Férfi NB I: 29 év után újra nyert hazai meccset az élvonalban az Oroszlány
2019
2019. november 9.  |  11:50

29 év után újra nyert hazai meccset az élvonalban az Oroszlány

Juhos kézsérülése még nem jött teljesen rendbe, a válogatott erőcsatára nem vállalta a játékot az újonc otthonában, ahol egyébként remek hangulat fogadta a piros-fekete csapatokat.

Zsíros triplával köszönt be volt csapata ellen, parádésan kezdtek a hazaiak, a negyedik percben már 13-2-re vezettek, egy perccel később, 18-4-nél pedig időt is kért Dragan Alekszics. Hiába, továbbra is gyengén dobtak a vendégek, állandósult a húsz pont körüli különbség. Az első negyed után 28-8 volt az állás. Ezt azért talán kevesen gondolták volna.

Bozsovics nagyon élt a palánk alatt, a tizenkettedik percben megtört a jég, Tucker megszerezte az első szolnoki triplát, hét sikertelen próbálkozás után. Ettől aztán lendületbe jött a Tisza-parti együttes, összekapta magát az Alekszics-legénység, 32-8 után 10-0-ás szériát ment az Olajbányász, a tizenötödik percben időt is kért Krasovec mester. Használt a fejmosás, újra visszavette az irányítást az OSE, amely elég nagy tempót diktált. Visszaugrott a különbség, 48-26-os eredmény állt a táblán a szünetben.

Krisztics értékesített két büntetőt, majd Smith szerzett egy könnyű ziccert, aztán Krisztics fordult le Garamvölgyiről, egy perc alatt 6-0-át futott a Szolnok. 49-34-nél időt kértek a hazaiak. A harmadik negyed derekára tizenkettőre feljöttek a vendégek (54-42), de végül Zsiros hármasával mégiscsak megnyugtató oroszlányi előnyről indult a záró felvonás (64-48).

Az idő az újoncnak játszott. Az utolsó negyedet „lebirkózták” egymással a csapatok, a Szolnok faragott ugyan hátrányából – főleg a végjátékra –, de fordulat már nem volt a meccsben. A nagyot küzdő, és a találkozón végig vezető újonc megszerezte harmadik győzelmét az A-csoportban, a „Bányász” 29 év után nyert újra hazai pályán az élvonalban - írta a BB1.hu.

OSE Lions - Szolnoki Olajbányász KK 77-64 (28-8, 20-18, 16-22, 13-16)

Bajnokság, 7. forduló
Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok
V.: Papp P., Csabai-Kaskötő B., Farkas G. (Gorka Sz.)

OSE: Zsiros 9/9, Abell 8/3, Illés 8, Rizvic 14, Bozsovics 15. Csere: Garamvölgyi 3, Hayes 10, Washington 10/3, Demeter -, Mohácsi -.

Szolnok: Jones 17/3, Kovács -, Tucker 19/12, Krisztics 8, Morant 4. Csere: Smith 12, Rudner 2, Tóth N. 2.

Több mint kétszáz pont, debreceni győzelem Szegeden

Talpra tudott állni a DEAC, amely zsinórban három vereséggel a háta mögött utazott Szegedre. A mérkőzésen debütált a vendégek új amerikai irányítója, Stefan Moody, nem is akárhogy, hiszen 19/12-es pontmutatóig, 6 gólpasszig és 4 lepattanóig jutott. Ráadásul a legvégén győztes kosarat szerzett. Ezen kívül újra bevethető volt a korábban ujjtörés miatt hiányzó Isaiah Armwood is.

Végig izgalmas, szoros csatát hozott a mérkőzés. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol egyik, hol másik gárda vezetett, de egyik sem tudta leszakítani magáról a riválist. Az elején hamar elhúzott tízzel a DEAC, de visszakapaszkodott a Szedeák.

Így ment ez egészen negyven percen át, 87-87-es döntetlent követően, hosszabbításban dőlt el a thriller. A védekezésére egyik fél sem lehetett büszke, támadójátékára annál inkább.

Hiába játszott ponterősen Ante Krapic, Stefan Balmazovics és a padról beszálló Kerpel-Fronius Gáspár, végül két ponttal a vendégek tudtak nyerni - írta a BB1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák - DEAC 100-102, h.u. (19-23, 27-19, 21-23, 20-22, 13-15)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 1200 néző
V.: Kapitány G., Győrffy P. A., Ádám J. (Faidt M.)

