Női Amatőr NB: Tovább menetel az Ajka és a BKG
05
2019
2019. november 5.  |  15:00
Fölényes idegenbeli sikerrel őrizte meg veretlenségét a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában a Debrecenben diadalmaskodó Ajka, valamint a Tatabányát felülmúló BKG. Nagy csatában győzött a Vasas az NKA Pécs otthonában, szintén kiélezett mérkőzésen verte a PINKK a BEAC-ot, és a Kecskemét is egy szoros összecsapáson szerezte meg első győzelmét - a MAFC kárára. A zöld csoport csúcsrangadóját a TF nyerte Szekszárdon, a Szolnok pedig nagy hátrányból felállva hosszabbítás után nyert a Kiss Lenke KA otthonában.

NKA-Pécs-PEAC - Vasas Akadémia 68-75

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Madár Eszter (19/3 pont, 13 lepattanó)-Szerencsés Tamara (18/6 pont, 5 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda)-Kun Rita (11 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett labda) trió vezette Vasas, de a 29-10-zel "elvitt" második 10 perc elég volt a pasarétieknek a győzelemhez a záró etap közepén 3 pontra felzárkózó, nagyrészt Ilina Selcova (18 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Varga Eszter (17 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 7 szerzett labda, 8 gólpassz) és Habling Lara (14/6 pont, 8-8 lepattanó és eladott labda) pontjaira építő pécsi fiatalok otthonában.

DEAC DSI - Ajka 37-86

A küzdelmes első etapot 10-8-ra a Göttlinger Anna (9/9 pont, 3 lepattanó)-Mezei Dóra (9/3 pont) kettős találataira alapozó debreceni együttes nyerte. Ezt követően azonban óriási fordulat következett, nyomasztó fölénybe került a vendég Ajka, amely 51-36-ra nyerve a lepattanócsatát, Mányoky Judit (17/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 5 eladott labda), Kulcsár Bianka (14/6 pont, 5 lepattanó), Szabó Petra (13 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Shirian Fatime (12 pont - 6/6 dupla) vezérletével a vártnál jóval simábban győzött.

Tatabányai KC - BKG Prima Akadémia 52-96

A hazaiak - akik közül egyedül Seri Éva (11 pont, 3 lepattanó) jutott 10 pont fölé - csupán a harmadik negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a minden negyedet megnyerve Suppán Anna (21/9 pont - 7/8 mezőnyből -, 5 lepattanó), Camesha Davis (15 pont, 12 lepattanó), Bodnár Fanni (14 pont - 6/7 mezőnyből -, 5 gólpassz), Sándorfi Réka (12 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Lantos Adrien (10/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével fölényes győzelmet arató BKG-nak.

MTK-Budapest - Széchenyi KA Győr 69-36

Végig kézben tartva az irányítást, minden negyedet megnyerve aratott Gróf Tímea (16/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Pál Szandra (14/6 pont, 8 lepattanó) és Szeitl Vanessza (11 pont, 5 gólpassz) vezérletével fölényes győzelmet az MTK a főként Baffy Fanni (12/6 pont - 17 mezőnykísérlet) és Keita Aya (12 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) találataira alapozó, lepattanózásban 53-35-re alulmaradó győri fiatalok ellen.

PINKK SE - ELTE-BEAC Újbuda 70-65

A 18-6-ra megnyert második negyednek, a 40-28-ra megnyert pattanózásnak, valamint a Vári Zita (19/3 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda)-Kovács Kitti (16 pont, 10 lepattanó) kettős hatékony játékának köszönhetően győzte le a PINKK a záró etapot 6-0-lal kezdve a mérkőzést szorossá tevő, Mérész Beatrix (25 pont, 9 lepattanó, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda), Galántai Alma (14 pont, 6 szerzett, 3 eladott labda) és Juhász Angéla (11 pont) vezette BEAC-ot.

Kecskeméti KC - MAFC 70-66

Érdekes, izgalmas mérkőzésen szerezte meg első győzelmét a Burján Laura (22/6 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda)-Burján Bianka (13 pont, 6 lepattanó) kettős vezette Kecskemét. A hazaiak 7-tel mentek az első etap után, de szünetig ledolgozta hátrányát elsősorban Aradi Zsanett (14 pont, 16 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda, 2 blokk), Tarnai Kata (11/9 pont, 5 lepattanó) és Horváth Enikő (11 pont) eredményességére építve a MAFC. A harmadik negyed elején ismét ellépett a KKC, majd gyakorlatilag a harmadik etap közepétől "tapadt" a MAFC a vendéglátókra. A záró etapban volt, hogy 1 pontra is feljött, de fordítani nem tudott.

