Férfi NB I: Vereséggel kezdett az újonc Körmenden
Sep
2019
2019. szeptember 28.  |  21:45
Vereséggel kezdett az újonc Körmenden

A felkészüli időszakban végig látszott, hogy jó csapat formálódik Körmenden. Keller és Edwards személyében két nagyágyú megszerzésével zárták az átigazolási szezont, és a fiatal magyar játékosaik is egyre nagyobb szerepet kaptak. Az OSE Lions szintén játszott jó meccseket a felkészülés alatt, de a bajnokságnak óvatosan, az újoncok bizonytalanságával vágott neki.

A vasiak nem “kedveskedtek” a vendégekkel. Az első perctől kezdve diktálták a tempót. Turner, Keller és Taylor megszolgálta a pénzét, igazi vezérek voltak, termelték a pontokat. Gyorsan közé került a tíz, a nagyszünetre pedig már gyakorlatilag el is döntötte a Körmend. 52-31-es állással vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőre sem fogyott el a hazaiak lendülete. Jöttek Ferencz és Kastrati kosarai is, míg a másik oldalon csak Bozsovics tudta tartani a tempót. Az utolsó negyed előtt már 71-43 volt az eredményjelzőn.

A végére még megrázta magát az OSE – amely küzdeni tudásból a nagyarányú vereség ellenére is jelesre vizsgázott –, de ez csak arra volt elég, hogy elmondhassa: negyedet nyert a tavalyi ezüstérmes otthonában.

Az Egis Körmend fölényes győzelme megérdemelt, míg az OSE a következő fordulóban hazai pályán javíthat. Az ottani sikerhez azonban elengedhetetlen, hogy a légiósok teljesítménye feljavuljon - írta a BB1.hu.

Egis Körmend – OSE Lions 84-63 (22-10, 30-21, 19-12, 13-20)

Bajnokság, 1. forduló
Körmend Városi Sportcsarnok
V: Tőzsér D., Török R., Kulcsár T. (Forrai S.)

Egis Körmend: Turner 15/3, Edwards 3, Oroszi -, Varnado 10, Keller 12/3. Cserék: Taylor 14, Kastrati 15/3, Takács K. -, Németh Á. 4, Ferencz 11/3, Kiss M. -.

OSE Lions: Abell 13, Washington -, Zsiros 3/3, Rizvic 6, Bozsovics 14. Cserék: Illés 3/3, Garamvölgyi 7/3, Mohácsi 10/3, Demeter 6, Nshimba 1.

Remek első félidő után megizzadt a sikerért a Sopron

A bemutatásnál nagy tapsot kapott az előző évadban még Jászberényben szereplő irányító, Damier Pitts.

Reed középtávolijára Carter válaszolt közelről. Eleinte a hazaiak diktálták a tempót, 8-8-nál lett egál, majd a negyed derekán Carter egy 2+1-es akcióval fordított. Pillanatok alatt 9-0-át ment a Sopron, Lazics 8-15-nél időt kért. Hiába, a Thompson-Carter-Pitts trió vezérletével a különbség tovább, kétszámjegyűre nőtt (14-26). Az első negyedet Staten kosara zárta, ezzel újra benéztek tíz alá a berényiek (18-26).

Staten újra betalált, ezzel már „csak” hat volt a különbség. A három soproni légiós azonban továbbra is megoldhatatlan feladatot jelentett a hazaiaknak, így visszaállt a vendégek fölénye. 23-39-nél, két perccel a félidő vége előtt, megint időt kért a JKSE. Pitts elég rendesen elkapta a fonalat, a lényegi dolgok nem változtak, a félidőben 25-41 volt az állás. A Sopron egész jól, közel 50 %-kal dobott, pedig távolról egyik csapatnak sem ment (2/10 – 2/10).

Panteics kosarára Pitts és Carter válaszolt a fordulás után. A Staten-Reed duó jóvoltából próbálkozott zárkózni a Jászberény, amely a 26. percre újra tízen belülre került (38-47). Sőt, egyre csak közeledett. Hatalmas fordulatot hozott a harmadik negyed, amit 20-8-ra megnyert a Lazics-legénység, amely ezzel visszajött a meccsbe. Elveszítette a fonalat az SKC, teljesen nyitott maradt minden kérdés az utolsó felvonás előtt (45-49).

Supola beütötte negyedik faultját, kisvártatva Alekszandrov is a kipontozódás szélére került. Pantelics kosarával pedig már csak kettő volt közte (51-53). Hát még, ha még a ráadás büntetőt is bedobta volna… Ami késik, nem múlik, a JKSE legújabb szerzeménye, Miller első kosarát pont a legjobbkor szerezte meg, ezzel hosszú idő után újra a hazaiak vezettek. Nem csoda, hogy 55-54-nél időt kért Sabáli. Megrázta magát a csapata, de nem adták fel Pantelicsék. Igaz a hazaiak szerb centere rövid időn belül két technikait kapott, így kiállították a játékvezetők.

