FIBA EC: Elveszítette története első hazai nemzetközi meccsét a PVSK
29
2019
2019. október 29.  |  20:00
Története első hazai nemzetközi kupameccsét játszotta ma este a Pécs, amely a portugál rekordbajnok Benficát fogadta, ezúttal is a sérült Quincy Diggs nélkül.

Az ex-fehérvári Damian Hollis vezérletével a vendégek kezdtek jobban, nem egészen három perc után 2-9 volt az állás, időt is kért Csirke Ferenc. Használtak a tanácsai, 4-13 után 15-17-re zárkózott csapata. Nem volt magas a színvonal, csapongó, kapkodó volt a játék mindkét oldalon. A hangulatra viszont nem lehetett panasz, egál-közeli első negyed után 20-22 állt a táblán.

Továbbra sem változott a játék képe, szinte egy passz után azonnal tüzeltek a csapatok, néha talán indokolatlanul is nagy volt a rohanás. Ez a magyar csapatnak kedvezett kevésbé, három és fél perc után tíz pontnál járt a második negyedben a Benfica, amire csak egy Antóni-tripla volt a válasz. 23-32-nél ismét időt kért Csirke. Ezúttal azonban hiába, kezdett kicsúszni a meccs a PVSK kezéből. 24-40-nél már tizenhat volt közte, 31-51-nél pedig kereken húsz. A lényegi kérdések nem változtak a nagyszünetig (33-53). Támadásban megállt a Vasút, védekezésben pedig továbbra is akadtak gondok.

A fordulás után még tovább nőtt a különbség. Aztán kezdett elkényelmesedni a Benfica. Elég volt egy-két pécsi gyorsindítás, és a 25. percben, 47-61-nél már a portugáloknak kellett időt kérniük. Sikerült rendezniük a sorokat, 54-75-ről indult a záró felvonás.

Egy darabig még állandósult a húsz pont körüli differencia, aztán Bíró Levente vezérletével indított még egy nagy hajrát a Pécs. Esélye már nem volt a fordításra, de Csirke Ferenc együttese nem adta fel, és tisztességes távolságon belül sikerült zárnia a mérkőzést, amelyen végig a luzitánok akarata érvényesült.

A PVSK két kör után nyeretlen a nemzetközi porondon - írta a BB1.hu.

Pécsi VSK-Veolia - SL Benfica 81-89 (20-22, 13-31, 21-22, 27-14)

FIBA Europe Cup, A-csoport, 2. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 2800 néző
V.: Matejek (cseh), Maklin (orosz), Zupancic (szlovén)

PVSK: Pongó 10, Ruják 2, Smith 15/9, Budimir 10/6, Aiken 11. Csere: Csirics 10, Horti 5, Antóni 9/9, Bíró 9/3, Dragasevic -, Kocsis -.

Benfica: Murry 16/6, Silva 3/3, Hollis 14/6, Downs 9/3, McGhee 12. Csere: Gomes -, Lisboa 3, Barroso 16/12, Coleman 7, Hallman 7, Delgado 2.