Női Amatőr NB: BKG-henger a Debrecen ellen
28
2019
2019. október 28.  |  10:45
Simán győzött a BEAC a MAFC otthonában, több mint 50 pontot vert a BKG a Debrecenre a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában, amelyben az MTK Kecskeméten tudott nyerni, a Vasas pedig otthonában verte a Tatabányát. A zöld csoportban is többnyire sima, egyoldalú mérkőzéseket játszottak. A legmagasabb színvonal a Törekvés-Kanizsai Vadmacskák, a legtöbb izgalom pedig a Szolnok-TF összecsapáson volt.

PINKK SE - Sportdarázs 76-59

A 25-13-ra megnyert első negyedre, a 47-33-ra nyert pattanózásra, továbbá elsősorban Jáhni Zsófia (17 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz), Szűcs Lilla (15 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Szabó Laura (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Séra Nikolett (12 pont, 4 lepattanó) jó játékára alapozva győzte le a PINKK a soproni együttest. A vendég soproniak Szeli Kitti (14/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 eladott labda), Karácsony Tamara (13/3 pont, 3 szerzett labda), Varga Sára (12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 szerzett labda, 3 gólpassz) és Kocsis Fanni (10 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) jóvoltából a második negyedtől kiegyenlítetté tették a játékot, de a biztos hazai sikert nem tudták kétségessé tenni. Érdekesség, hogy mindkét csapat elég gyengén, 50% alatt büntetőzött (6/13, 46,15%, ill. 10/25, 40%).

MAFC - ELTE-BEAC Újbuda 56-85

A lepattanózást 51-39-re nyerő vendégek egységes csapajátékukkal, jórészt Zsámár Lili (15/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Orosz Zsófia (15/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Laufer Gabriella (14 pont - 14 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó), Vincze Virág (13/3 pont, 3 gólpassz) és Dénes Diána (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó) eredményességének köszönhetően a szünetre 30 pontos (46-16) előnyt szerezve 20 perc alatt eldöntötték a találkozót. A hazaiak elsősorban Aradi Zsanett (18 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) révén ugyan kiegyenlítetté tették a játékot a szünet után, sőt meg is nyerték a második félidőt, a mérkőzést azonban nem tudták szorossá tenni.

Vasas Akadémia - Tatabányai KC 68-55

Az első három negyedben fokozatosan növelve előnyét győzte le Mudra Viola (10/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz 5 szerzett labda) és Salamon Zsófia (10 pont, 8 lepattanó) vezérletével a lepattanózást 50-33-ra nyerve a Vasas a Tatabányát. A vendégektől egyedül Mojzes Gina (16 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) jutott 10 pont fölé, Pusztai Sára 8 pontig és 4 gólpasszig jutott.

Kecskeméti KC - MTK-Budapest 45-63

A Schlégl Odett (18/3 pont, 4 eladott labda)-Burján Laura (12/9 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda) duó eredményes játéka révén a hazaiak három negyeden át tartották a lépést az MTK-val, de a záró etapra "elfogytak", így a lepattanózást 36-22-re megnyerő fővárosiak végül Koch Dóra (18/12 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda), Gróf Júlia (10 pont), valamint Gróf Tímea (9/3 pont, 8 lepattanó) vezérletével végül közel 20 pontos győzelmet arattak.

BKG Príma Akadémia - DEAC DSI 108-57

A Göttlinger Anna (12/3 pont, 7 lepattanó)-Mezei Dóra (11/3 pont)-Gál Annamária (11 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) trió vezette, legutóbb a Vasas otthonában nyerni tudó debreceni együttes csupán a harmadik negyedben nőtt fel a feladathoz, így az egységes, jó csapatjátékkal kirukkoló BKG elsősorban Camesha Davis (18 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Lakatos Dóra (16/12 pont, 3 gólpassz), Kenyeres Anett (13 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda), Sándorfi Réka (12 pont, 3 lepattanó) és Aldazabal Laura (11/3 pont, 6 lepattanó) eredményes, jó játékával fölényes győzelmet aratott.

ELTE Fortis - Tatai SE 92-30

A 31-4-re megnyert első negyeddel hamar eldöntötte a meccset, s elsősorban Glavinics Anna (23/9 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Kiss Anna (12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Szabó Zsanett (12 pont, 3 lepattanó), Majsa Judit (11 pont - 17 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó) és Nagyi Tímea (10 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda) jóvoltából végig fölényben játszva simán győzött az ELTE Fortis. A vendég tataiaktól Czompó Cintia (8 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) bizonyult a legeredményesebb játékosnak.

