U20-as fiú Eb: Legyőztük Észak-Macedóniát
20
2019
2019. július 20.  |  19:10
U20-as fiú válogatottunk ma délután Észak-Macedónia együttesével csapott össze a 13-16. helyért. A mieink Finnországtól 11, mai ellenfelünk pedig Észtországtól 17 ponttal kapott ki a tegnapi nap folyamán.

Jól kezdtük az összecsapást, Meleg Gergő és Katona Bence duplái után Takács Milán gyors egymásutánban dobott 6 pontot, így két perc alatt megléptünk az észak-macedónoktól (10-1). Sajnos ezt követően teljesen megálltunk támadásban, és bár ellenfelünk is gyengén támadott, a 9. perc közepén egyenlített (10-10). Plézer Gábor és Takács Martin büntetőivel vezettünk 10 perc játék után (12-10). A második felvonásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, és bár Mihajloski révén 6 pontos lemaradásban is voltunk már (21-27), a félidő végén Dancsecs András triplájával egyetlen pontra zárkóztunk (28-29).

A fordulás után is felváltva vezettek a csapatok, de szerencsére ezúttal a mieink léptek el egy kicsit a felvonás második felében, Dancsecs ráadásul megint beszórt egy triplát a negyed végén, így 7 ponttal vezettünk 10 perccel a vége előtt (46-39). A záró játékrész elején az észak-macedónok óriásit harcoltak, a 35. perc elején már csak egyetlen pont volt a hátrányuk (51-50). A percekig tartó holtpontról azonban a mieink mozdultak el egy, majd még egy Dancsecs hármassal, Meleg pedig egy következő triplával lezárta a lényegi kérdéseket az utolsó perc elején (60-53). Végül 62-55-re győztünk, így holnap 14:00-tól a 13. helyért játszhatunk Fehéroroszországgal.