Női NB I: Az utolsó percben fordított, és nyert a Győr
09
2019
2019. október 9.  |  22:30
Magabiztos volt a bajnok az újonc ellen

A tervezettnél később kezdődött az összecsapás, mivel a helyszínre nem érkezett időben orvos. Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 11-8-as soproni előny után a TF 12-3-as sorozattal zárta le az első szakaszt és így 20-14-re ment 10 perc után. A második etapot 8-0-val indította a Sopron és innen jellemzően Gáspár Dávid együttese járt előrébb. A félidőt Jelena Brooks duplája zárta, amivel 42-37-es előnyt alakított ki a Sopron. Ráadásul hazai oldalon Kristina Arsenic beütötte negyedik hibáját.

A harmadik etap elején váltott ritmust a Sopron. Amikor Briann January harmadik triplája is célt ért ezen az estén, 49-37-nél először nőtt kétszámjegyűre a címvédő előnye. A különbség a következő percekben jellemzően 8-10 egység környékén mozgott. A Sopron 53-45 után egy 9-0-s futással hagyta állva riválisát. Az utolsó 10 percnek 70-53-ról futottak neki a csapatok. A TF nagyot küzdött és még 14 pontra felzárkózott, de ennél közelebb nem engedte a hazaiakat a Sopron. A 87-65-ös végeredményt Varga Alíz alakította ki. Egy kifejezetten jó ritmusú élvezetes mérkőzés végén ünnepelhetett sikert a címvédő, de a TFSE is maximálisan büszke lehet erre az estére is.

TFSE-MTK - Sopron Basket 65-87 (20-14, 17-28, 16-28, 12-17)

Budapest, 300 néző

TFSE-MTK: Bernáth 4, Jenkins A. 19, Arsenic 9/3, Németh A. 2, Jenkins C. 12/3. Csere: Süle 8/6, Kovács V. 4, Herman 4, Miháczi 3, Angyal N. -, Boros B. -, Kováts G. -.

Sopron Basket: January 10/9, Czukor 2, Crvendakics 17/6, Krajisnik 12, Brooks 13. Csere: Fegyverneky 13, Dubei 10/6, Határ 5, Weninger 3/3, Varga A. 2, Varga K. -.

Az utolsó percben fordított, és nyert a Győr

A 3. forduló rangadóján az UNI Győr -MÉLY ÚT 67-64-re legyőzte az Aluinvent DVTK együttesét. A mérkőzés jelentős részében a DVTK vezetett, döntő szituációkban azonban a Győr pontosabbnak bizonyult.

Az első negyedben fordulatos fej-fej melletti küzdelem jellemezte a rangadót. A DVTK 12-8-as előnyre tett szert, majd onnan két triplával 14-12-re fordított a Győr. Végül azonban 6-0-val zárta a DVTK ezt a szakaszt és ezzel 10 perc után 20-14-re ment. A második negyedet négy tripla vezette fel. Amikor Török Ágnes második hármasa célt ért, 23-23-nál egyenlített a Győr. Ekkor azonban még 7 perc volt a nagyszünetig és azt 15-4-re hozta a DVTK.  A 38-27-es félidőben Skoric 15, Goree 13 pontnál járt. A DVTK a 27 kísérletéből 14-et értékesített és 22-14-re vezetett a lepattanókat tekintve.

A harmadik negyed első perceiben Ygueravide és Papp triplái is célt értek. A Győr gyorsan visszajött a mérkőzésbe. A játékrész közepén már csak egy pont volt a differencia a felek között. A folytatásban 3-6 egység között mozgott a miskolci előny. Egy küzdelmes, széles közönség számára is élvezetes igazi bajnoki rangadót követhettünk. Az utolsó 10 percnek 50-46-ról futottak neki a csapatok. Ami a harmadik negyedben nem sikerült a hazaiaknak, a negyedikben igen. Három perc után 53-53-nál egyenlített a Győr.

Új mérkőzés kezdődött, ahol 58-53-ra és 62-56-ra újra ellépett a DVTK. Jött is a győri időkérés, mely után Ygueravide hozta vissza a hazaiakat a meccsbe. Egylabdás végjáték kerekedett, ahol az utolsó percben egymást követő három támadásnál is eredményesnek bizonyultak a csapatok. Nem volt hiány fordulatokban, végül Papp Klaudia juttatta 65-64-es vezetéshez a Győrt. A következő akcióból a DVTK nem talált be, ráadásul Pusztai Petra taktikai faultját sportszerűtlennek ítélték és ekkor el is dőlt a győztes kiléte. Ygueravide kát büntetője alakította ki a 67-64-es végeredményt.

UNI Győr MÉLY-ÚT - Aluinvent DVTK 67-64 (14-18, 13-20, 19-12, 21-14)

Győr, 200 néző
V.: Kapitány, Tóth C., Hervay.

UNI Győr: YGUERAVIDE 24/12, Dombai 6/3, Török Á. 6/6, HRUSCAKOVÁ 10, DeVaughn 8. Cs.: Czank 3/3, Dúl, Barnai, PAPP K. 10/6, Mansaré.