ELTE Fortis - Bajai NKK 64-80

Szünetben úgy tűnt, simán nyer az esélyes, a félidőben 16 ponttal vezető vendég Baja. Térfélcsere után azonban magára talált az ELTE Fortis, amely Stelker Kamilla (15/3 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Szakolczi Dorka (14 pont, 4 lepattanó) és Némedi Flóra (14 pont - 18 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)  találatai révén a 32. percben 2 pontra zárkózott föl. Ez azonban a jelek szerint túl sokat kivett a vendéglátó együttes játékosaiból, a hajrában ismét nagy fölényben játszott és végül 16 ponttal győzött a Pap Regina (28 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda)-Raus Vivien (14/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Kucsora Réka (14/3 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) trió vezette bajai együttes.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - TFSE II 60-73

A mezőny két veretlen csapatának rangadóját a drámai NB I-es összecsapás után játszották. Bár a végeredmény elég sima vendég sikerre enged következtetni, ez az összecsapás sem nélkülözte az izgalmakat. Szünetig az igen erős összetételben pályára lépő vendégek pontosabban játszottak, és a Doktor Anna (20/12 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz)-Vörösházi Jázmin (17/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Angyal Nikolett (17 pont, 4 lepattanó) trió tagjainak ponterőssége révén 8 pontos előnyt szereztek. A szekszárdi fiataloknak azonban volt tartásuk, a nagyrészt Hanti Daniella (21/15 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Vincze Nikolett (14/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Horváth Dóra (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3 szerzett labda) kosaraira alapozó hazaiak a záró etap elején átvették a vezetést. A talán valamivel rutinosabb játékosok alkotta fővárosiak azonban újítani tudtak, s egy 9-0-lal feleltek. Innen még a szakasz közepén 3 pontra visszajöttek a hazaiak, ám a hajrát jobban bírta a TF, amely egy 13-3-as utolsó 5 perccel nyerte meg végül 13 ponttal az izgalmas, színvonalas rangadót.

Tatai SE - Aluinvent DVTK Miskolc U23 54-89

Minden negyedet megnyerve arattak fölényes győzelmet a remek dobóformát kifogó Frindt Nikolett (36/24 pont - 8/10 tripla -, 10 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), valamint Kecskés Karina (20 pont - 21 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 szerzett labda) és Bacsó Zsófia (14/6 pont, 7 lepattanó) vezérletével a lepattanócsatát 50-39-re megnyerő diósgyőri fiatalok. A hazaiak Morcz Viktória (17 pont - 18 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 eladott labda), Kiss Judit (13/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) és Czompó Cintia (10 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével a második etaptól rövid időszakokra kiegyenlítetté tudták tenni a játékot.

Kanizsai Vadmacskák SE - Szegedi KE 89-43

Az elsősorban Finsztál Zsófia (9/3 pont, 5 lepattanó, 9 eladott labda) és Horváth Gréta (8 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) találatara építő szegediek az első negyedben még teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a hazai együttesnek. A második etaptól nagy fölénybe került a Nagykanizsa, amely elsősorban Baa Dominika (33/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 12 szerzett labda), Fuisz Viktória (20 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) és Zsámár Panna (12/6 pont - 3/3 dupla, 2/2 tripla -, 3 eladott labda) jó és eredményes játéka révén biztosan győzött. A büntetőzésen mind Nagykanizsán (4/9, 44,44%), mind pedig Szegeden (8/19, 42,1%) van még mit javítani.

Kiss Lenke KA - Szolnoki MÁV SE 73-82 hosszabbítás után

Az első félidő után 11 ponttal vezetett az elsősorban Opitz Petra (14 pont - 17 mezőnykísérlet -, 16 lepattanó), Mészáros Anna (12/6 pont, 8 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 9 eladott labda, 3 gólpassz), Kozma Renáta (10/6 pont, 4 lepattanó) és Kertész Zsófia (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) kosaraira alapozó, a pattanózást nem mellesleg nagy fölénnyel, 67-41-re nyerő KLKA. A záró etap közepén még 10, az utolsó percre fordulva pedig 8 ponttal "mentek" a hazaiak. Az utolsó percet azonban 2 triplával s köztük 2 büntetővel 8-0-ra nyerve hosszabbításra mentette a találkozót a Baczuk Virág (25/6 pont - 27 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz, 6 szerzett, 3 eladott labda)-Frank Fanni (20/18 pont - 6/9 tripla -, 7 lepattanó, 8 szerzett labda)-Munkácsi Adél (13/3 pont)-Emel Gyöngyi (12/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz) kvartett vezette vendég Szolnok, amely kihasználva a lélektani előnyét, a hosszabbításban "hengerelve" végül 9 ponttal győzött. A vendégek a nagy különbséggel elveszített pattanózást többek között a szerzett (7, ill. 26) és az eladott (31, ill. 13) labdákkal, a gyűrűt a vendéglátóknál jóval agresszívebben támadva a büntetőkből szerzett pontokkal (2/2, ill. 18/31, 58%), valamint valamivel jobb triplázásukkal (5/20, 25%, ill. 10/33, 30,3%) kompenzálták.

Pilis Basket - Törekvés SE 55-68