NB I B: Beindult a Budafok, taroltak az újoncok
26
Sep
2019
2019. szeptember 26.  |  11:10
A rekordbajnok Honvéd fölényes hazai legyőzése után az élvonalból kieső TF-BP otthonában is diadalmaskodott a Budafok, mondhatni tehát, hogy Károly Máté alakulata repülőrajtot vett a piros csoportban. A zöldben mindhárom újonc együttes saját pályáján debütált, s mindhárom győzött is: a Cegléd a pirosból kieső Bonyhádot, a Szolnok a Pápát, az NKA Pécs pedig a Győrt győzte le.

TF-BP - Budafok 66-74

A Budafok ott folytatta, ahol a Honvéd fölényes legyőzésénél abbahagyta: szinte állva hagyta az élvonalból kieső, ám jelentősen átalakuló hazai gárdát, a nyitó etap közepén Kovács Soma (24/6 pont, 9 lepattanó) vezérletével 12-2-re vezettek a vendégek. A szakasz második felében hazai oldalon is egy Kovács, jelesül Barnabás (9/9 pont) lépett elő vezérré, két triplájával egy 8-2-es rohamot vezényelt, ezzel zárkóztak a hazaiak. A második etap közepéig tartotta szűk előnyét a Budafok, ám a szakasz közepén a Czura Attila (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó, gólpassz és eladott labda)-Timkó Norbert (22 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) duó vezérletével egy 7-0-lal fordítottak a hazaiak. A félidő hajrájában Puszta Dávid (15/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz) lépett elő vezérré budafoki oldalon, egy 9-2-vel visszavették a vezetést a vendégek, ám a fordulatokban gazdag első 20 perc végül döntetlennel zárult.

Ahogy a meccs, a második félidő elején is Kovács S. sziporkázott, s ismét 12-2-vel kezdett a Budafok. A szakasz második felében Timkó révén ugyan kiegyenlítetté tette a játékot a TF, de állandósult a 10 pont körüli vendég előny. A záró etapot 8-2-vel kezdve 3 pontra felzárkózott a hazai együttes, a szakasz közepén azonban elsősorban Puszta, valamint Horváth Márton (12 pont, 4 lepattanó) és Fehér Csaba (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 gólpassz) jóvoltából egy 14-4-es rohammal a Budafok végképp "lerázta" vendéglátóját, amely a hajrában Somogyfoki Péter (11/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével valamit "kozmetikázva" vereségén 10 ponton belülre került, de a Budafok sikerét nem tudta kétségessé tenni.

Ceglédi KE - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 85-76

Az NB II-ből feljutó és a piros csoportból kieső összecsapásán a nyitó etap nagy részében a hazaiak vezettek, ám a szakasz hajrájában egy 8-1-gyel fordított a Tömösváry Máté (10 pont, 4 lepattanó) vezette Bonyhád. A második szakasz első felében a Cegléd Tóth Zoltán (29/15 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) vezetésével valósággal átrohant a Bonyhádon, s az ekkor bemutatott 16-2-es száguldással 13 pontos előnyt szerzett szünetre. Térfélcsere után Kovács Barnabás (19 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda) és Fekete Viktor (16/9 pont, 3 lepattanó) jóvoltából gond nélkül tartotta 15 pont körüli előnyét a hazai gárda. A szakasz hajrájában Papp Péter (18/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) kosaraira és Pupp Bence (6-6 pont - 8 mezőnykísérlet - és lepattanó, 8 gólpassz) mezőnymunkájára építve egy 8-2-vel 10 ponton belülre kerültek a vendégek. A záró etapban Pajor Dávid (12 pont - 15 mezőnykísérlet) jóvoltából a Bonyhád továbbra sem "engedte el" az újoncot, sőt, a közepén egy 11-2-vel 2 pontra feljött, de a végjátékban a Cegléd újítani tudott, s egy 7-0-lal megnyerte a találkozót.

