Női Európa-kupa: Győzött a Győr és a Szekszárd, a DVTK nyerte a magyar csatát
16
2019
2019. október 16.  |  21:20
Az Atomerőmű KSC Szekszárd 59-55-re legyőzte a belga Basket Hema SKW gárdáját az Európa Kupa első fordulójában.

A korosztályos tornákról jól ismert tehetséges belga fiatalokat felvonultató rivális ellen nem volt könnyű dolga Zeljko Djokic együttesének. A 9-4-es kezdés után ugyanis 11-2-es sorozattal fordítottak a vendégek és ez a hullámzás az egész összecsapást jellemezte. A második negyed úgy nézett ki, hogy nagyobb fölénybe kerülhet a KSC. A félidőig 13 pontig jutó Dojkic és a 10 egységet jegyző Ruzickova vezetésével fokozatosan növelték a különbséget a mieink, így a nagyszünetre 34-21-ről vonulhattak a felek.

A harmadik negyedben 44-25-ig tartott a kiemelkedő előny. Innen azonban az utolsó négy percben a szekszárdiak nem találtak be és a játékrész végére 44-36-ra visszajöttek a vendégek. Ezzel a lendülettel élve pedig a negyedik negyedben egészen 53-51-ig tartott a felzárkózásuk. A legjobbkor jött Dojkic két büntetője és ziccere, illetve Bálint Réka találata. A hajrában 59-51 után már nem engedte ki a kezéből a sikert a KSC, mely így rendkívül értékes hazai győzelemmel kezdte szereplését a sorozatban.

Atomerőmű KSC Szekszárd – Basket Hema SKW 59-55 (17-15, 17-6, 10-15, 15-19)

Legjobb dobók

Atomerőmű KSC Szekszárd: Ivana Dojkic 28/3, Marie Ruzickova 18, Bálint Réka 6.

Basket Hema SKW: Billie Massey 12, Lut De Meyer 11/3, Eline Maesschalck Cornand 8

Az Európa Kupa H-csoportjában magyar rangadót rendeztek szerdán. Ezen az Aluinvent DVTK 75-47-re legyőzte a PEAC-Pécs együttesét.

Mindkét csapat hiányzókkal készült az összecsapásra. Hazai oldalon Zele Dorina nem tudta vállalni a játékot, illetve még Shatori Walker-Kimbrough-ra várnak a klubnál. A PEAC pedig a térdsérülést szenvedett Maegan Conwright pótlására francia-szenegáli irányítót, Bintou Diéme-Marizy-t szerződtette, de ő még nem léphetett pályára. Ilyen előzmények után az első negyedben nem alakult ki nagy különbség a felek között. Az első szakaszban 13-13 után került lépéselőnybe a DVTK. 10 perc után 19-14-re mentek a hazaiak. Cierra Bravard triplájával még 19-17-re visszajött a PEAC. A DVTK azonban a folytatásban dominált és 21-19 után 15-0-s futással szakította le riválisát.

A félidőben 36-21 állt az eredményjelzőn. A DVTK-nál Ziomara Morrison remekelt, aki egymaga 12 pontnál és 7 lepattanónál járt ekkor. A harmadik negyedben 15-20 egység környékén állandósult a különbség a felek között. A záró szakasznak 56-36-ról vágtak neki a csapatok. Ezt a 10 percet 19-11-re nyerte a DVTK és ezzel alakult ki a végeredményben megjelenő differencia. A DVTK-nál Morrison (18 pont, 13 lepattanó) és Cyesha Goree (14 pont, 10 lepattanó) is dupla-duplát ért el. A PEAC-nál a 15 pontos Wentzel Nóra lett a legeredményesebb.

Aluinvent DVTK – PEAC-Pécs 75-47 (19-14, 17-7, 20-15, 19-11)

Aluinvent DVTK: Ziomara Morrison 18, Cyesha Goree 14, Szücs Réka 11/3.

PEAC-Pécs: Wentzel Nóra 15/3, Taisiia Udodenko 13/3, Cierra Bravard 10/6.

Győzelemmel kezdte szereplését az Európa Kupában az UNI Győr – MÉLY ÚT. Milos Pavlovic gárdája a harmadik negyedben szakította le portugál riválisát és aratott 76-62-es sikert.

Ahogy a beharangozónkban kiemeltük, portugál gárdák ellen soha nem egyszerű és ez a tétel ezúttal is bebizonyosodott. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a játékrész hajrájában a vendégek kerültek minimális előnybe. 10 perc után 19-18-ra mentek. A második etapban 21-18 után 10-2-es futással fordított a Győr. Úgy nézett ki, hogy az ekkor megszerzett előnyt sikerül tartani. Az Olivais F.C. azonban egy 8-0-s szériával még a félidő hajrája előtt nyílttá tette az összecsapást. A nagyszünetben 41-34 állt az eredményjelzőn.

A statisztikát figyelve Hruscakova és Ygueravide 10-10 egységnél járt. A harmadik negyedben is folytatódott a kiegyenlített küzdelem. Végül 49-44 után tudta bevinni a döntő ütést a Győr. Ezt követően ugyanis a mieink egy 12-2-es sorozatot bemutatva leszakították elfáradó ellenfelüket. A negyed végén már 61-50-re ment a Győr. Hruscakova remeklését hozta ez a 10 perc, aki egymaga 8 pontot jegyzett. A záró szakaszban nem volt kérdés a győztes kiléte. A 16 pontot is elérte a különbség és végül 76-62-es győri siker született.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – Olivais F.C. 76-62 (18-19, 23-15, 20-16, 15-12)

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Zofia Hruscakova 18, Sandra Ygueravide 12/6, Papp Klaudia 11/3, Dúl Panka 11/9.

Olivais F.C.: Ana Radovic 24/6, Latinka Dusanic 14, Artémis Leonor Barbosa Afonso 8.