Női Európa-Kupa: Csak a Szekszárd győzött
31
2019
2019. október 31.  |  10:00

Öt magyar együttes is pályán volt a női Eupa-Kupa szerdai játéknapján, de csak a szekszárdiak győztek - a PEAC, a Győr és a Cegléd nagy verésbe szaladt bele, a DVTK utolsó másodperces triplával maradt csak alul. Nézzük az összefoglalókat!

Második magyar riválisát is legyőzte a Cadi La Seu az Európa Kupában. Ezúttal a PEAC-Pécs gárdáját 89-57-re múlta felül a katalán gárda.

Cierra Bravard duplájával még a pécsiek szereztek vezetést az első perc végén. A folytatásban azonban 11-2-re fordítottak a hazaiak és innentől végig vezettek. A 22-16-ról induló második negyed elején 10 pontra nőtt a Cadi La Seu előnye és a félidőig ezt menedzselték a hazaiak. A nagyszünetben 46-35 állt az eredményjelzőn.

A harmadik szakasz közepén kezdte tovább növelni a különbséget a Cadi La Seu. Végül 63-42-nél lépte át a 20 egységet a differencia. Az utolsó 10 percnek 65-46-ról futottak neki a felek. Mindkét szakmai stáb úgy alakította a rotációt, hogy a kevesebb lehetőséget kapó játékosok is bizonyíthattak. Ekkor már egyértelműen megmutatkozott a Cadi La Seu fölénye. Végül 24-11-re nyerték az utolsó etapot és ezzel alakult ki a végeredményben megjelenő nagy különbség.

Eredmény

Cadi La Seu – PEAC-Pécs 89-57 (22-16, 24-19, 19-11, 24-11)

Legjobb dobók

Cadi La Seu: Yurena Diaz 15/6, Tinara Moore 14, Irati Etxarri 12

PEAC-Pécs: Cierra Bravard 20/3, Taisiia Udodenko 9/3, Szabó Fanni 8/6, Hegedűs Janka 8

-------------

Az Atomerőmű KSC Szekszárd megszerezte harmadik győzelmét az Európa Kupában. A szekszárdiak a német Keltern gárdáját 83-48-ra múlták felül és ezzel magabiztosan vezetik az I-csoportot.

Hamar egyértelművé tette fölényét a Szekszárd. A két csapat 8-7-ig haladt fej-fej mellett, majd innen 11-1-es sorozattal 19-8-ra elszakadt a KSC. A hajrában még 6 egységre visszajöttek a németek, de előbb Studer Zsuzsa triplája, majd Studer Ági duplája visszaállította a nagyobb különbséget. A 24-15-ről induló második szakaszban gyakorlatilag eldőltek a lényeges kérdések. Ezt az etapot még egy német találat vezette fel, majd 24-17 után 15-2-es sorozattal 39-19-re léptek el Zeljko Djokic tanítványai. A félidőben pedig már 53-27-es állást regisztrálhattunk. Kiemelkedő dobóformát mutatott a KSC. Ivana Dojkic 16 pontnál járt, míg csapatszinten a 28 kísérletből 19 sikeresnek bizonyult.

A játék képe a harmadik negyedben már valamivel kiegyenlítettebben alakult. Ez egyben azt is jelenti, hogy a Szekszárd bő rotáció mellett magabiztosan menedzselte jelentős előnyét. Sőt, ezt már 3 ponttal sikerült is növelni. Az utolsó 10 percnek 65-36-ról vágtak neki a felek. A differencia ekkor már jellemzően 30 pont felett alakult. Az utolsó percekben a közönség vastapsa közepette minden fiatal, – Miklós Melinda, Horváth Dóra és Vincze Nikolett – lehetőséget kapott, hogy belekóstoljon a nemzetközi szereplés ízébe. A Szekszárd 18-12-re ezt a periódust is megnyerte és így összességében teljesen megérdemelt 83-48-as győzelmet aratott.

