ajka a Göbölös Réka (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 eladott labda), Mojzes Gina (12/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), valamint Bódi Bettina (10/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozó, erősen tartalékos Tatabánya ellen.

BKG Prima Akadémia - NKA-Pécs-PEAC 81-57

Habling Lara (15/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Varga Eszter (13 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Ilina Selcova (12 pont) találatai révén az első félidőben a pécsi fiatalok teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a veretlen szigetszentmiklósi együttesnek. Szünet után azonban a hazaiak egyértelműen magukhoz ragadták a játék irányítását és Camesha Davis (25 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda), Lantos Adrienn (16/6 pont, 4 lepattanó), Aldazabal Laura (15/3 pont, 14 lepattanó, 4 blokk) és Bodnár Fanni (12/6 pont, 3 lepattanó) vezérletével végül biztosan nyertek.

ELTE-BEAC Újbuda - Sportdarázs 99-58

A két Varga, Alíz (20/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) és Sára (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda, 7 gólpassz), valamint Kocsis Fanni (17/3 pont, 7 lepattanó) vezérletével a soproni fiatalok az első félidőben tartották a lépést a hazaiakkal, ám a harmadik negyed első felét 17-2-re nyerve a BEAC fiataljai Mérész Beatrix (31 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda), Galántai Alma (19/9 pont, 6 gólpassz), Zsámár Lili (12/6 pont, 4 lepattanó, 7 szerzett labda, 8 gólpassz) és Tóth Dorina (10/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) ponterős, hatékony játéka jóvoltából eldöntötték a maguk javára a találkozót a második félidőre széteső soproniak ellen.

Kecskeméti KC - PINKK SE 66-80

A páratlan negyedekben pontosabban, jobban játszva győzte le a Szűcs Lilla (21/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda)-Szabó Laura (14/6 pont, 4 lepattanó)-Jáhni Zsófia (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) trió eredményessége, valamint Tenyér Zsófia (5/3 pont - 6 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 9 gólpassz) mezőnymunkája révén a negyedet nem veszítő PINKK a Schlégl Odett (16/9 pont, 3-3 szerzett és eladott labda)-Burján Bianka (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 6 eladott labda) kettős vezette Kecskemétet.

MTK-Budapest - DEAC DSI 53-57

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 11 ponttal járt ellenfele előtt a remekül kezdő, a Göttlinger Anna (16 pont - 21 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Nagy Lili (11/3 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Gál Annamária (11 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz) trió vezette vendég debreceni együttes. Két és fél perccel a befejezés előtt azonban 4 ponttal már a leginkább Gróf Tímea (16/3 pont) és Pál Szandra (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) kosaraira alapozó hazaiak vezettek, akiknél nagyon hasznosan játszott Munkácsi Enikő (8-8 pont és lepattanó, 3 gólpassz, 4 blokk). A végjátékban azonban új erőre kaptak a vendégek, akik egy 8-0-lal a lefújásra 4 pontos előnyre alakítva a nem sokkal korábbi ugyanekkora hátrányukat megnyerték a küzdelmes találkozót.

Szolnoki MÁV SE - Tatai SE 83-35

Minden negyedet megnyert, végig kézben tartotta az irányítást a Szolnok, és Baczuk Virág (19/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz), Munkácsi Adél (14/12 pont, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Donkó Anna (12/9 pont, 3 gólpassz), valamint Szabó Gréta (12/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) eredményes és jó játékának köszönhetően mért közel 50 pontos verést a Tata csapatára, amelyből Koncsár Eszter 9/3 ponttal, 5 lepattanóval, 3 szerzett és 4 eladott labdával, Morcz Viktória pedig 9 ponttal - 20 mezőnykísérletből -, 8 lepattanóval, 3-3 gólpasszal és szerzett, valamint 6 eladott labdával bizonyult a gárda a két legeredményesebb játékosának.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Kiss Lenke KA 82-43

Nem mondhatjuk, hogy rajt-cél győzelme arattak a szekszárdi fiatalok, hiszen a fővárosiak szereztek vezetést, s az első percekben az egyedüliként 10 pont fölé jutó Opitz Petra (12 pont, 9 lepattanó) jóvoltából még tartották a lépést a hazaiakkal. A nyitó etap közepétől azonban nagyon egyoldalú lett a játék, s bár a szekszárdiaktól is csupán egyetlen játékos, jelesül Holcz Rebeka (19/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé, de Horváth Dóra (9 pont, 12 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) egyetlen ponttal, Liszkai Rebeka (9 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) pedig 1 ponttal és 2 pattanóval maradt el a dupla-duplától, tehát volt több jó egyéni teljesítmény hazai oldalon. A lepattanózást ráadásul 51-36-ra nyerték a hazaiak, akik 42 labda eladásába "hajszolták bele" a fővárosiakat - 20 ellenében -, így fölényes szekszárdi siker született.

TFSE II - Kanizsai Vadmacskák SE 69-68

A teljesen ellentétes félidőket hozó mérkőzés félidejében levegőben lógott a meglepetés, hiszen szünetben az előző éveket a TF-en töltő, s az Alkotás úti csarnokban magát abszolút otthon érző Fuisz Viktória (28/6 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda), valamin Baa Dominika (17 pont - 20 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz) ponterős játékának és mezőnymunkájának köszönhetően az első félidő hajrájában már 23, szünetben pedig 19 ponttal, 47-28-ra vezetett a vendég Nagykanizsa. Térfélcsere után összekapta magát a TF második együttese, amely a legerősebb összeállításban játszott. A hazaiaknál nem voltak olyan számokat produkáló vezéregyéniségek, mint a másik oldalon, de csapatként összeállva Hermann Alíz (13/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda), Angyal Nikolett (12 pont, 19 lepattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda, 2-2 gólpassz és blokk), Doktor Anna (12 pont, 7 lepattanó) és Bernáth Réka (10/3 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) vezérletével fokozatosan csökkentették hátrányukat. A végjáték hihetetlen izgalmasan alakult: a 39. percben Herman triplájával átvette a vezetést a TF, Fuisz erre felelve újfent a szinte végig vezető Vadmacskák csapatát juttatta előnyhöz, az utolsó percben azonban az utolsó szó Angyal révén a hazaiaké volt.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Nyíregyházi Kosársuli 76-62

A 23-9-re megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Frindt Nikolett (23/6 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda) és Szegeczki Nóra (16/6 pont) eredményes játékára építve győzték le a diósgyőri fiatalok a játékot a második negyedtől kiegyenlítetté tevő, Farkasinszki Orsolya (13 pont, 9 lepattanó) és Takács Anna (13/9 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) vezette Nyíregyházát.

Törekvés SE - ELTE Fortis 81-73

Az abszolút kiegyenlített játékot hozó első félidőt követően a harmadik negyedben pontosabban játszó, Majsa Judit (15 pont, 11 lepattanó), Némedi Flóra (15/3 pont, 3-3 szerzett és eladott labda), Nagyi Tímea (14 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda) és Szakolczi Dorka (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó) vezette ELTE Fortis 5 pontos előnyt szerzett. A záró etapot, s azon belül is a végjátékot egyértelműen a hazaiak bírták jobban, akik Dobos Kira (21 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda), Czintos Boglárka (13 pont, 3 gólpassz) és Szabó Enikő (12 pont, 9 lepattanó) vezérletével az utolsó 4 percet 9-0-ra nyerve diadalmaskodtak ezen az izgalmas, színvonalas mérkőzésen.