Férfi NB I: Olajbányász-siker a ZTE otthonában
24
2019
2019. október 24.  |  20:45

Férfi NB I/A csoport, 5. forduló

Zalakerámia ZTE KK (2-3) - Szolnoki Olajbányász (3-2)  80-91 (19-20, 21-28, 15-20, 25-23)

Értékes idegenbeli győzelem. Mindkét együttes 2-2-es mérleggel érkezett a találkozóra, a győztes tehát pozitívba "tolhatta" mutatóját egy győzelemmel. A félórás csúszás (a játékvezetők forgalmi dugóba kerültek) nem zavarta meg a feleket, potyogtak a kosarak mindkét oldalon. Eleinte inkább az Ubilla vezette ZTE járt előrébb, a 12-6-os deficitet azonban Rudner és Jones tripláival hamar ledolgozta a Tisza-parti együttes. Krsztics távolijával a negyedet is behúzta az Alekszics-legénység, és a pontos távoli találatok a folytatásban is jellemezték a piros-feketék játékát. Tucker és Jones is beszórt egy-egy hármast, rövid idő alatt nyolc ponttal lépett el a szolnoki gárda - bár Johnson és Agafonov próbálta tartani a lépést a vendégekkel, mindig jött a válasz. A nagyszünetben 48-40-re vezetett az Olajbányász, Jones 14 perc alatt 14 pontig jutott, Rudner pedig 10 egységnél tartott. Bár faultok terén nem álltak jól a vendégek - Morant három, Tóth, Jones, Rudner és Smith pedig 2-2 hibát vétett -, ennek ellenére összeszedettebb játékot mutattak be, Smith például már 8 gólpassznál járt. A harmadik negyed sem hozott érdemi változást a mérkőzés képében, ismét pár ponttal vitte azt Dragan Alekszics együttese - a közönség néhol hangot is adott elégedetlenségének, hiszen szemmel láthatóan az történt a pályán, amit a szolnokiak akartak. Bár a záró felvonáásban rövid időre bejött tíz pont alá a Bencze-legénység, de 72-82 után egy 6-0-s Olajbányász-futás végleg megpecsételte a mérkőzés sorsát - gyakorlatilag végig kézben tartotta a derbit a Szolnok, és megérdemelt sikert aratott.

A húzóemberek hozák magukat, és extra teljesítmény is akadt. Andre Jones már-már a tőle megszokott módon remekelt, 24 pontját 5/7-es triplázással hozta össze. Jól játszott, ideális másodhegedűs volt a 21 egységgel záró Tucker (5/11 hárompontos), de abban, hogy a mérkőzés vége ilyen sima lett, a 18 pontos Rudner Gábornak is nagy szerepe volt. Kezdőként csaknem 30 percet játszott, és bár a végjátékban kipontozódott, 4/6-tal tüzelt kintről, és volt két szerzett labdája is - abszolút felnőtt a légiósok mellé. A túloldalon a 21 pontos Johnson mellett nem igazán akadt stabil húzóember, Ubilla 14 ponttal és 5 gólpasszal zűrt ugyan, de a második félidőben csak kettő pont és egy assziszt jött tőle, Agafonov és Szabó is csak egy-egy szakszban volt jó, mintsem hosszabb periódusokban. Az OSE után tehát a Szolnoktól is kikapott hazai pályán a ZTE, és a következő fordulóban az ASE otthonában sem vár egyszerű derbi Bencze Tamás csapatára...

A ZTE legjobb dobói: Johnson 21/9, Ubilla 14/6, Szabó 14/3.
Az Olajbányász legjobb dobói: Jones 24/15, Tucker 21/15, Rudner 18/12.