Eredmény

Atomerőmű KSC Szekszárd – Rutronik Stars Keltern 83-48 (24-15, 29-12, 12-9, 18-12)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Ivana Dojkic 16/6, Erica McCall 16, Bálint Réka 12/6

Rutronik Stars Keltern: Andrijana Cvitkovic 12, Shequila Joseph 9, Andelina Radic 6.

--------------

Az Aluinvent DVTK egy drámai mérkőzésen 72-71-es vereséget szenvedett a francia Basket Landes gárdájától a női kosárlabda Európa Kupában. A vendégek a győztes triplát az utolsó másodpercben szerezték.

Medgyessy Dóra nem léphetett pályára a találkozón, de Cyesha Goree és Ziomara Morrison játékára számíthatott Cziczás László. Az első percekben a Basket Landes került lépéselőnybe, 9-4-re vezettek. A folytatásban azonban Shatori Walker-Kimbrough és Zele Dorina is betalált távolról, így 13-13-nál már egyenlített a DVTK. Sőt, Pusztai Petra büntetőivel vezettek is a mieink. A játékrész végére azonban 17-15-re fordítottak a franciák. A második negyed kiválóan indult, Kányási Veronika és Pusztai Petra triplája után már 25-21-re ment a DVTK. Küzdelmes csatát láthattunk, nem egy vitatott ítélettel mindkét oldalról. A DVTK 31-29-ig őrizte előnyét, majd innen a félidő hajrájában fordítottak a franciák. A nagyszünetre 37-36-os Landes vezetésről fordulhattunk.

A statisztika azt mutatta, hogy a vendégek jobban dobták a duplákat, a mieink viszont a triplákat. A franciák a lepattanókban 28-13-ra vezettek, de a 13 gólpassz, a 4 szerzett labda és az a tény, hogy mindössze 3 eladott labdája volt a DVTK-nak, esélyt kínált a folytatásra. A harmadik negyedben 46-39-re elléptek a franciák. Sokáig egyedül Ziomara Morrison triplája gyarapította a miskolci pontok számát. A hajrában egészen 55-48-ig őrizte előnyét a Landes. A DVTK azonban hatalmasat küzdött és 1 perc 16 másodperc alatt megfordította a meccset. Előbb Szücs Réka értékesített két büntetőt, majd jött Shatori Walker-Kimbrough triplája. A dudaszó pillanatában pedig Ziomara Morrison is betalált távolról, így 56-55-nél a DVTK járt előrébb a záró szakasz elején.

Az utolsó 10 perc hatalmas izgalmakat tartogatott. Két percig nem talált be egyik gárda sem. A kosárcsendet a franciák törték meg, erre azonban Zele Dorina válaszolt. Az első fordulat 62-60-nál jött el, amikor Ayim duplája, Gaye büntetői, végül az elnyűhetetlen Celine Dumerc villanása alig két perc alatt 6-0-s sorozatot és 66-62-es előnyt hozott a vendégeknek. A DVTK nem adta és Shatori Walker-Kimbrough révén 68-67-nél másfél perccel a vége előtt fordított a miskolci csapat. Egy emberként ugrott talpra a közönség. Erre azonnal jött válasz, de Ana Suarez sportszerűtlen faultja megteremtette az esélyt. Shatori Walker-Kimbrough büntetőivel újra a DVTK járt előrébb. 70-69 után egyik csapat sem talált be. Alig 4 másodperc volt hátra, amikor Goree dobhatott két büntetőt. Az első kimaradt, majd a második utat talált a gyűrűbe. Ideálisabb lett volna, ha ez is lepattan onnan. Jött a francia időkérés, amit egy mesterien kivitelezett figura és Romana Hejdova triplájával követett. Ezzel 72-71-re nyert a Landes.

