Női Eb: Az olaszok és a szlovének is kiestek
03
2019
2019. július 3.  |  11:57
Tegnap kiderült, mely két csapattal lett teljes a legjobb nyolc mezőnye a női Európa-bajnokságon - megtartották a negyeddöntőért rendezett keresztjáték második két mérkőzését is.

Az első találkozón a mieink csoportjában harmadik helyen végző Szlovénia 10 pontos vezetésre tett szert Belgiummal szemben, a félidőben azonban már a belgák álltak jobban (34-32). A 25. percig visszavette vezetését a Shante Evans (15 pont, 6 pattanó), Nika Baric (15 pont, 5 pattanó, 9 gólpassz) és Teja Oblak (15 pont, 6 pattanó) vezette nyugati szomszédunk, a belgák azonban a harmadik felvonás után is 2 pontos előnyt birtokoltak (53-51). A záró 10 perc nagy része újfent a szlovéneké volt, akik még az utolsó percre is 65-63-as vezetéssel fordultak, ekkor azonban Julie Allemand (25 pont) beszórt egy hármast, Szlovénia pedig nem tudott válaszolni. A büntetőzésből is jobban jöttek ki a belgák, akik Allemand és Emma Meesseman (18 pont, 9 pattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda, 3 blokk) vezetésével végül 72-67-re győztek.

A másik összecsapáson a magyar válogatottat is magában foglaló C csoportban a második helyen végző Olaszország, illetve a D csoportból épphogy továbbjutó, a harmadik helyet csak a harmadik játéknapon megszerző Oroszország találkozott. Az olaszok az első félidőben minimális előnyre tettek szert (33-29), és egészen a 29. percig tartották ezt Cecilia Zandalasini (24 pont, 5 pattanó) vezetésével. A Marija Vagyejeva (19 pont, 9 pattanó) vezette oroszok azonban a harmadik negyed végén átvették a vezetést (45-47), a negyedik elején pedig el is döntötték a találkozó sorsát, gyorsan 10 pont fölötti előnyt szereztek. A vége 63-54 lett Oroszország javára, így csoportunkból csak a mieink jutottak be a legjobb nyolc közé.