Másodjára egy ponttal jobbnak bizonyultunk a cseheknél
11
2019
2019. augusztus 11.  |  18:00
U16-os lány válogatottunk tegnap másodjára is megmérkőzött Csehországgal a székesfehérvári MKOSZ-csarnokban. Mint ismert, a két együttes pénteken döntetlent ért el egymás ellen.

Ez a mérkőzés is szorosan alakult, az első negyedben egyetlen pontos előnyt szereztünk, ám a második felvonás már a cseheké volt, akik 7 ponttal vezettek a félidőben (20-27). A nagyszünetet követően nagyot fordult a játék összképe, 28-16-ra nyertük a harmadik negyedet, a végjátékban azonban megint a csehek vezettek. Ezúttal Renczes Rebeka lett főszereplő a legvégén, az ő duplájával végül 67-66-ra a mieink győztek.

Igor Skocovski szövetségi kapitány értékelése: "Érthetetlen volt az első félidő ritmustalansága a támadójátékunkban. Csak a szerencsének köszönhettük, hogy nem húzott el az ellenfél 20 ponttal. Túlerőltettük a mélységi játékot, és nagyon rossz helyzetekből akartunk kosarat szerezni. A félidőben átbeszéltük, hogy melyik arcát is kéne mutatni a csapatnak, majd a pályára kilépve ezt is láttuk. 5 triplát dobtunk a zóna ellen, nagyon jó ritmusunk volt, és átmentünk a cseheken. A mérkőzés végén megmutatták a lányok, hogy az agresszív cseh emberfogás ellen is tudnak jól játszani. Gratulálok a lányoknak, igazi csapatmunka volt ez a győzelem! Köszönjük a cseheknek a mérkőzéseket, remélem, hogy az Eb-n jó sokára találkozunk majd."