SMAFC - EKE Eger KOK 81-63

Az első negyed hajrájáig kiegyenlített volt a játék, majd a 9. és a 11. perc között egy 9-2-es rohamot "elővezetve" elléptek a nyitó etapban a rutinos Panta István (19/3 pont, 5 lepattanó) vezette hazaiak. Máté Balázs (23/18 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda) hamar "visszahozta" az egrieket, de Soós Bence (11/9 pont, 3 lepattanó) triplával, druszája, Czukor (21/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) pedig büntetőkkel "tett róla", hogy fordítani ne tudjanak a vendégek. A félidőt 6-2-vel zárva 8 pontos előnnyel fordult a SMAFC.

Térfélcsere után hamar 10 pont fölé nőtt a különbség, majd tartotta előnyét a házigazda. A harmadik negyed közepén 17 pontosra nőtt a különbség, ám a szakasz második felében Máté, s a mellé eredményességben "felnövő" Ungi Keve (14 pont) találatai révén egy 8-0-lal hamar 10 ponton belülre került az EKE. A záró etap előtt 7 pontra feljöttek a vendégek. A befejező szakaszt Kovács Benedek (10 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével 10-2-vel kezdve 15 ponttal elhúzott a SMAFC, s a végén Bakk Krisztián (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) pontjai révén közel 20 ponttal győzte le az ellenfele üldözésébe a végére belefáradó egrieket.

Óbudai Kaszások - KTE Duna Aszfalt U23 65-61

A küzdelmes nyitó etap hajrájáig váltva vezettek a felek, majd a szakasz utolsó másfél percében egy 6-0-lal megugrott a vendéglátó gárda. A második negyedet 5-0-lal kezdve hamar egalizált a Kecskemét, ám a szakasz közepén a remek dobóformát kifogó Vámos László (23/21 pont - 7/9 tripla -, 6 lepattanó), valamint Ondima Olivér (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda) és Steve Rosemond (10-10 pont és lepattanó, 6-6 gólpassz és szerzett, 7 eladott labda) révén egy 10-0-s hazai rohamot vezényelt a hazai gárda, amelynek köszönhetően szünetben 6-tal "ment" a Kaszások csapata. A második félidőt 8-2-vel kezdve bő 4 perc alatt megduplázta előnyét az Óbuda, sőt ez a szakasz közepén 15 pontosra nőtt.

Ezt követően inkább a küzdelem dominált, a hazai gárda "megállt" támadásban, s a KTE egységes csapatjátékkal, elsősorban Molnár Dániel (16/12 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Lukács Döme (13/6 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Kucsera Dániel (13 pont, 4 lepattanó) és Fülöp Bence (11 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) révén 10 ponton belülre került. A záró etapban Bencsik Barnabás (13/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) találatainak köszönhetően állandósult a 10 pont körüli hazai vezetés. A végjátékban Molnár villanásaival egy 10-2-vel 2 pontra feljött a Kecskemét, de Rosemond büntetőkkel bebiztosította a hazai sikert.

Omnia Pub&Food Békés - Vásárhelyi Kosársuli 89-77

A hibátlan első félidőt (5/5 dupla, 4/4 tripla, 1/1 büntető) hozó Danijel Krsztics (34/18 pont, 3 eladott labda) valamint Koma Dániel (26 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) remek játékára építve szerzett az idén kieső Békés 6 pontos előnyt a piros csoporttól tavaly búcsúzó vásárhelyiek ellen. A vendégeket az első félidőben Molnár Bence (18/3 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Varga Ákos (17/6 pont, 10 lepattanó) tartotta versenyben.

Térfélcsere után hamar 10 pontosra nőtt a hazai előny, ám egységes csapatjátékkal - felnőtt a feladathoz Kovács József (11/6 pont, 9 lepattanó), Hargitai Krisztián (10 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) és Perák Denis (10 pont, 4 lepattanó) -, egy 10-0-s rohammal ledolgozta hátrányát a Hódmezővásárhely, amely a szakasz végén Varga triplájával át is vette a vezetést. A záró etap első négy és fél percét 13-5-re nyerte a Békés, amelyben e kritikus időszakban a rutinos irányító, Kertész Dániel (11/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) szerzett fontos pontokat. A remeklő Krsztics a 36. percben hibázta el első kísérletét, de a záró etap első felének nagy hazai rohama után már nem tudott újítani a Vásárhely, így a Békés győzelemmel kezdte zöld csoportos szereplését.

