Női NB I: Dominált a Sopron a fővárosban
Sep
2019
2019. szeptember 28.  |  22:05
Magabiztos szekszárdi győzelem

Fordulatos játékot hozott az első 15 perc. Kezdetben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd az első negyedben 10-10 után 18-10-re ellépett a ZTE. Ebből az előnyből 4 pont a játékrész végére is megmaradt. A második szakaszt a szekszárdiak indították 7-0-val és átvették a vezetést. Sokáig nem alakult ki jelentős differencia. A félidő hajrája viszont egyértelműen a hazaiaknak sikerült jobban, akik 33-30 után 12-5-ös szériával zárták az első 20 percet.

A félidei statisztikát figyelve Dojkic 12, Ruzickova 11, Marshall 10 pontnál járt szekszárdi oldalon. A hazaiak 31 mezőnykísérletéből 17 sikeres volt, amihez 22-18-as lepattanócsata párosult.

A harmadik negyedben is hasonlóan eredményes támadásokat vezetett a KSC, így 13-15 pont között állandósította előnyét. A záró szakasznak 65-47-ről vágtak neki a felek. Itt már nem volt kérdés a győztes kikéte. Támadásban Studer Ágnes és Erica McCall is megvillant, végül 24-15-re nyerte ezt a 10 percet a Szekszárd. A mérkőzés pedig 89-62-es hazai sikert hozott - írta a wbasket.hu.

Atomerőmű KSC Szekszárd – ZTE NKK 89-62 (16-20, 29-15, 20-12, 24-15)

Szekszárd: Studer Á. 16/6, Dojkic 20/6, Vincze 2, Ruzicková 15, Kiss 2. Csere: Miklós, Marshall 15, McCall 11, Bálint 5/3, Theodoreán 3/3, Studer Zs.

ZTE: Nagy 11/9, Kovács 7/3, Burkholder 13, Hayes 16, Horti 4. Csere: Horváth Fru., Ndiba 9, Delics 2, Kuttor, Dömötör.

Papírforma: Fölényes ceglédi siker

Az egyoldalú találkozón a Cegléd már az első negyedben 8-6 után állva hagyta riválisát. Az első szakasz végén 18-10-es ceglédi vezetést regisztrálhattunk. A második negyedben hat percen át a pécsiek mindössze egy duplát értékesítettek és ez idő alatt 27-12-re ellépett a CEKK. Nem kellett sokat várni és 20 egység fölé nőtt a differencia. A félidőben pedig 47-20-as állást rögzíthettünk.

Az első 20 percet követően a statisztikai lapon az 50%-os hazai dobóforma mellett a ceglédiek 12 szerzett labdáját kell kiemelni. Ezekből könnyű pontokat ért el Gabriel Carrasco gárdája. A játék képe a harmadik negyedben sem változott. A differencia a játékrész közepén már a 40 pontot ostromolta. A 71-37-ről induló záró szakaszban pedig át is lépte. A CEKK végül Brezinova 17 pontjával, illetve Higgins 14 pont, 16 lepattanós dupla-duplájával 92-53-as sikert aratott - írta a wbasket.hu.

VBW CEKK Cegléd - PINKK Pécsi 424 92-53 (18-10, 29-10, 24-17, 21-16)

Cegléd
V.: Papp, Lengyel, Sörlei

Cegléd: Gorjanácz 9/6, Higgins 14, Brezinova 19/3, Swanier 11, Szirony 4. Csere: Stankiewicz 11, Kobolák 9/3, Viszmeg 2, Filipowicz, Király, Böröndy 13/3, Révész.

PINKK: Landry 19, Vári 9/6, Szűcs L. 5, Yurkevichus 6, Tenyér 3. Csere: Horváth, Szabó, Zsilinszki 2, Puch, Kovács 9.

Dominált a Sopron a fővárosban

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, négy pont volt a legnagyobb különbség a felek között. 10 perc játékot követően 19-18-ra ment a Sopron. A második negyedet Varga Alíz és Lelik Réka triplaváltása vezette fel, majd fokozatosan a Sopron került lépéselőnybe. Briann January tripláját követően 29-21-nél már Tursics Krisztián időkérése szakította meg a játékot. A félidőig azonban tovább növelte előnyét a Sopron. Végül 43-25-ről vonulhattak a hosszabb pihenőre a csapatok.

A harmadik negyed elején három perc alatt összesen öt triplát láthattunk. Ezeken azonban igazságosan megosztoztak a felek, így maradt a 20 pont környéki differencia. A címvédő legnagyobb előnye 25 egyég volt, mely először az ihletett formában játszó Aleksandra Crvendakic hármasát követően 63-48-nál alakult ki. Ez volt az Európa-bajnoki bronzérmes klasszis 17. pontja és a csapatának a 7. triplája ezen az estén.

Az NKE-FCSM Csata tartását dícséri, hogy a záró szakaszban nem engedte el a meccset és mindent megtett a felzárkózásért. Megan Gustafson például egymaga 11 pontot szerzett ekkor. A soproni siker ugyan nem forgott veszélyben, de Gáspár Dávid időt kért, hogy rendezze a gondolatokat a címvédőnél. A legszorosabb állást 74-59-nél regisztrálhattuk. A Sopron Basket végül Jelena Brooks 20 és Aleksandra Crvendakic 17 pontjával 81-63-as sikert aratott - írta a wbasket.hu.

NKE-FCSM Csata - Sopron Basket 63-81 (18-19, 7-24, 17-24, 21-14)

Budapest, 200 néző

NKE-FCSM Csata: Horváth B. 8, Cannon 13/3, Lelik 11/3, Friskovec 11/6, Gustafson 17. Cs.: Radócz 3/3, Angyal -, Mányoky R. -, Boros -.

Sopron Basket: Fegyverneky 8, Czukor 2, Crvendakic 17/3, Brooks 20/12, Krajisnik 2. Cs.: Dubei 11/3, January 8/6, Weninger 5/3, Varga A. 5/3, Határ 3.