Női Euroliga: Idegenbeli sikerrel kezdett a Sopron
16
2019
2019. október 16.  |  22:33
Minden előzetes várakozást felülmúlóan kezdett az Euroliga 2019/2020-as szezonjában a Sopron Basket. Gáspár Dávid együttese végig vezetve magabiztos 66-53-as sikert aratott a Lattes Montpellier otthonában.

Kedvezőtlen előjelekkel, utazási problémákkal indult a franciaországi túra a Sopron számára. Ez azonban nem érződött a mérkőzés elején. Nem telt el négy perc és 11-4-re elléptek a mieink. Az első szakasz végéig kitartott ez a különbség, 10 perc után 24-17-es állást rögzíthettünk. A második etapban gyorsan elérte a 10 pontot a differencia. A játék minden elemében riválisa fölé nőtt a magyar bajnok, a félidő hajráját ugyanis 8-2-re hozta a Sopron. A nagyszünetben így 39-25-ös állást rögzíthettünk.

A félidei statisztikát nézve azt láthattuk, hogy a Sopron 27-14-re vezet a lepattanókat tekintve. A második esélyből elért 15 pont, a 6 szerzett labda és a 10 gólpassz is kiemelkedőnek bizonyult. A harmadik szakaszban 49-33-ig őrizte előnyét a Sopron. Innen a hazaiak 53-42-re visszajöttek a negyed végére, de összességében a siker nem forgott veszélyben. A Sopron Basket nem engedte 10 egység alá a hazaiakat. Remek játékkal, Crvendakic és Brooks 16-16, illetve Határ 14 pontjával magabiztos 66-53-as győzelmet aratott a magyar bajnok.

Lattes Montpellier – Sopron Basket 53-66 (17-24, 8-15, 17-14, 11-13)

Legjobb dobók

Lattes Montpellier: Gabby Williams 19/3, Samantha Whitcomb 12/3, Stephanie Mavunga 4

Sopron Basket: Aleksandra Crvendakic 16/3, Jelena Brooks 16/3, Határ Bernadett 14