Női NB I: A PEAC győzelmével kezdődött az idény
27
Sep
2019
2019. szeptember 27.  |  09:40
A találkozó első perceiben még a BEAC került kisebb előnybe, majd 9-6 után 8-0-s sorozattal fordított a PEAC. Az első negyedben innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok. 10 perc után 19-18-ra mentek a hazaiak.

A második negyedben sem alakult ki nagy különbség. Kezdetben a PEAC járt előrébb pár ponttal, 25-25-nél viszont egyenlített a BEAC. Ezt kövezően újra a hazaiak kerültek lépéselőnybe és a különbség a 6 pontot is elérte. A félidőre ebből négy maradt Meszlényi Róbert tanítványainak a javára, amikor 37-33-as állást rögzíthettünk.

A harmadik negyed hozta el a döntő fordulatot, miután 11-2-vel indítottak a pécsiek. Balogh Judit együttese a folytatásban már nem tudott a lélektani a 10 pont alá bejönni. Mérész Beatrix hiányában a festékben is nőtt az olló a felek között. Sőt, a negyed végére 62-40-re ellépett a PEAC.

A záró szakaszban már mindkét szakmai stáb igyekezett minden bevethető játékosának lehetőséget biztosítani. Végül 84-48-as pécsi siker született. Taisiia Udodenko 16, Meagen Conwright 14 ponttal lett a győztes gárda legeredményesebbje. A BEAC-nál Szabó Dóra jutott 16 pontig - írta a wbasket.hu.

PEAC-Pécs – ELTE BEAC Újbuda 84-48 (19-18, 18-15, 25-7, 22-8)