AAK: Hatvan ponttal veszítette el második meccsét a Körmend
16
2019
2019. október 16.  |  22:03
Bátran kezdett Csehországban a Körmend, amely ezúttal szűkebb kerettel utazott el az Alpok Adria Kupa-mérkőzésre, hiszen Oroszi, Németh és Durázi is otthon maradt a felnőtt csapattal. Igaz az ellenfélnél sem szerepelt egyetlen légiós sem, csak hazai játékos.

15-13-ig egál volt (9-10-ig pedig még vezettek is a Rába-partiak), köszönhetően elsősorban Takácsnak és Érseknek köszönhetően. Három perccel a negyed vége előtt időt kértek a csehek, akik rendezték is soraikat, és egy 10-0-ás szériával megléptek. A magyarok kapkodtak, főleg a befejezéseknél, tíz perc után 25-14 volt az állás.

Egy perc alatt aztán újabb 5-0 következett, Takács hármasa törte meg a hosszú vendég kosárcsendet. Továbbra is sok volt a hiba a Körmendnél, nem sokkal később, 35-17-nél Patai Benjamin időt is kért. Hiába, a különbség átlépte a húszat is. Más sebességi fokozaton játszottak a csehek és rengeteg könnyű kosarat szereztek. Teljesen leblokkoltak a körmendi fiatalok, eladott labdák és lépéshibák sorozatát követték el.

Harminchárom volt a legnagyobb különbség, a szünetben 61-29 állt a táblán.

A fordulás után alig telt el négy perc, máris negyven pont tátongott a csapatok között (72-32). Egy pillanatra sem lassítottak a sárga mezesek, végig komolyan vették a találkozót, a harmadik negyed után 85-41-re vezettek.

Könnyed, öröm-kosárlabdát láthattak a hazai nézők, az ötvenet is hamar átlépte a differencia, sőt a végére kereken hatvanon állt meg az olló - írta a BB1.hu.

BK Opava - Egis Körmend 116-56 (25-14, 36-15, 24-12, 31-15)

Alpok Adria Kupa, csoportkör, 2. forduló
Opava, Hala Opava

Opava: Štěpánek 17/3, Kvapil 16, Šiřina 15/3, Slavík 14/3, Gniadek 13/6, Švandrlík 11/3, Bukovjan 9/3, Dragoun 8/3, Kurečka 8/3, Jurečka 5/3.

Körmend: Takács 19/12, Filipovic 16, Martinez 9/9, Érsek 5/3, Kelechi 3, Kiss B. 2, Habel 2.