DVTK: Medgyessy 2, Pusztai 1, SKORIC 22/3, GOREE 23, MORRISON 12. Cs.: Kányási 2, Zele, Szűcs R. 2, Kiss A.

Újabb riválisát győzte le a ZTE

Az első negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Egyik oldalra sem alakult ki jelentős különbség. A legnagyobb differenciát éppen a játékrész végén regisztrálhattuk, amikor 25-20-ra vezetett a ZTE. A második szakaszban 7-8 egységgel ellépett a ZTE és úgy nézett ki, hogy a félidőig 13 pontig jutó Keyona Hayes vezetésével kézben tartja a meccset. A hajrát azonban 8-0-ra hozta a CEKK és a nagyszünetre 39-39-nél egyenlített.

A harmadik negyedben, amikor Burkholder megszerezte a ZTE 6. tripláját ezen az estén, ismét elszakadtak 51-45-re a vendégek. A ceglédiek azonban nem engedték leszakítani magukat és 56-56-nál ismét utolérték riválisukat. A negyed végén még egy büntetőt értékesített a ZTE és ezzel 57-56-os vezetésről fordult a záró szakaszra. A Győr elleni mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is a negyedik negyed volt a legerősebb a zalaegerszegiek számára. 62-60-as ceglédi előny után egy 11-1-es sorozattal ellépett a ZTE és az ekkor megszerzett előnyét őrízve magabiztos sikert aratott.

VBW CEKK Cegléd - ZTE NKK 65-77 (25-20, 14-19, 17-18, 9-20)

Cegléd,
V: Praksch, Fodor, Balogh

VBW CEKK Cegléd: Swanier 9/3, Szirony 2, Gorjanácz 12/6, Higgins 19, Brezinova 4. Csere: Stankiewicz 13, Kobolák 4, Révész-, Király 2.

ZTE NKK: Nagy 9/3, Kovács 3/3, Burkholder 17/9, Hayes 18/3, Horti 17/6. Csere: Ndiba 8/3, Delic 5/3, Preisinger -.

Megszerezte első győzelmét a BEAC

A BEAC 2-2-nél magához ragadta a vezetést és onnantól ezt ki sem engedte a kezéből. Az első negyed végén 19-15 állt az eredményjelzőn. A második szakaszban 29-25-ig nem alakult ki nagyobb differencia, majd 14-5-ös szériával leszakította a hazaiakat a BEAC. A 43-30-as félidőben Szabó Dóra már egymaga 18 pontnál járt, míg a pécsieknél Landry jutott 13 egységig.

A harmadik negyedben 58-38-nál érte el a 20 pontot a differencia a felek között. Innentől nem lehetett kérdés a győztes kiléte. Balogh Judit az addig kevesebb lehetőséget kapó játékosait is pályára küldte, így mindenki értékes percekkel tudta kivenni a részét a BEAC idei első sikeréből. Végül ezt a 10 percet is megnyerte a fővárosi gárda és így 82-59-es sikert aratott.

PINKK-Pécsi 424 - ELTE BEAC Újbuda 59-82 (15-19, 15-24, 11-20, 18-19)

Kozármisleny
V: Csabai-Kaskötő, Nyilas, Vida

PEAC: Landry 20, Vári 13/3, Szűcs 9/3, Yurkevichus 3, Tenyér 4/3. Csere: Horváth, Jáhni 6, Zsilinszki 2, Kovács 2.

BEAC: Li 13/3, Szabó 22/9, Laklóth 15/3, Mérész 13, Fogg 17. Csere: Zsamar, Tóth, György, Laufer, Benke, Juhász 2.

Huszonkét ponttal nyert a Szekszárd

Mindkét oldalon akadtak hiányzók az amerikai légiósokat tekintve, a Szekszárd Tyaunna Marshall, a PEAC Meagen Conwright szolgálataira nem számíthatott. Az első percekben a PEAC került kisebb előnybe, 13-7-re is vezettek a pécsiek. Innen azonban a hazaiak 12-3-as sorozattal zárták a negyedet. A 19-16-ról induló második szakaszban is lendületben maradt a KSC. Nem telt el négy perc, ami idő alatt 36-20-ra léptek el a hazaiak. A félidőben 46-29-es állást rögzíthettünk. Ruzickova 13, Kiss 11 pontnál járt szekszárdi oldalon.

A harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott. A PEAC a játékrész első felében 53-44-re felzárkózott Cierra Bravard vezetésével. Ennél közelebb azonban nem került. McCall és Dojkic ponterős játékával – ketten 11 pontot szereztek a harmadik negyed hajrájában – visszaállt a a félidei különbség. A záró szakaszban már nem volt kérdés a győztes kiléte. A differencia 20 egység környékén állandósult a felek között és végül 85-63-as hazai győzelem született.

Atomerőmű KSC Szekszárd – PEAC-Pécs 85-63 (19-16, 28-13, 19-18, 19-16)