Női Eb: A belgákkal játszunk az olimpiai selejtezőért
05
2019
2019. július 5.  |  20:50
Tegnap lejátszották a szerbiai és lettországi női Európa-bajnokság negyeddöntőit.

Amint arról olvashattak már a Hunbasketen, a magyar válogatott 62-59-re kikapott Nagy-Britanniától.

A második negyeddöntő sokkal simább volt, miután Spanyolország a második negyedben meglépett Oroszországtól, a negyedikben pedig végleg eldöntötte a találkozót. A hispánok Astou Ndour (24 pont, 12 pattanó) vezetésével kiütötték az oroszokat, akiknél egyetlen jó egyéni teljesítmény sem akadt (78-54).

A harmadik negyeddöntőben a franciák nagyon bekezdtek, Belgium azonban ledolgozta hátrányát, a végjátékban pedig úgy tűnt, elődöntőbe is jutnak, 66-63-as vezetés után azonban négy büntetőt is kihagytak, Bria Hartley pedig egy triplával kiegyenlített a legvégén (68-68). A ráadásban Emma Meesseman (24 pont) kipontozódott, így az általa és Kim Mestdagh (16 pont, 10 pattanó, 7 gólpassz) által vezetett belgák végül kapituláltak, a parádésan játszó Sandrine Gruda (33 pont, 10 pattanó) vezette franciák végül 84-80-ra diadalmaskodtak.

Az utolsó mérkőzésen teljesen egyoldalú hazai siker született, a szerbek átgázoltak a svédeken (87-49), így eldőlt, hogy a hazai csapat játszik Spanyolországgal a holnapi második elődöntőben, míg az elsőben a britek és a franciák ütköznek meg a fináléért. Az ötödik és a hatodik hely ér még olimpiai selejtezőt - a mieink a belgákkal, a svédek pedig az oroszokkal csapnak majd össze ezért a két helyért.