EYOF: Kikaptunk a csehektől
23
2019
2019. július 23.  |  16:57
U16-os lány válogatottunk második mérkőzését játszotta a mai napon a bakui Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. A mieink ellenfele Csehország volt.

Jobban kezdte a találkozót ellenfelünk, amely az első öt percben szerzett előnyét végigvitte a negyed során (21-16). Az igazán komoly hidegzuhany ezt követően ért minket: a második felvonásban egyértelműen Csehország irányított, amely 19 ponttal nyerte ezt a szakaszt, így a nagyszünetben már 24 pontnyi előnnyel rendelkezett (44-20). A fordulás után sikerült váltanunk, faragtunk is a hátrányból 9 pontot (60-45), de fordítani már nem tudtunk, végül 12 pontos cseh siker született (75-63).

Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál
Csoportkör, B csoport, 2. forduló
Baku, Azerbajdzsán

Csehország - Magyarország 75-63 (21-16, 23-4, 16-25, 15-18)

A csehek legjobb dobói: Brejchova 13/9, Knoflickova 12/6, Zdenkova 12/3, Miksikova 10.

Magyarország: Renczes 8, Dúl 6, Miklós 8, Krasovec 11, Telegdy 2. Csere: Sitku 5, Ferenczi -, Balogh 3, Pfeiffer -, Habling 9, Kuncz 6, Rakita 5/3.

Igor Skocovski szövetségi kapitány értékelése:

"Az első félidőben a cseh csapat a játék minden részében fölénk kerekedett. Elsősorban fizikálisan győztek le minket. Ez a fölény különösen a második negyedben volt érezhető, ahol mindössze 4 pontot tudtunk szerezni. A félidei öltözői megbeszélés után csapatunk új arcát mutatta. Sokkal több energiát és küzdést tettek a játékukba. A második félidőt megnyertük, de sajnos a mérkőzést nem tudtuk megfordítani. A mérkőzés utolsó 15 percében mindkét csapat hatalmasat küzdött és harcolt. Sajnos nekünk ebből tanulnunk kell, hogy nem kezdhetünk meccset ilyen puhán.

Holnap a szinten kellemetlen stílusú török csapattal játszunk a csoportunk második helyének megszerzéséért."