Szeged: Miliszavljevics 3, Wirth 9/3, Balmazovics 21/6, Krapic 37/15, Olasz -. Csere: Asbury 8, Kerpel-Fronius B. 2, Kerpel-Fronius G. 20.

DEAC: Moody 19/12, Polyák 7/3, Borisov 16/3, Armwood 9, Tóth Á. 24/3. Csere: Manigat 8/3, Bognár 5, Harrison 7/3, Somogyi 2, Omenaka 5.

Újabb nagy skalpot gyűjtött be a Kecskemét

Egy-egy vereséggel a hátuk mögött érkeztek a csapatok erre a találkozóra, de az összképhez hozzátartozik, hogy a Kecskemét két mérkőzéssel kevesebbet játszott eddig.

Taylor közelije nyitotta az első negyedet, amire Karahodzsics válaszolt. Ezután Varndao és Taylor vezérletével nagyot futott a Körmend, majd több hiba után Takács is a helyére küldött egy triplát, így 2-13-nál kellett időt kérnie Forray Gábornak. Karahodzsics és Thomas kosaraival visszakapaszkodott a Kecskemét, de a komoly felzárkózást rendre megakadályozta a vasi alakulat (14-21).

A második játékrészben Djeraszimovics kezdte meg a pontgyártást, majd Wittman hármasa azt jelentette, hogy egy labdán belülre jött a KTE. Felváltva estek a kosarak, hol ellépett a Körmend, hol visszajött a Kecskemét. A második 10 percet a hazaiak bírták jobban végül, akik egy pontra jöttek fel a nagyszünetre (41-42).

A fordulás után Takács és Varnado is bevert egy-egy trojkát, majd utóbbi két büntetőt is bedobott, így 9 lett közte, de volt tartás a hazaiakban, akik ezután 7-0-t futottak, így visszajöttek a meccsbe. Taylor ekkor még dobott egy kosarat, de megtört a piros-feketék lendülete, fordított a KTE (25. perc: 53-52). Ezután jobban hajtott a Kecskemét és légiósai játékára támaszkodva többpontos előnyt épített ki (63-57).

A záró játékrészt Karahodzsics büntetője kezdte, majd több dobást is elhibáztak a csapatok. Wittmann triplája törte meg a gólcsendet, amivel már 10 volt a kecskemétiek előnye (67-57). Ezután Révész is betalált, majd Edwards hármasa maradt ki, Matthias Zollnernek pedig időt kellett kérnie (34. perc: 69-57). Jót tett a szünet a vendégeknek, Turner vágott be egy hármast, de Djuraszovics egyből válaszolt egy kettessel. Varnado is beküldött egy távolit, 8 pontra zárkózott a Körmend, ezúttal Forray Gábor kért pihenőt a fiainak. Turner két faultot is beütött egy támadáson belül, de kivédekezte végül a vasi csapat, Taylor zsákolt a túloldalon (71-65). Turner pontjaival 4-re zárkózott a Körmend, amire Djeraszimovics válaszolni tudott, majd ismét Turner volt eredményes (73-69). Sőt, az irányító egy hármast is bedobott, majd egy duplával szinte egymaga fordította meg az eredményt a csapata javára 2 perccel a vége előtt (73-74), Forray Gábor pedig ismét kénytelen volt időt kérni. Djuraszovics hagyott ki egy triplát, a túloldalon Edward hibázott, majd Thomas tett vissza egy támadólepattanót (75-74). Mindkét oldalon kimaradt egy tripla, majd Turner adta el a labdát az utolsó támadásnál, így a Kecskemét egy újabb nagy skalpot gyűjtött be, a Körmend pedig elszenvedte második vereségét - írta a BB1.hu.

KTE-Duna Aszfalt - Egis Körmend 75-74 (14-21, 27-21, 22-15, 12-17)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
V.: Cziffra Csaba Zsolt, Török Róbert, Frányó Péter (Téczely Tamás)

KTE: Wittmann 11/9, Thomas 9, Djeraszimovics 19/3, Djuraszovics 10, Karahodzsics 12/3. Csere: Vukcsevics 3, Kucsera -, Lewis 7/3, Révész 4.

Körmend: Turner 14/6, Edwards 4, Takács 6/6, Varnado 23/15, Taylor 12. Csere: Németh 2, Ferencz -, Kastrati 8/6, Durázi 5/3.

Fotó: oselions.hu