Kevesebb, mint két perc volt hátra, amikor 61-66-nál újra vendég timeout következett. A sajtot már nem engedték kiénekelni a szájukból a vendégek, akik az első félidő alapján megérdemelten nyertek, de azért a második játékrészben meg kellett izzadniuk a sikerért - írta a BB1.hu.

Jászberényi KSE - Sopron KC 66-76 (18-26, 7-15, 20-8, 21-27)

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola, 800 néző
V.: Praksch P., Söjtöry T., Pozsonyi L. (dr. Páli K.)

JKSE: Staten 15, Reed 12/6, Mészáros -, Alekszandrov 15/9, Pantelics 8. Csere: Miller 2, Brbaklics 14, Ruják -, Peringer -.

Sopron: Pitts 29/6, Thompson 10, Supola 8, Rivers 5, Carter 15. Csere: Takács 2, Jones 7/3, Molnár -, Fazekas -, Werner -.

Harris vezérletével nyert a Paks

Djuraszovics közeli kosarával indult a találkozó, amelyre Lóránt válaszolt egy középtávolival. A negyed derekán Thomas duplája után ellépni látszott a Kecskemét (5. perc: 11-15), azonban a csereként beállt régi-új ismerős, Faust nagyot lendített a paksiak játékán és megfordította az állást (27-20).

A második játékrészben Evans triplája után 10 is volt közte, de Wittmann és Révész visszahozta az övéit és a 13. percben már csak négy volt a különbség. Ezután Djeraszimovics percei következtek, aki csapata legeredményesebb játékosa volt az első 20 perc után a maga 17/6 pontjával. A nagyszünetre egy labdányi különbségre tornászta fel magát végül a KTE (48-45).

A fordulás után Evans kezdte meg a pontgyártást, de Wittmann ziccere után maradt a minimális különbség. Sőt, a magyar válogatott irányító újabb kosara után már 54-54 volt az eredményjelzőn 23 perc játék elteltével. Több támadásnyi gólcsend után Evans talált be egy 2+1-es akcióval, amire két gyors tripla érkezett a túloldalon, így átvette a vezetést a Kecskemét (27. perc: 61-64). Ezután azonban csak két pont érkezett a vendégoldalról, így 68-66-os eredménnyel várták a csapatok a negyedik negyedet.

A záró felvonás elején sem látszódott még, hogy melyik gárda tud ellépni a másiktól. Akár a Kecskemét, akár a Paks dobott kosarat, mindig jött rá válasz. Aztán érkezett Harris és zsinórban szerzett 4 pontot, ezért 7 perccel a vége előtt időt kellett kérnie Forray Gábornak. A hazaiak hátvédjét azonban ez sem állította meg, újabb triplájával héttel húzott el a Paks. Innen már nem tudott visszajönni a Kecskemét, az ASE győzött a végig kiélezett találkozón.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy az Atomerőmű SE a jegybevétel teljes összegét felajánlja Gereben Lívia felépülésének támogatása céljából - írta a BB1.hu.

Atomerőmű SE - KTE-Duna Aszfalt 90-84 (27-20, 21-25, 20-21, 22-18)

Paks, ASE Sportcsarnok
V.: Benczur Tamás, Minár László, Nyilas István (Faidt Mihály)

Paks: Kovács 9/6, Evans 15/6, Harris 22/12, Coleman 14/3, Lóránt 14. Csere: Faust 12/3, Szalai -, Porter 4, Kis -.

KTE: Wittmann 23/9, Vukcsevics -, Djeraszimovics 20/6, Djuraszovics 20/6, Karahodzsics 8. Csere: Thomas 8, Molnár -, Révész 5.

Kovács Adrián győzelemmel debütált az A-csoportban

Borisové volt az első kosár, de Ponjavics vezérletével fordított a Kaposvár. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a védekezéssel mindkét oldalon akadtak gondok. Hiába volt pontosabb a hazai együttes, 17-19-es eredménnyel zárult az első negyed. Rengeteg volt a technikai hiba és az eladott labdák száma (9-8).

A folytatásban 8-2-vel hamar visszavette az előnyt a DEAC (25-21). Borisov és Manigat volt a vezér, egy darabig úgy tűnt, nem tud váltani a Kaposvár. Aztán mégis. Dramicsanin rákapcsolt (35-33). A félidőre 39-39-es döntetlennel mehettek pihenni a csapatok.

A szünet után villámrajtot vettek a hajdúságiak, továbbra is a Manigat-Borisov duó volt elemében, egy 13-3-as szériának köszönhetően elkezdett nyílni az olló (52-42). Ponjavics ellen ítéltek sportszerűtlent, állandósul a különbség, továbbra is jól dobott mindkét együttes. 64-54-ről indult a záró felvonás.

Hendlein 5-0-val megfelezte a különbséget. A 34. percben, 69-63-nál időt kért Kovács Adrián. Hiába. Hendlein tarthatatlan volt, sikerült fordítania a KKK-nak, 71-72-nél megint felmutatta a T-betűt. A végére Tóth Ádám is belelendült és Manigattal karöltve megőrizték a győzelmet Debrecennek - írta a BB1.hu.

DEAC - Kaposvári KK 81-79 (17-19, 22-20, 25-15, 17-25)