Kiss Lenke KA - Nyíregyházi Kosársuli 67-82

Az előző évadban még a piros csoportban szereplő két együttes találkozóján a Czombos Luca (12/3 pont - 12 mezőnykísérlet)-Opitz Kitti (11 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett, 7 eladott labda) kettős vezette KLKA három negyeden át tudta tartani a lépést a nyírségi hölgyekkel. A 32. és a 36. perc között a leginkább Takács Anna (22/12 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Farkasinszki Orsolya (19 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Borza Laura (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) kosaraira építő vendégek egy 14-0-lal eldöntötték a maguk javára a mérkőzést.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Kiss Lenke KA 72-44

A hazaiak az első három negyedben nyomasztó fölényben játszva arattak magabiztos győzelmet Kecskés Karina (20/6 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz), Suhajda Vanda (17/9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Vég-Dudás Anna (11 pont, 6 lepattanó) vezérletével. A mérkőzést 0/12-es triplamutatóval záró fővárosiak közül Opitz Kitti (9 pont, 5 eladott labda) bizonyult a legeredményesebbnek.

Szegedi KE - Atomerőmű KSC Szekszárd II. 29-95

A végig nyomasztó fölényben játszó vendégek elsősorban Liszkai Rebeka (17/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Horváth Dóra (16 pont, 11 lepattanó), Sinka Noémi (12/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Istókovics Adél (10 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) hatékony, jó játéka révén könnyedén győztek annak a Szegednek az otthonában, amelyből egyedül Finsztál Zsófia (13 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 6 eladott labda) jelentett érdemi veszélyt a szekszárdi gyűrűre.

Szombathelyi Egyetem - Tatai SE 111-38

Nem úgy indult a találkozó, hogy ilyen sima hazai sikerrel zárul, hiszen az 5. percben 10-7-re még a Kiss Judit (14/6 pont - 22 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 6 eladott labda)-Morcz Viktória (13/6 pont, 7 lepattanó, 12 eladott labda, 5 gólpassz) kettős eredményességére alapozó vendég tatai együttes vezetett. Ezt követően azonban nagyon egyoldalúvá vált a játék, az első félidő hátralévő részét 35-4-re nyerte a Szabó-Haklits Zsuzsanna (26/18 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda, 10 gólpassz), Balogh Viktória (25 pont, 6 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz), Jakubovics Dóra (18/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 10 gólpassz) és Plózer Petra (12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) vezette Szombathely, amely végül csapatszinten 40 gólpasszt jegyezve, jóval 100 pont fölött dobva nagyon simán verte jól kezdő ellenfelét.

Szolnoki MÁV SE - TFSE II. 43-46

Egy küzdelmes mérkőzésen a szolnoki Baczuk Virág (26/3 pont, 6 lepattanó) majdnem egymaga verte meg a TF második csapatát. A 38. percben 41-39-re még a hazaiak vezettek, ám a lepattanóharcot 55-37-re nyerő, csapatként "több lábon álló", a Szeli Dorina (14 pont - 16 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 5 eladott labda)-Szabó Evelin (12/3 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz)-Vörösházi Jázmin (12/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó) trió vezette TF egy 7-2-es hajrával a maga javára fordította az összecsapást.

Bajai NKK - Nyíregyházi Kosársuli 67-41

Minden negyedet megnyerve győzte le Pap Regina (18 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda, 3 blokk), Kucsora Réka (16 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Raus Vivien (15/6 pont, 6 szerzett labda) vezérletével a Baja az egyik legjobbját, Farkasinszki Orsolyát nélkülöző Nyíregyházát. A vendégektől egyedül Takács Anna (11/9 pont, 8 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

Törekvés SE - Kanizsai Vadmacskák 70-78

A kiegyenlített első 10 perc után a második negyedben 10 pont fölötti előnyt szerzett a Fuisz Viktória (24/3 pont, 10 lepattanó, 7 szerzett labda, 5 gólpassz), Bánhegyi Beatrix (20 pont, 9 lepattanó) és Baa Dominika (16 pont - 19 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) ponterős játékára építő vendég Nagykanizsa. Térfélcsere után magára talált a rendszerint igen "erős" harmadik negyedet produkáló Törekvés, amely Dobos Kira (20/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Szabó Enikő (14 pont, 7 lepattanó) és Széplaki Márta (9/3 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével a záró etap előtt 2 pontra felzárkózott, sőt az utolsó negyed közepén át is vette a vezetést. A végjátékban azonban a vendégek bizonyultak pontosabbaknak, s egy 14-4-es utolsó 4 perccel megnyerték ezt a színvonalas összecsapást.

Pilis Basket - ELTE Fortis 66-57