Eredmény

Aluinvent DVTK – Basket Landes 71-72 (15-17, 21-20, 20-18, 15-17)

Aluinvent DVTK: Shatori Walker-Kimbrough 21/9, Cyesha Goree 17, Ziomara Morrison 11/6

Basket Landes: Aby Gaye 17, Miranda Ayim 16, Celine Dumerc 15/3.

-------------------

Az Európa Kupa harmadik fordulójában a VBW CEKK Cegléd az erőviszonyoknak megfelelő 93-53-as vereséget szenvedett az Olympiacos otthonában.

A Cegléd a görög bajnok Olmypiacos otthonában Pireuszban a sok nagy csatát megélt Béke és Barátság csarnokban lépett pályára. Túlzás nélkül minden előzetes várakozást felülmúlt a rajt. A görögök 6-5-ös vezetése után ugyanis a Cegléd ragadta magához az irányítást és Gabriel Carrasco tanítványai 19-9-re elléptek. Az ekkor megszerzett előnyből 3 pont a negyed végére is megmaradt. 10 perc után 21-18-as eredményt rögzíthettünk. A második szakasz kiegyenlített mederben haladt. A görögök 28-26-nál vették át a vezetést, de a Cegléd tartotta a lépést és még 33-31-nél is akadt labdájuk a mieinknek az egyenlítéshez. Ez nem jött össze és innen a félidőig a görögök 41-35-re elszakadtak.

A harmadik negyedben egyértelműen megmutatkozott a görögök fölénye és bővebb kerete. Árulkodó adatnak bizonyult, hogy a játékrész végéig tíz játékost vetettek be és mindenki szerzett pontot. Végül 32-10-re nyerték ezt a szakaszt. Hűen tükrözte az ekkor kialakult különbséget, hogy a görögök 19 mezőnykísérletéből 12 sikeres lett, magyar oldalon pedig 12-ből 2 ebben a periódusban. Az utolsó 10 percnek 73-45-ről vágtak neki a csapatok és itt már nem lehetett kérdés a győztes kiléte. Az Olympiacos végül 93-53-as győzelmet aratott.

Eredmény

Olympiacos – VBW CEKK Cegléd 93-53 (18-21, 23-14, 32-10, 20-8)

Olympiacos: Jacki Gemelos 13/9, Bashaara Graves 12, Anna Niki Stamolamprou 12/6.

VBW CEKK Cegléd: Renata Brezinova 19/9, Kristina Higgins 12, Ketia Swanier 6, Gorjanácz Ágnes 6.

---------------------

Az UNI Győr – MÉLY-ÚT 83-43-as vereséget szenvedett Salamancában az Európa Kupa harmadik fordulójában.

Zofia Hruscakova duplája vezette fel a mérkőzést a Salamanca otthonában. Ezt követően ugyan 8-2-re fordítottak a hazaiak, de innen 11-11-nél egyenlített a Győr. A két csapat között az első szakaszban nem is alakult ki nagy különbség. 10 perc után 16-13-ra mentek a spanyolok. A második etapban még 20-18-ra felzárkózott a Győr, viszont innen 6 perc alatt 15-0-s futással állva hagyták a magyar együttest a salamancai klasszisok. A félidőben 37-20 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. Az erőviszonyoknak megfelelően egyre nagyobb lett a spanyol fölény. A hazaiak 29-10-re nyerték ezt a 10 percet és így 66-30-as előnyt építettek fel. A záró szakaszban már mindkét szakmai stáb úgy alakította a rotációt, hogy minden nevezett játékos pályára kerülhessen. A játék már kiegyenlítettebben alakult és végül 83-43-as eredménynél ért véget az egyoldalú találkozó.

Eredmény

Perfumerias Avenida Salamanca – UNI Győr – MÉLY-ÚT 83-43 (16-13, 21-7, 29-10, 17-13)

Perfumerias Avenida Salamanca: Jewell Loyd 14/6, Emese Hof 11, Karlie Samuelson 10.

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Zofia Hruscakova 15/3, Sandra Ygueravide 10/6, Barnai Judit 8.