Női NB I: Kis híján megtréfálta a Szekszárdot az újonc
2019
2019. november 2.  |  23:20

Szoros csatában verte a Szekszárd a TFSE gárdáját

A 7. forduló rangadóján az Atomerőmű KSC Szekszárd végig kiegyenlített csatában 81-79-re múlta felül a TFSE gárdáját.

A Szekszárd villámrajtot vett és 7-0-s előnybe került a mérkőzés elején. Ezt követően az első negyedben őrizte a magabiztos vezetést a házigazda. 10 perc után 21-12 állt az eredményjelzőn. Egy negyed alatt 14-ből 8 mezőnykísérlete sikeres lett a szekszárdi csapatnak. A második szakaszt is hasonló hatékonysággal kezdte Zeljko Djokic együttese, a legnagyobb különbséget 29-12-nél jegyezhettük fel. A következő négy percben azonban mindössze egy Studer Ágnes tripla gyarapította a hazai pontok számát. A TFSE ezt igyekezett kihasználni. A fővárosiak kosárcsendjét Süle Krisztina törte meg és egészen 32-25-ig felzárkóztak ezen időszak alatt. A folytatásban kiegyenlített küzdelem jellemezte a találkozót, mely során a félidőre egy pontra olvadt a szekszárdi előny.

A 36-35-ről induló harmadik szakaszban sem változott a játék képe: fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A TFSE legnagyobb előnyét 52-47-nél regisztrálhattuk, de a folytatásban 9-0-val fordított a KSC. Erre a futásra építve pedig a harmadik etap végén 61-55-re mentek Sruder Ágnesék. Ezt a szakaszt Ivana Dojkic hármasa zárt, aki ekkor már 15 pontnál járt. A negyedik negyedben a TFSE triplákkal igyekezett a lépést tartani, sőt 68-67-nél még a vezetést is átvette. Ekkor 5 perc volt hátra a találkozóból. Hullámzó küzdelem alakult ki, ahol KSC előbb bemutatott egy 9-0-s szériát, amivel 76-68-ra módosította az állást. A TF  azonban válaszul jó távoli dobásokkal újra esélyt teremtett magának. Másfél perccel a vége előtt 76-74-nél teljesen nyílt lett a végjáték. A KSC Ruzickova 2+1-es megoldásával ismét lépéselőnybe került, de a TF-nek még 80-79-nél is mutatkozott esélye a bravúrra, fordítani viszont már nem tudott.

Atomerőmű KSC Szekszárd – TFSE-MTK 81-79 (21-12, 15-23, 25-20, 20-24)

Legjobb dobók

Atomerőmű KSC Szekszárd: Erica McCall 20, Ivana Dojkic 19/3, Marie Ruzickova 15.

TFSE-MTK: Bernáth Réka 21/15, Chanise Jenkins 18/12, Süle Krisztina 15/9.

Megszerezte ötödik győzelmét az NKE-FCSM Csata

A hazai élvonal 7. fordulójában az NKE-FCSM Csata 80-75-ös győzelmet aratott a PEAC-Pécs otthonában.

Szabó Fanni és Zala Friskovec triplaváltása vezette fel az összecsapást. Ez megadta az alaphangot ennek a délutánnak, hiszen összesen 20 hárompontost értékesített a két gárda a mérkőzés során. Látványos küzdelem alakult ki, ahol az első negyedben 14-12-es hazai előny után a Csata 8-2-es sorozattal fordított és 10 perc játékot követően 22-21-re vezetett. A második szakasz elején is fej-fej mellett haladtak a csapatok. A Csatának 37-31-nél, illetve 42-37-nél akadt esélye nagyobb differenciát kialakítani, a PEAC azonban meg tudta fogni a mérkőzést. A nagyszünetig 19 pontig jutó Zala Friskovec triplája alakította ki a félidei 45-40-es Csata vezetést hozó eredményt.

A harmadik negyed közepén stabilizálták vezetésüket Tursics Krisztián tanítványai. Lelik Réka két tripláját, illetve Megan Gustafson villanását követően 59-49-nél érte el először a 10 pontot a differencia. A hazaiak többször felzárkóztak 3-4 egységre, de a záró szakasznak így is a fővárosiak 67-60-as előnyéről vágtak neki a felek. Jó ritmusú, hullámzó küzdelem alakult az utolsó 10 percben. A Csata többször is el tudott szakadni 8-9 ponttal, de nem érezhette biztonségban a sikert. A PEAC egy-egy villanással rendszerint látótávolságba tudott érni. Az utolsó másfél percben már nem alakult ki nagy különbség a felek között. Végül 80-75-ös sikert ünnepelhetett az NKE-FCSM Csata.

