Tizedik lett a vb-n U19-es női válogatottunk
28
2019
2019. július 28.  |  13:25
U19-es női válogatottunk a mai napon egykori csoportellenfelével, Koreával találkozott, a tét a 9. hely volt Völgyi Péter csapata számára.

A mieink nagyszerűen kezdték a mérkőzést, Varga Alíz és Dombai Réka összjátékaival és pontjaival 8-0-val nyitottunk az első két percben. Varga nagyszerűen kosarazott a továbbiakban is, a koreaiak viszont felpörögtek, három triplát is beszórtak nagyon rövid időn belül, így a negyed felénél kiegyenlítettek (14-14). Angyal Barbara hármasával és Mányoky Réka kosarával léptünk meg újfent, de ellenfelünk nagyon szívósan küzdött, a 9. perc végén pedig először vezetett a meccs során (21-20). Angyal kettese zárta az első 10 percet, amelyet egy ponttal megnyertünk (21-22).

A második felvonást Kiss Angelika duplája nyitotta, de Jihyun Park és Sohee Lee révén újra Korea vezetett, időt kért Völgyi mester a 13. perc végén (25-24). Borzasztóan pontszegény volt ez a szakasz, de Dombai és Varga révén megint mi voltunk előnyben (25-28). Az újabb hullámzásban megint a koreaiaknál volt az előny, a félidő vége azonban a mieinké volt: Dombai kosara után Horváth Fruzsina, majd a játékrész legvégén Boros Júlia is betalált. Utóbbi a triplavonalon túlról volt eredményes, így 20 perc után 6 pontos fórral mehettünk a nagyszünetre (29-35).

Gyengén kezdtük a harmadik negyedet, két és fél perc sem telt el, és egy 9-0-val már Koreánál volt az előny, megint időt kellett kérnie Völgyinek (38-36). Hiába hívta magához övéit a magyar szövetségi kapitány, további 5 ponttal eddigi legnagyobb előnyét alakította ki az ázsiai együttes (43-36). A Kiss Angelika, Wentzel Nóra, Boros Júlia trió állt a mieink élére: előbb büntetőkkel, aztán Kiss ziccerével, Boros triplájával és Wentzel floaterével fordítottunk a 28. perc közepére (45-46). Wentzel egy triplát is beszórt a felvonás utolsó percében, de erre érkezett válasz a túloldalról is, 1 ponttal mentünk 10 perccel a vége előtt (48-49).

Koreai triplával és Mányoky kosarával indult a negyedik negyed. Továbbra is folytatódott a meccs eddigi menete: hullámzó volt a találkozó és rendkívül szoros. Varga vezetéshez juttatott minket, majd jött Sohee Lee öt gyors ponttal. 56-53-as koreai vezetésnél megálltak a csapatok, és erről a holtpontról ellenfelünk mozdult el Shin triplájával, érkezett az újabb Völgyi-időkérés (59-53). Sajnos tovább folytatódott az ázsiaiak jó sorozata, 5 perccel a vége előtt már 10 pont volt a lemaradásunk (63-53). Nagyon megálltunk támadásban, és bár 65-53 után a koreaiak is, ez rajtunk nem segített. Kiss duplájával és Mányoky hármasával mozdult meg valami, időt is kért Korea a 38. perc végén (65-58), de fordítani már nem volt időnk, 73-66-ra győzött az ázsiai gárda.