Hullámzó meccsen vereség a hollandoktól
21
2019
2019. július 21.  |  17:18
A magyar U20-as lány válogatott ma délután újabb edzőmérkőzést játszott Hollandia korosztályos csapatával - tegnap 87-77-re győztek a mieink.

Ellenfelünk jobban kezdett, Driessen és Lutje vezetésével folyamatosan előnyben kosarazott, de nem nagyon maradtunk le a hollandoktól, sokáig ott voltunk a nyakukban. Az utolsó bő egy percben viszont két hármast is kaptunk, Kuijt duplájával pedig 9 ponttal vezetett Hollandia (19-28). A második negyedben is lendületben maradtak a hollandok, akiket nem tudtunk megállítani az első félidőben, miközben a magyar csapat támadójátéka elmaradt a tegnapitól, a 18. percben már 19 pont volt a különbség (27-46). Büntetőkkel sikerült csökkenteni hátrányunkat, amely a félidőben 12 pontos volt (34-46).

A fordulást követően hatalmasat változott a játék összképe. A hollandok 5 percig pontképtelenek voltak, míg Gáspár Dávid alakulata Czukor Dalma vezetésével 5 pontra csökkentette a különbséget (41-46). Öt gyors ponttal reagáltak a hollandok, de Tóth Orsolya is beindult, Radócz Fanni pedig kiegyenlített az utolsó negyed előtt (51-51). Kapcsolt Hollandia, egy 9-0-val kezdte a záró 10 percet (51-60), amely döntőnek bizonyult végül. A mieink nem tudtak már látótávolságon belülre kerülni, így a hollandok a második egymás elleni felkészülési mérkőzésen visszavágtak, 74-65-re győztek.