Női NB I: A ZTE otthonában győzött a Csata
13
2019
2019. október 13.  |  10:00

A hazai élvonal 4. fordulójának nyitó mérkőzésén a TFSE-MTK 89-75-ös győzelmet aratott a PINKK Pécsi 424 otthonában.

A pontgazdag találkozón az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 3-4 egységnél nem alakult ki nagyobb különbség. 10 perc után 22-21-re ment a PINKK. A második szakaszban sem változott a játék képe. A TFSE előtt 32-27-nél adódott esély nagyobb előnyt kialakítani, a félidő hajrája azonban a hazaiaknak sikerült jobban, akik így a nagyszünetre 41-40-re fordítottak. Az első 20 percben összesen 10 triplát értékesítettek a csapatok.

A harmadik negyed első találatát még a PINKK szerezte, majd egy 12-2-es futással 52-45-re fordított a TFSE-MTK. Innentől már végig Magyar Bianka tanítványai játrak előrébb. A PINKK-nek 56-54-nél akadt egy fellángolása. A játékrész végére viszont 63-56-ra ellépett a TFSE. A záró szakaszban 15 egység volt a legnagyobb differencia a felek között. A TFSE magabiztos 89-75-ös győzelmet aratott és ezzel már második sikerét ünnepelhette az élvonal újonca.

Eredmény

PINKK-Pécsi 424 – TFSE-MTK 75-89 (22-21, 19-19, 15-23, 19-26)

Legjobb dobók

PINKK-Pécsi 424: Shenita Landry 21, Vári Zita 15/12, Tetiana Yurkevichus 14/6.

TFSE-MTK:  Chanise Jenkins 27/15, Alisia Jenkins 20, Süle Krisztina 15/3.

A hazai élvonal 4. fordulójában az UNI Győr – MÉLY-ÚT 82-68-ra legyőzte a PEAC-Pécs együttesét.

Két Európa Kupa résztvevő csapatunk mérte össze az erejét. A PEAC-nál a szakmai stáb a szerdai szekszárdi mérkőzéshez hasonlóan nem számíthatott Maegan Conwright játékára. A hiányában is azonban az első negyedben tudták a pécsiek a lépést tartani. Fej-fej mellett haladtak a csapatok és 10 perc után 21-21 állt az eredményjelzőn.

A második szakaszban a félidőig 20 pontot jegyző Zofia Hruscakova vezetésével fokozatosan növelte előnyét a Győr. A szlovák center mellett Sandra Ygueravide is megvillant. Éppen a büntetőjével érte el a 10 pontot a differencia. A félidőt azonban egy pécsi tripla zárta, így 20 perc után 43-36-os állást rögzíthettünk.

A harmadik negyed hozta el a döntést, amikor a Győr hasonlóan hatékonyan védekezett, mint a DVTK elleni szerdai bravúrja második félidejében. A játékrész első felében még 10 pont környékén mozgott a differencia. Végül 54-44 után 11-2-es futással duplázta meg előnyét Milos Pavlovic gárdája. A 65-46-ról induló záró szakaszban 14 15 pont környékén állandósult a differencia. Végül 82-68-as hazai siker született.

Eredmény

UNI Győr – MÉLY-ÚT – PEAC-Pécs 82-68 (21-21, 22-15, 22-10, 17-22)

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Zofia Hruscakova 22/3, Sandra Ygueravide 15/6, Papp Klaudia 14/6.

PEAC-Pécs: Taisiia Udodenko 18/3, Szabó Fanni 18/3, Cierra Bravard 15/3.

------------------

Lejátszotta a szerdai Euroliga rajt előtt utolsó bajnoki mérkőzését a Sopron Basket. Gáspár Dávid együttese végig vezetve magabiztos 82-46-os sikert aratott az ELTE-BEAC Újbuda felett.

Az első negyed még szorosabban alakult. A Sopron Basket 7-2-vel kezdett, majd 14-7-re is vezetett. Ezt követően azonban 16-14-re felzárkózott a BEAC. Azóta már tudjuk, hogy ennél közelebb a fővárosiak nem kerültek. A 19-14-ről induló második etapot ugyanis 12-0-val kezdte a Sopron és az ekkor megszerzett előnye megalapozta a folytatást. A félidőben már 44-24-re vezetett a címvédő. Határ Bernadett 10, Aleksandra Crvendakić 9 pontnál járt. Talán ennél is fontosabb a soproniak nyolc szerzett labdája, hiszen az ezekből elért találatok jelentették a döntő differenciát.

A harmadik negyedben 20 pont környékén állt be a különbség. A játákrész közepén egy időkérést követően láthattunk egy soproni sorcserét. Az Euroliga rajtra készülő magyar bajnoknál Gáspár Dávid bő rotációt alkamazott. 23 perc 18 másodpercnél (Aleksandra Crvendakić) többet senki nem töltött a pályán és 10 játékosnak is átlépték percei a 15-öt. A záró szakasznak 60-40-ről vágtak neki a felek. Felszabadult játékkal, könnyű pontokat elérve ezt a szakaszt 22-6-ra nyerte a Sopron és így alakult ki a végeredményben megjelenő nagyobb differencia.

Eredmény

Sopron Basket – ELTE-BEAC Újbuda 82-46 (19-14, 25-10, 16-16, 22-6)

Sopron Basket: Határ Bernadett 15, Tina Krajisnik 13, Aleksandra Crvendakić 12, Dubei Debóra 12/3, Jelena Brooks 12.

ELTE-BEAC Újbuda: Abigail Fogg 12, Mérész Beatrix 7,  Laklóth Anna 5, Benka Sára 5/3.

----------------

A 4. forduló szombati játéknapjának záró mérkőzésén az NKE-FCSM Csata 89-73-as győzelmet aratott a ZTE NKK otthonában.

Ellentétes helyzetből várták a csapatok a szombati nap rangadóját. Az elmúlt egy hét a ZTE számára két sikert hozott, míg a Csata a nyitó forduló óta nem lépett pályára. Ez a szünet azonban nem érződött Tursics Krisztián tanítványain. Nagy ritmust diktálva a fordulatos első negyed hajrájában 9-2-es futással 27-17-re ellépett a Csata. A második etapot Lelik Réka 5 pontja vezette fel, majd a játékrész közepén Emma Cannon duplájával 44-24-nél már a 20 egységet elérte a differencia. Ez a félidőig megmaradt a felek között. A nagyszünetben 53-33 állt az eredményjelzőn.

Az első 20 percben az NKE-FCSM Csata nyolc triplát értékesített. Gustafson 11, Friskovec és Cannon 10-10 pontnál járt. A harmadik negyed első felében maradt a 20 pontos különbség. A ZTE azonban nem adta fel és 62-42 után 7-0 futást mutattak be a hazaiak. Tursics Krisztián időt is kért és végül innen újra leszakította riválisát a Csata. A 71-53-ról induló záró szakasz elején 74-61-re felzárkózott a ZTE, majd 80-68-nál és 82-70-nél még 12 egységre megközelítette riválisát. Ennél azonban közelebb nem kerültek a hazaiak. Az NKE-FCSM Csata 89-73-as sikert aratott.