PEAC-Pécs – NKE-FCSM Csata 75-80 (21-22, 19-23, 20-22, 15-13)

PEAC-Pécs: Cierra Bravard 15/6, Wentzel Nóra 15/3, Bintou Diéme-Marizy 14/6.

NKE-FCSM Csata: Lelik Réka 20/12, Zala Friskovec 19/15, Megan Gustafson 19/3.

Az utolsó 15 percben szakította le a Vasas a PINKK-et

A Vasas Akadémia 84-63-ra múlta felül a PINKK Pécsi 424-et a 7. forduló szombati játéknapjának záró mérkőzésén.

Kiegyenlített negyeddel indult a Vasas és a PINKK csatája. Az első szakaszban fej-fej mellett haladtak a csapatok. 18-17 után négy pécsi pont zárta a játékrészt és így 21-18-as előnybe kerültek a vendégek, akik azonban a második szakasz elején öt percig nem találtak be. Ez idő alatt a Vasas 26-21-re fordított, majd a folytatásban 34-24-nél már a 10 egységet is elérte az előnye. A félidő hajrájában megfelezte a hátrányát a PINKK, így 36-31-ről vonultak pihenőre a csapatok.

A félidőben a Vasas 13 szerzett labdánál járt és valamivel hatékonyabb helyzetkihasználással már ekkor eldönthette volna a győztes kilétét. A döntő futás végül a harmadik negyed közepén jött el. Földi Attila tanítványai 47-43 után 11-1-es futást mutattak be. A záró szakasznak 58-46-ról vágtak neki a felek és itt már nem volt kérdés a győztes kiléte. A PINKK még 64-55-nél bejött 10 egység alá. Erre viszont azonnal triplával válaszolt a Vasas, mely 11-4-es sorozattal zárva alakította ki 84-63-as végeredményt.

Vasas Akadémia – PINKK-Pécsi 424 84-63 (18-21, 18-10, 22-15, 26-17)

Vasas Akadémia: Taylor Murray 19, Böröndy Vivien 17, Tóth Orsolya 11.

PINKK-Pécsi 424: Shenita Landry 21, Emma Stach 11, Tenyér Zsófia 6/3.

Fölényes győri siker

Az UNI Győr – MÉLY-ÚT a hazai élvonal 7. fordulójában egyoldalú összecsapáson 101-58-ra legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát.

A salamancai vereség után tudta rendezni sorait a Győr és ezt már az első percekben egyértelművé tette. Milos Pavlovic gárdája ugyanis 14-0-val kezdett a BEAC ellen. Az első szakasz végén pedig 33-9 állt az eredményjelzőn. A második etapban 45-14-nél már a 30 egységet is átlépte a differencia, mely a folytatásban ezen a szinten állandósult. Az első félidő Zofia Hruscakova remekléséről szólt, aki egymaga 21 pontot és 8 lepattanót jegyzett. Csapatszinten pedig a győri dobóformát jól mutatja, hogy 33 hazai kísérletből 25 sikeresnek bizonyult. A szünetben 57-24-es állást regisztrálhattunk.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. Dombai, Dul és Hruscakova triplával már a 40 pontot ostromolta a győri előny. Sőt, a negyed végére ezt át is lépte. A záró szakasznak 87-41-ről vágtak neki a felek. Ebben a periódusban már mindkét szakmai stáb úgy alakította a rotációt, hogy az eddig kevesebb lehetőséget kapók is bizonyíthattak. A padról érkezők motiváltan szálltak be és így még ekkor is láthattunk szép megoldásokat. Végül Varga Zsófia büntetőivel lépte át a 100 pontot a házigazda és aratott 101-58-as sikert.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – ELTE-BEAC Újbuda 101-58 (33-9, 24-15, 30-17, 14-17)

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Zofia Hruscakova 27/6, Barnai Judit 14, Dul Panka 13/9, Varga Zsófia 10.

ELTE-BEAC Újbuda: Laufer Gabriella 15/6, Abigail Fogg 10/3, Laklóth Anna 8/6, Szabó Dóra 8.