Női Európa-kupa: Mindhárom magyar csapat kikapott szerdán
24
2019
2019. október 24.  |  19:00
Az Európa Kupa második fordulójában az UNI Győr – MÉLY-ÚT 77-41-es vereséget szenvedett a Lointek Gernika otthonában.

Az első negyedet kifejezetten pontszegény játék jellemezte és ennek megfelelően nagy különbség sem alakult ki. A Lointek Gernika 10 perc után 13-10-re vezetett. A magyar csapat 10 pontjából 6-ot Zofia Hruscakova jegyzett. A második negyedben 23-18-ig követte látótávolságban a Győr a hazaik gárdát. Innen azonban a félidőig 39-24-re ellépett a Gernika.

A Győr mindössze 37%-al dobott mezőnyből és nyolc eladott labdánál járt a félidőben. Eközben a hazaiak a mezőnykísérleteik 60%-át értékesítették. Hasonló mederben haladt a harmadik negyedben is a játék. A Gernika ennek megfelelően megduplázta előnyét. Még 30 perc játék után is 60%-on állt a hazai mezőnymutató, ami egy nemzetközi kupameccsen kifejezetten extra. A Győr pedig már 15 eladott labdát jegyzett ekkor. A záró szakaszban a 35 pontot is átlépet a differencia, melyből nem is tudott faragni a Győr. Így alakult ki a 77-41-es vereség.

Gernika Bizkaia – UNI Győr – MÉLY-ÚT 77-41 (13-10, 26-14, 23-7, 15-10)

Gernika-Lumo, női Európa-kupa-mérkőzés, F csoport, 2. forduló, 500 néző.
V.: Van Slooten (holland), De Lange (belga), Maret (francia).

Gernika: Castillo 8, Maziontye 5/3, DIETRICK 11/3, WOJTA 5, MILIC 27. Cs.: Diez 3/3, Lo 9, Ariztimuno 1, Arrojo 8, Molina-Prados. Edző: Mario Lopez.

UNI Győr: Ygueravide 8, Dombai 9, Török Á., Hruscaková 10, DeVaughn 4. Cs.: Varga Zs. 2, Czank, Barnai 6, Dúl, Mansaré 2. Edző: Milos Pavlovic.

Az Európa Kupa második fordulójában az Aluinvent DVTK 94-72-es vereséget szenvedett a Cadi La Seu együttesétől. A vereség tényénél is nagyobb probléma Cyesha Goree és Ziomara Morrison bokasérülése.

Az Aluinvent DVTK kezdte jobban a mérkőzést, három perc alatt 12-4-re lépett el a magyar együttes . Amilyen jól indult az este, olyan rosszul folytatódott. Még 22-14-re vezetett a DVTK, amikor az első negyed hajrájában aláfordult Cyesha Goree bokája. Óriási fájdalmak közepette le kellett cserélni és már nem is térhetett vissza a pályára. A 28-24-ről kezdődő második negyedet 8-0-val indították a hazaiak és innentől fej-fej mellett haladt a két gárda. Hiába jutott a félidőig 12 pontig Ziomara Morrison és 10-ig Shatori Walker-Kimbrough, a játékrész hajrája nem sikerült jól. 41-40-es vezetés után az utolsó három percben nem talált be a DVTK és ez idő alatt 48-41-re fordított a Cadi La Seu.

A harmadik negyed elején újabb egy percig nem szereztek pontot a mieink és így 55-41-re lépett el a Cadi Le Seu. Innentől jellemzően 10 egység környékén alakult a differencia. A játékrész végén 69-57-re ment a házigazda katalán gárda. A Cadi La Seu közel 60%-al dobott mezőnyből, miközben a mieinknél már 10 eladott labdát regisztrálhattunk. A záró szakasz elején 74-59-re elmentek a hazaiak. A DVTK azonban szép labdaszerzésekből 74-64-re visszajött és azért támadtak Cziczás László tanítványai, hogy még közelebb kerüljenek. Ekkor azonban egy palánk alatti csatában a lepattanóért ugrott Morrison, amikor rosszul érkezett és Goree-hoz hasonlóan bokasérülést szenvedett. Ez megpecsételte a DVTK sorsát. A folytatásban már minden tekintetben fölényben játszott a Cadi La Seu. Az utolsó percekben csak a különbség lehetett a kérdés. Végül 20 pontnál állandósult a differencia és a DVTK két sérüléssel 92-72-es vereséget szenvedett.

Cadi La Seu – Aluinvent DVTK 94-72 (24-28, 24-13, 21-16, 25-15)

Palau D’Esports de la Seu D’Urgell, 500 néző.
Játékvezetők: Monteiro (portugál), Unsworth (nagy-britanniai), Pedroso (portugál).

Sedis: Díaz 4, Pujol 3, Bahí 5, Wiese 18/12, Moore 15. Csere: Nogić 12/6, Gustavsson 24, Etxarri 4, Peña 4, Pascua 5. Vezetőedző: Bernat Canut.

DVTK: Medgyessy , Pusztai 6, Škorić 4, Goree 9/6, Morrison 18. Csere: Walker-Kimbrough 16, Zele 10/3, Szücs R. 6/3, Kányási 3/3, Kiss A. Vezetőedző: Cziczás László.

Az Európa Kupa csoportkörének második fordulójában a PEAC-Pécs hazai pályán 75-62-es vereséget szenvedett a francia Basket Landes gárdájától.

A PEAC kedvezőtlen előjelekkel várta idei második Európa Kupa mérkőzését, de jó kezdéssel sikerült meglepnie a Landes gárdáját. Cierra Bravard remekelt, aki az első negyedben egymaga 12 pontot szerzett. A pécsiek összesen négy triplát értékesítettek ebben a szakaszban és végül 24-17-re vezettek is egy negyednyi játék után. A második etapban a Landes nagy felzárkózásba kezdett, négy és fél perc alatt 29-29-nél egyenlítettek. A vendégek összességében 13-2-es sorozatot produkáltak. A félidőben erre építve már 40-34-es előnnyel rendelkeztek.

A nagyszünetben a statisztikai lap árulkodónak bizonyult. Amíg az első szakaszban 18-ból 8 kísérlete sikeres lett a PEAC-nak, a másodikban 17-ből mindössze 4. Ráadásul a lepattanókat tekintve már 25-15-re mentek a vendégek. A harmadik negyedben szigorú védekezésre építve növelte előnyét a Landes. A differencia jellemzően 10 egység környékén állandósult a felek között. Az utolsó 10 percnek 54-44-ről futottak neki a gárdák. Becsülettel küzdött a PEAC, de 59-48 után már egyértelműen kijött a Landes fizikális fölénye. Egy 10-2-es futás el is döntötte a győztes kilétét. A legnagyobb különbséget 69-50-nél regisztrálhattuk. Innen a PEAC szép támadásokat vezetve a végére 13 pontra csökkentette a hátrányát és így összességében tisztes helytállással zárta az erősebb riválisa elleni csoportmeccsét.

PEAC-Pécs – Basket Landes 62-75 (24-17, 10-23, 10-14, 18-21)