3x3-as U18-as Eb: Nem sikerült a továbbjutás a fiúknak
07
Sep
2019
2019. szeptember 7.  |  17:05

A lányok tegnap 1-1-es mérleggel zártak, így bejutottak a grúziai 3x3-as U18-as Eb negyeddöntőjébe – ezúttal a fiúkon volt a sor, elsőként Oroszországgal mérkőzött Szarvas Gábor együttese. Jól kezdtek a magyarok, Orbán előbb büntetőből, majd egy messzire kitartott ziccerből talált be bő fél perc leforgása alatt (2-0). Ezt követően pontatlanná vált a játékunk, a következő öt pontot az oroszok szerezték - ismét Orbán vette vállára a csapatot egy duplával, hogy ne nőjön tovább a különbség (5-4). A többiek azonban támadásban nem tudtak igazán hozzátenni, egy újabb 7-0-s orosz roham után már 12-4-et mutatott az eredményjelző, a mérkőzés felénél jártunk ekkor. Bekaptunk egy távolit, majd a következő támadásból még egyet, nagyon meglépett az ellenfél. Meződi Patrik betörését követően Orbán büntetőzhetett, visszajöttünk tíz alá (16-7). Sok szabaddobást dobhattak a felek, hiszen korán kigyűltek az ehhez szükséges faultok – bár 18-11-re, majd 19-13-ra még feljöttünk, nem maradt esélyünk a győzelemre. 21-13-ra győzött Oroszország, így a második, Litvánia elleni mérkőzésre maradt a továbbjutás kiharcolásának lehetősége.

Ezúttal az ellenfél kezdett jobban, 5-2-re, majd 7-3-ra is elléptek a baltiak az első percekben - kintről és bentről egyaránt veszélyesen támadtak. A mieinknek ezzel szemben meggyűlt a baja a dobásokkal, a mérkőzés derekán három pontnál tartottak a fiúk, rengeteg dobást hibázva (3-11). Gilszki büntetőjével zárkóztunk, de tiszta dobóhelyzethez ritkán jutottunk, szép lassan távolodtak a litvánok, akik főként agilis betöréseikre építettek (6-16). Az utolsó percekben már minden mindegy alapon kísérletezhettünk a kétpontosokkal, de semmi nem ment be továbbra sem – 21-8-ra győzött Litvánia, így két vereséggel csoportja harmadik helyén zárt fiú válogatottunk.