Női Eb: Nagy-Britanniával vagy Montenegróval játszunk a negyeddöntőben
01
2019
2019. július 1.  |  12:35
Az A csoportban a britek a 22 pontos Temi Fagbenle vezetésével 68-54-re legyőzték Ukrajnát. A csoport másik találkozóján a 16 pontos, 12 lepattanós dupla-duplát szállító Astou Ndour vezette spanyolok a lettek ellen is hibátlanok maradtak a 21-10-re elveszített utolsó negyed ellenére is (56-59). Spanyolország nyerte a kvartettet, Nagy-Britannia 2-1-gyel a második lett, a társrendező Lettország pedig 1-2-vel harmadik - a 0-3-mal végző ukránok nem jutottak tovább.

A B csoportban Montenegró a Milica Jovanovic (19 pont, 14 pattanó), Glory Johnson (27 pont, 14 pattanó) duó segítségével 70-57-re legyőzte Csehországot. Az esti meccsen a franciák 71-65-re verték Svédországot, így hibátlan mérleggel hozták a csoportot. A hármas holtversenyből a svédek jöttek ki legjobban, ők végeztek a második helyen, Montenegró a harmadikon, míg Csehország szintén 1-2-vel a negyedik lett.

Az is eldőlt ezzel, hogy a Nagy-Britannia - Montenegró meccs győztesével játszik csapatunk a negyeddöntő során.

A C csoportban a mieink 59-58-ra kikaptak Törökországtól, erről olvashattatok már. A másik találkozón Olaszország kiváló második félidejével 75-57-re verte Szlovéniát, így a taljánok végeztek a mieink mögött 2-1-gyel, Szlovénia pedig harmadik lett 1-2-vel a szintén ilyen mutatóval záró törökök mögött.

A D csoportban az oroszok megragadták utolsó esélyüket, Marija Vagyejeva (21 pont, 13 pattanó) vezetésével 76-62-re legyőzték Fehéroroszországot. A másik meccsen Szerbia nagyszerű utolsó negyedével Belgiumot is megverte (66-70), így veretlenül csoportelső lett. Az 1-2-es mérlegű csapatok hármas holtversenyéből Belgium jött ki a legjobban, Oroszország lett a csoportharmadik, míg Fehéroroszország a negyedik pozícióban zárt, így nem jutott tovább.