Szoros meccsen, de végül 10 ponttal győztünk Hollandia ellen
20
2019
2019. július 20.  |  20:13
A magyar U20-as lány válogatott ma este edzőmeccset játszott Hollandia korosztályos csapatával.

Az első negyed első perceiben fej-fej mellett haladtak a felek, általában holland vezetéssel, a játékrész közepén azonban Pusztai Petra kosaraival megléptek a mieink (16-9). Hordijk kosaraival egy perc múlva már Hollandia állt jobban, de Czukor Dalma triplájával mi vezettünk 10 perc játék után (24-23). A hollandok kosaraira Czukor és Dúl Panka hármasaival válaszoltunk, de azonnal lépett ellenfelünk is. Hullámzó volt a meccs, úgy tűnt, minden kosárra jön egy túloldalról is. A félidőben Tóth Orsolya két büntetőjével, majd triplájával a mieinknél volt az előny (46-43).

A fordulás után lendületben maradt Tóth, aki az első félidő végén szerzett 5 pontját is beleszámolva zsinórban 13 pontot szerzett a magyar csapatban, ennek a sorozatnak az utolsó négy egységét egy 3+1-es akcióval. Ezúttal Kuijt állt a vendégek élére, a 27. percben újra csak egy ponttal álltunk jobban (62-61), Kányási Veronika, Radócz Fanni és Révész Boróka kosaraival azonban sikerült egy kicsit ellépnünk (70-61). A negyed végén 6 pont volt a különbség (70-64), és ezt nagyjából a teljes negyedik negyedben tartani tudtuk. Végeredményben 87-77-re győzött Gáspár Dávid csapata egy kifejezetten jó meccsen.