Szolnoki Olaj KK U23 - Concordia MOTAX KC Pápa 72-58

Frank Áron (12/3 pont, 9 lepattanó, 7 eladott labda) vezérletével parádésan kezdtek a szolnoki fiatalok, akik 18-7-re vezettek a 6. perc végén. A szakasz hajrájában kiegyenlítetté tette a játékot a Pápa. A második etapot egységes csapatjátékkal, s 12-3-mal indítva közel 20 pontosra növelte előnyét a Szolnok. A vendégeket Sonyák Béla (17/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) egymaga próbálta inkább kevesebb, mint több sikerrel versenyben tartani. A szakasz közepén mások is feliratkoztak a pontszerzők közé a vendégektől, s egy 12-0-lal szorossá tette a meccset a Pápa a támadásban megtorpanó hazaiak ellen. A félidő hazai kosárral, s 8 pontos szolnoki vezetéssel zárult.

A második félidő elején Rudner Gábor (12/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Csák Bence (11/3 pont, 4 lepattanó) lépett elő vezérré hazai részről, s eredményessége révén újra 10 pont fölé nőtt a különbség. Sőt, a szakasz közepén 15-tel "mentek" a hazaiak, ezt követően állandósult a 10 és 15 pont közötti szolnoki vezetés. A záró etap közepén egy Samuel Taiwo (13 pont, 15 lepattanó, 2 blokk) vezette 7-0-lal közel 20 pontosra nőtt a lepattanózást végül 45-34-re nyerő Olaj-fiatalok előnye, s ezzel eldőlt a mérkőzés, magabiztos győzelemmel kezdett az újonc.

Pécsi NKA - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 96-69

Nekiesett az újonc a meglepő módon eléggé megilletődötten kezdő győri együttesnek, a nyitó etap közepén 16-4-re vezettek a leginkább Aleksza Dobrijevics (18/3 pont, 13 lepattanó, 5 eladott labda, 2 blokk) találataira alapozó pécsiek. Bár volt egy 6-0-s fellángolásuk a győrieknek, végül 9 pontos hazai előnnyel zárult a nyitó etap. A második elején váltva estek a kosarak, majd a szakasz közepén a Csaba György (16 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) - Gáll Dominik (13/9 pont) - Rátvay Balázs (17 pont, 4 lepattanó) trió révén egy 9-0-lal 2 pontra felzárkóztak a vendégek. Benke Krisztián (8/6 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) két triplája lendítette át a holtponton a hazaiakat, akik újból elléptek, de még a szünet előtt 4 pontra visszajött a Győr - úgy, hogy a hazaiak kétszer annyi lepattanót szedtek az első félidőben, mint ellenfelük (28-14).

A második félidő elején Vukas Vanja vezérletével egy 13-4-es bő három perccel újfent 10 pont fölé hizlalta előnyét az NKA. A szakasz közepén ugyan egy 7-1-gyel 10-re feljött a Győr, de a hazaiak újítani tudtak, s 15 pontos előnnyel várhatták a záró 10 percet. Ezt Scherer Bálint (12/6 pont, 5 lepattanó) és Meleg Gergő (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 blokk) jóvoltából 10-2-vel kezdve 20 pont fölé növelték a különbséget a hazaiak, s ezzel egyben el is döntötték a találkozót a maguk javára. A végére a Győr szétesett, s abban, hogy a lefújáskor közel 30 pont tátongott a felek között, hazai részről az 51-32-re megnyert lepattanózásnak és a nagy mezőnymunkát végző Fülöp Zsombornak (11/3 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) is jelentős szerepe volt.