Férfi NB I B: Menetelő újoncok, bukdácsoló élcsapatok a zöld csoportban
12
2019
2019. október 12.  |  10:00
Némi túlzással a "feje tetejére állt a világ" az NB I B zöld csoportjában. "Repülőrajtot" vett két újonc gárda, a Cegléd és a Pécsi NKA, valamint az előző évadot a sereghajtó pozíciójában záró SMAFC, ugyanakkor alaposan "beragadt" a rajtnál két, az előző évadban a csoport meghatározó együttesének számító alakulat, a Győr és a Vásárhelyi Kosársuli, valamint az előző évadban még a piros csoportban szereplő Bonyhád. Az élcsapatok becsületét egyelőre az Óbuda "menti"...

Szolnoki Olajbányász U23 - Pécsi NKA 61-63

Bár igen gyengén (3/22, 13,63%) dobtak távolról, mégis megnyerték Szolnokon az újonc csatát a pécsi akadémisták. A második etap elején már 12 ponttal is vezettek a leginkább Vukas Vanja (20/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), valamint Benke Krisztián (12/3 pont, 8 lepattanó) találataira alapozó vendég pécsiek. A Rudner Gábor (17/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó)-Taiwo Samuel (16 pont, 9 lepattanó, 3 blokk)- Csák Bence (14/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) trió vezette hazaiak rendezték soraikat, s a harmadik negyed hajrájában már ők "mentek" 6-tal. A záró etapnak döntetlen állással vágtak neki a felek. A 34. és a 37. perc között bemutatott 10-0-lal kerekedtek ellenfelük fölé a pécsiek, s bár a hajrában a Szolnok mindent megpróbált, csak szorossá tudta tenni a végjátékot, fordítania nem sikerült. A hazaiak sem "brillíroztak" távolról (6/30, 20% tripla), ami döntő tényező lehetett, hogy a vendégek agresszívebben támadták a gyűrűt, csaknem kétszer annyi büntetőt dobhattak (9/14, 64,3%, ill. 16/27, 59,26%), mint a szolnoki fiatalok.

SMAFC - Tiszaújvárosi Phoenix KK 94-76

Remek, 28-13-cal "behúzott" második negyedére, az 53-37-re megnyert lepattanózására, valamint egységes csapatjátékára építve szerezte meg harmadik győzelmét a SMAFC úgy, hogy nem kevesebb, mint 6 játékosa - Panta István (23/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Kovács Benedek (15 pont, 11 lepattanó - 9 támadó -, 3 gólpassz), Czukor Bence (14/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Németh Márk (13/9 pont, 6 lepattanó), Djordje Krajisnik (13/3 pont, 7 lepattanó) és Márkus Tibor (10/3 pont, 4 gólpassz) - ért el legalább 10 pontot. Az első negyed után még vezető vendég borsodi alakulatból leginkább Jake Martin (21/9 pont, 15 lepattanó, 3-3 blokk és gólpassz), Lajsz Gergely (19/9 pont, 7 lepattanó), Szabó Norbert (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet) és Kiss Balázs (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda) próbálta megnehezíteni a SMAFC dolgát - kevés sikerrel.

Újpest-MT - Concordia Motax KC Pápa 67-62

Csupán egyetlen - jelesül az első - negyedet nyert meg a Darion Rackley (20/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda)-dr. Franczva Ádám (12 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda)-Surmann Gábor (11 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) trió vezette hazai gárda, de ez is elég volt a győzelemhez. Az elsősorban Sonyák Béla (24/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Murai Gábor (10 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), valamint Burai Róbert (9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira építő vendég pápaiak a záró etap közepén 1 pontra felzárkóztak, de ez sok energiát kivett játékosaiból. A hajrában a hazaiak újítani tudtak, és nyertek.

Óbudai Kaszások - EKE Eger KOK 81-73

Bár az első negyedet 10 ponttal elveszítette, a záró etap elejéig nemhogy remekül tartotta magát, hanem a 34. percben még 6 ponttal vezetett is a Máté Balázs (26/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz)-Ungi Keve (16/6 pont, 4 lepattanó)-Szatmári Roland (10/6 pont) trió tagjainak találataira építő vendég egri legénység. Az összecsapás a negyedik negyed közepén dőlt el, amikor 65-59-es vendég vezetés után a 34. és a 39. perc között egy 15-2-vel a Bencsik Barnabás (23/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Steve Rosemond (20/9 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), valamint Ondima Olivér (19 pont, 5 gólpassz) vezette Kaszások együttese a maga javára fordította az összecsapást.

KTE-Duna Aszfalt - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 100-72

Az erősen tartalékos bonyhádiak ellen a lepattanózást 62-36-ra megnyerő kecskeméti fiatalok Kucsera Dániel (29/3 pont, 18 lepattanó, 4 szerzett labda), Molnár Dániel (14/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Orgona Gergő (14/6 pont, 8 lepattanó), Fülöp Bence (15 pont, 7 lepattanó - 6 támadó), Plézer Gábor (11 pont, 5 lepattanó) és Lukács Döme (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 gólpassz) vezetésével, szünetig 24 pontos (53-29) előnyt szerezve 20 perc alatt eldöntötték a találkozót. A bonyhádiak térfélcsere után elsősorban a tripla-duplától egyetlen lepattanóval elmaradó Pupp Bence (18 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 10 gólpassz), Dorogi Gergő (13 pont, 7 lepattanó) és Ugrinic Sinisa (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) révén már kiegyenlítetté tették a játékot, de a sima hazai sikert egy pillanatra sem tudták kétségessé tenni.

Ceglédi KE - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 93-88

A színvonalas, végig kiélezett csatában sokáig váltott vezetéssel haladtak a felek. A záró etap előtt 4, annak közepén pedig 2 ponttal még a Rátvay Tamás (27/18 pont, 6 gólpassz)-Csaba György (16/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Kámán Bálint (11/3 pont, 4 eladott labda) trió vezette vendég győri gárda állt jobban. Ezt követően azonban a hazaiak egy 8-1-es rohammal "döntő csapást" mértek vendégeikre, s végül csapatként több lábon állva, Tóth Zoltán (24/9 pont, 6 gólpassz), Fekete Viktor (17/6 pont), Kovács Bálint (17 pont, 10 lepattanó), valamint Hegedűs Gergely (11/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével nyerni tudtak, s megőrizték veretlenségüket.