Győzelemmel kezdte a Falco a BL-selejtezőt
18
Sep
2019
2019. szeptember 18.  |  08:00

Lassú kezdés, erős folytatás. Érződött a magyar bajnokság aranyérmesén a „szezon eleji” forma – bár Reddic zsákolásával indult a mérkőzés, négy perc játékot követően 4-8 állt az eredményjelzőn, döcögött a sárga-feketék gépezete. Az első játékrészben 5/16-os mezőnymutatóval végeztek a vasiak, a valamivel pontosabban kosarazó nagyváradiak be is húzták az etapot 17-12-re. A folytatásban Perl Zoltán vezérletével zárkózott a magyar együttes, majd Filipovity Márkó „bokatörő” visszalépős tempójával a vezetést is átvette Gasper Okorn alakulata (20-19). Lendületbe jött a Falco, öt és fél perc alatt 14-2-t futott a negyedben, időt is kellett kérnie a román csapatnak (26-19). Kintről nem ment a szombathelyieknek, 0/6-tal kezdtek, de közelebbről pontosak voltak, és megérdemelt előnnyel mehettek nagyszünetre (32-23).

A második félidő is hullámzó játékot hozott. A térfélcserét követően hamar tíz pont fölé kúszott a különbség, jól eloszlottak a pontok a hazai oldalon – nyolcan találtak be a gyűrűbe, aki pályára lépett, hozzátette a magáét (43-31). Benke rövid időn belül két triplát vágott be, majd Filipovity is hozzátett egyet, megtört tehát a jég a hárompontosokat illetően – el is húzott ellenfelétől a Falco, kezdett nyílni az olló (52-36). A két új szerzemény rendkívül aktív, sokoldalú játékkal debütált új csapatában, mind Benke, mind Filipovity kivette a részét a támadásokból és a védekezésből is – ennek eredményeképp kényelmes előnnyel várhatta a záró felvonást a magyar bajnok (62-44). Nem hagyta azonban magát a román aranyérmes, két perc alatt egy 6-0-s etappal zárkóztak Markovicék, időkérésre késztetve Okorn mestert. Némileg rendezte is sorait a magyar csapat, de érezhetően visszavettek a harmadik negyedben mutatott tempóból Perlék – 67-52-es állással érkeztünk az utolsó négy perchez. 2/16-tal triplázott az Oradea, és a kispadok csatájában sem a románok álltak jobban (19-33), mégis viszonylag közel tudtak maradni a sárga-feketékhez - Váradi hárompontosa nagyon jókor jött, hiszen egészen tíz pontig kapaszkodtak a vendégek (71-58). Az utolsó etap kapkodó szombathelyi játékot hozott - bár a győzelem nem forgott veszélyben, összességében néhány pont „benne maradt” az összecsapásban hazai oldalon, így nem teljesen elégedetten utazhat a pénteki visszavágóra Gasper Okorn alakulata.

Bajnokok Ligája, Első selejtezőkör, 1. mérkőzés

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - CSM CSU Oradea (román)  71-62 (12-17, 20-6, 30-21, 9-18)

Falco: Hooker 6, Washington -, Váradi 6/3, Filipovity 17/9, Reddic 9.
Csere: Perl 8, Benke 18/6, Krivacevic 2, Lake 5.

Oradea: Watson 11/3, Richard 10, Zekovic 12, Nikolescu 2, Valeika 8.
Csere: Barnette 2, Broussard 7/3, Markovic 8, Baciu 2.